Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dziewczyny, bardzo Wam dziękuję za wpisy.

Spróbuję zrobić wizualizacje uwzględniające Wasze sugestie, wtedy będzie łatwiej o porównanie.

Największy kłopot mam właśnie z tą końcówką szafek od strony baru i nad tym myślę najwięcej.

Ten inoxowy cokół od strony jadalni to nieudolność wizualizacyjna.

A jak myślicie, czy w kuchni dać go w srebrze, czy w jasnym kolorze tak jak podłoga i blaty?

I co z barem, zostawić go tak jak jest? bar od strony jadalni będzie wyższy nieznacznie od poziomu blatu w kuchni,

bo nie jest on przeznaczony do siedzenie na krzesłach.

Ma być wygodny do oparcia się na nim na łokciach, gdyby ktoś miał taką ochotę przy nawiązaniu rozmowy z osobą będącą w kuchni.

I jak z pomysłem zejścia tego wyższego blatu do samej podłogi od strony wejścia do kuchni? Zostawić tak?

I jeszcze jedno pytanie...czy w szafkach poziomych górne też przeszklić tak jak na wizualizacji, czy zrobić pełne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może i ja ..... :oops:

 

Projekt jest ładny tylko moim zdaniem należy poprawić funkcjonalność (przepraszam, ale takie jest moje zdanie :oops: )

Piekarnik jak również mikrofalówka powinne być umieszczone wyżej (najlepiej na wysokości blatu) - większa wygoda użytkowania.

Masz zlew pod oknem, więc należy zaprojektować taką baterię, która by nie blokowała otwierania okna.

Moim zdaniem nie warto kupować lodówki do zabudowy (jest mniejsza i droższa) tylko zwykłą lodówkę wkomponować w meble (zabudować po bokach płytą, a przód zostawić niezabudowany).

I jeszcze jedno - moja żona twierdzi, że w kuchni nigdy za dużo szafek.

 

To tylko takie moje sugestie .... :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JANK, to wszystko prawda, co piszesz. Projekt domu powstawał 6 lat temu.

Wiele się zmieniło w moim widzeniu kuchni od tej pory.

Ale na istotne zmiany jest już za późno.

Nie widzę w tym moim układzie miejsca na piekarnik umieszczony wyżej,

choć wiem, że na wygodzie to nie zyska i żałuję bardzo.

Podciągnę to schylanie pod ćwiczenia aerobikowe i jakoś to będzie :wink:

Lodówka nie będzie do zabudowy, chcę kupić wysoką i szeroką na 70 cm, taka mi się zmieści w tym kącie przy oknie.

Zlew nie będzie centralnie pod oknem, ale przesunięty w prawą stronę. Okno uda się otworzyć na tyle, by móc je umyć.

Choć mając dość dużo fixów, mycie od zewnątrz nieuniknione.

Mikrofalę tuż pod blatem mamy od wielu lat w obecnym mieszkaniu i już się przyzwyczailiśmy.

Zresztą służy nam tylko do podgrzewania potraw.

Szafek w kuchni nigdy za wiele, to prawda. Liczę na to, że spora spiżarnia z wejściem tuż przy lodówce będzie bardzo pomocna.

Mam tam półkę na elektryczne usprawniacze spraw kuchennych typu miksery, krajalnice, maszynkę do tarcia ziemniaków i inne.

Będą tam miały swoje stałe miejsce.

Tam też będzie zamrażarka i wiele miejsca na zapasy spożywcze.

 

Dziękuję za wszystkie uwagi, one skłaniają do przemyