Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

Wiem do czego zmierzasz - ale ogrzewanie nadmuchowe raczej w pl sie nie przyjmie. Mieszkalem w takim domu w stanach chwile i ja osobiscie podziekuje...nawet za 5tysi nie wezme ;)
Jest popularniejsze u nas niż w stanach - bardzo często spotykam domy i mieszkania z grzejnikami konwekcyjnymi . To "dmucha" mniej niż taki grzejnik.

Wentylacji też Szanowny Pan nie robi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To i ja dorzuce cos od siebie, to sa moje osobiste wnioski jakie wysnulem z tego tematu.

 

Wady pci:

- duzy jednorazowy koszt inwestycji (w jedno urzadzenie jak podkreślił kolega) szczegolnie dla tych co buduja za gotowke, tych co buduja z kredytem 5-10% wieksza rata nie zaboli

Jakieś dziwne wnioski wysnuwasz.Chyba,że uważasz że komin+kocioł+pomieszczenie na kocioł za w sumie 17-20tys.zł nie jest jednorazowym wydatkiem dla inwestora i mniej zaboli niż pompa za 15tys.zł a z zasobnikiem i montażem 20tys.zł.

 

Poniższe wnioski podobne do powyższego czyli bez komentarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś dziwne wnioski wysnuwasz.Chyba,że uważasz że komin+kocioł+pomieszczenie na kocioł za w sumie 17-20tys.zł nie jest jednorazowym wydatkiem dla inwestora i mniej zaboli niż pompa za 15tys.zł a z zasobnikiem i montażem 20tys.zł.

 

Poniższe wnioski podobne do powyższego czyli bez komentarza.

 

W Twoim domu Artek koszt palenia grochem - 6tysi (komin masz, pomieszczenie masz)...

 

Mozemy tak w nieskonczonosc... az sie znowu 'uniesiesz ' i znowu Cie zbanuja...i tak w kolko.

 

Ps. Placa Ci od posta czy od 'strzyżu' :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety inwestorzy nie mają pojecia o swoich nowobudowanych domach bo już w 2017r i to nawet nie zakazem ekogroszek będzie ciężko legalnie zapakować do nowego domu a już dzisiaj,z uwagi na wymagania budowy nowych domów ekogroszek staje się nieopłacalną inwestycją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest popularniejsze u nas niż w stanach - bardzo często spotykam domy i mieszkania z grzejnikami konwekcyjnymi . To "dmucha" mniej niż taki grzejnik.

Wentylacji też Szanowny Pan nie robi?

 

A wentylacje tez sprzedajesz? :D

 

ps. Czy w tym temacie zabieraja jeszcze glos inwestorzy czy juz tylko sami sprzedawcy? :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wentylacje tez sprzedajesz? :D

 

ps. Czy w tym temacie zabieraja jeszcze glos inwestorzy czy juz tylko sami sprzedawcy? :p

Nie sprzedaje pomp ciepła .

A pytanie było, czy będzie Pan robił wentylacje i dlaczego uważa Pan, że w Polsce nie montuje się grzejników konwekcyjnych? Proszę nie uciekać z tematu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy piecu na ekogroszek warto żeby przemyśleć jedną rzecz

w domach gdzie zapotrzebowanie przy minus 20 w okolicach 3do 5 kwh to przez większość sezo0nu piec chodzi w okolicach z 1-2 kw -zdajecie sobie sprawę że lekko licząc połowa węgla idzie w podtrzymanie?

są piece typu 5-6 kw?

 

Tylko odpowiedz mi na pytanie, kto instalując piec na ekogroszek lub węgiel robi takie ocieplenie, żeby mieć zużycie energii na poziomie 40kWh/m2/rok ?

Zrobię super ocieplenie, wydam na to spore pieniądze a efekt będzie taki, że piec na ekogroszek będzie przewymiarowany i osiągnie niską sprawność.

 

Super, jakby ktoś podał koszt zejścia z tych 80-100kWh/m2/rok do 40-50kWh/m2/rok, ale nikt, kto ma PC tego nie poda.

 

Są już piece na ekogroszek z podajnikiem o mocy 7kW.

Edytowane przez małymiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalety:

- nizszy koszt inwestycji, szczegolnie w domach z kominkiem i pomieszczeniem gosp (jak zwal tak zwal)

-

 

Ty masz jakąś schize z tym kominkiem :)

Co ma w moim przypadku (i przypadku wielu innych uzytkownikow) posiadania/nieposiadania kominka do kosztow inwestycji w kociol ekogroch ?

Jakoś wole nie miec kotlowni za scianą, tylko przemieśc ją jak najdalej... Z tego co widzę, to wielu architeków myśli podobnie...

 

Nie wiem, dlaczego pci ma być nieekonomiczna w domach z pomieszczeniem gospodarczym... Kolejny absurd.

Wole w pomieszczeniu gospodarczym pci, czcy kondensat, niż kocioł na wegiel...

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko odpowiedz mi na pytanie, kto instalując piec na ekogroszek lub węgiel robi takie ocieplenie, żeby mieć zużycie energii na poziomie 40kWh/m2/rok ?

Zrobię super ocieplenie, wydam na to spore pieniądze a afekt będzie taki, że piec na ekogroszek będzie przewymiarowany i osiągnie niską sprawność.

Mądrzy i swiadomi inwestorzy.

Czy wiesz,że węgiel to także kWh ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka jest róznica między podłogówką a grzejnikami? bo kotłownia i eksploatacja mniej więcej tyle samo wynosi i w tym chyba sie zgadzamy ale jestem ciekawy jaka wyszłaby różnica w instalacji w ekonomicznym domku czyli około 80 metrów

 

1. Wyjdzie kilka tysięcy różnicy i tak się zbiera koszty, 3000zł tu, 4000zł tam, 2000zł gdzie indziej, ale grzejący PC tego nie widzą i nie znają realiów wydawania pieniędzy przez ludzi, kórzy budują 80-100m2 systemem gospodarczym, licząc każdą złotówkę.

2. Mniej więcej nie znaczy tyle samo, poza tym weź pod uwagę, że grzejący PC jak przeliczają koszty to tylko II taryfę liczą, no ale może czegoś nie wiemy i w dzień oprócz tych 2h działania II taryfy nie potrzeba w ogóle grzać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprzedaje pomp ciepła .

A pytanie było, czy będzie Pan robił wentylacje i dlaczego uważa Pan, że w Polsce nie montuje się grzejników konwekcyjnych? Proszę nie uciekać z tematu!

 

Nie uciekam, napisalem, ze sie nie przyjmie...i pewnie tak jest bo inaczej bys tu reklamy nie robil. Ja wybralem podlogowke...a grzejnika bym na scianie nie powiesil...nawet za darmo!

Pytanie z wentylacja uwazam za retoryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mądrzy i swiadomi inwestorzy.

Czy wiesz,że węgiel to także kWh ?

 

Wiem a czy wiesz co to sprawność pieca na węgiel i jak się ona ma do zużycia węgla w małym ocieplonym a jak w nieocieplonym domu ?

Przy PC jak zejdziesz z 80kWh/m2/rok do 40kWh/m2/rok zaoszczędzisz 50% kosztów ogrzewania, przy węglu tak nie jest.

 

Mówiąc prościej - przy grzaniu PC lub czystym prądem jakość drogiej izolacji ma decydujące znaczenie, dlatego prawie wszyscy grzejący PC mają tak solidnie ocieplone domy.

 

Mówiąc jeszcze prościej, przy węglu daje 10cm najtańszego styropianu, zwykłe okna, nie będę robił płyty fundamentowej, dam krytykowane przez wielu grzejniki i koszt rocznego ogrzewania małego domku do 100m2 nie będzie wysoki.

 

Dodatkowo nikt, kto ma PC nie liczy np. większego kosztu fachowca, który będzie w stanie zbudować dom energooszczędny. Może tak podacie ile zapłaciliście za fachowców przy swoich domach.

 

Nieraz na kamerze termowizyjnej widziałem efekt pracy taniego fachowca przy domu energooszczędnym. Czy wyliczane OZC uwzględnia partactwo, niedokładność wykonawców?

 

Chętnie poznałbym koszty zejścia z tych z 80kWh/m2/rok do 40kWh/m2/rok.

 

Przy grzaniu węglem nie ma żadnego sensu ekonomicznego robić z domu "termosu".

 

Każdy kto myśli o PC powinien najpierw przemyśleć czy podłogówka mu pasuje, poczytać trochę o wadach i zaletach.

Ponadto duże znaczenie ma miejsce zamieszkania, im dalej na wschód Polski, tym jeszcze bardziej bym się skłaniał ku ogrzewaniu węglem.

Edytowane przez małymiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wyjdzie kilka tysięcy różnicy i tak się zbiera koszty, 3000zł tu, 4000zł tam, 2000zł gdzie indziej, ale grzejący PC tego nie widzą i nie znają realiów wydawania pieniędzy przez ludzi, kórzy budują 80-100m2 systemem gospodarczym, licząc każdą złotówkę.

2. Mniej więcej nie znaczy tyle samo, poza tym weź pod uwagę, że grzejący PC jak przeliczają koszty to tylko II taryfę liczą, no ale może czegoś nie wiemy i w dzień oprócz tych 2h działania II taryfy nie potrzeba w ogóle grzać :D

 

przedstawie Ci polską mentalność biednego człowieka

za rok może dwa padnie mi kocioł ale nie będę odkładał pieniędzy na nowy bo nie mam z czego odłożyć, jak się zepsuje to wezme kredyt i będę spłacał raty.

i oprócz kosztów kotła dojdą odsetki i w taki sposób myśla biedni polacy

 

a co do grzania w II taryfie to się nie bój bo temp spadnie może o pół stopnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty masz jakąś schize z tym kominkiem :)

Co ma w moim przypadku (i przypadku wielu innych uzytkownikow) posiadania/nieposiadania kominka do kosztow inwestycji w kociol ekogroch ?...

 

haha... mam przyznaje sie ;) Ano ma - koszt dodatkowego komina odpada...

 

...Jakoś wole nie miec kotlowni za scianą, tylko przemieśc ją jak najdalej... ...

 

Czasami 'wole' nie jest uzasadnione ekonomicznie - a o to tu biega chyba...

 

Nie wiem, dlaczego pci ma być nieekonomiczna w domach z pomieszczeniem gospodarczym... Kolejny absurd....

 

Jesli probujesz mnie cytowac - cytuj dokladnie, nie wyrywaj slow z kontekstu...

 

...

- w ogole nie uzasadniona ekonomicznie w domach z kominkiem i pomieszczeniem gospodarczym!

....

 

Inwestycja w komin + pom odpada... wstawiasz kociol za 6k i grzejesz po cenach zblizonych do pci...

 

...Wole w pomieszczeniu gospodarczym pci, czcy kondensat, niż kocioł na wegiel...

 

I znowu to 'wole'... ja wole pic whisky ale czasami musze zadowolic sie 'zoladkowa'... a efekt taki sam:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uciekam, napisalem, ze sie nie przyjmie...i pewnie tak jest bo inaczej bys tu reklamy nie robil. Ja wybralem podlogowke...a grzejnika bym na scianie nie powiesil...nawet za darmo!

Pytanie z wentylacja uwazam za retoryczne.

To dmucha 100mdo 150m3/h czyli tyle co wentylacja a nawiewników jest nawet więcej - nie jest możliwe odczuwanie.

Poza tym w temacie nie ma "co się przyjmie" tylko co jest najtańsze.

A przyjąć się przyjmie, bo nie ma innego wyjścia - Chłodzi i grzeje, grzeje z COP 4 przy dużych mrozach.

Przecież po zakazie używania paliw stałych ( najpóźniej 2017 - coś będzie trzeba założyć!

 

Ps. Ponieważ to dmuch znacznie słabiej niż grzejnik - uważa Pan, że grzejniki się w Polsce nie przyjęły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...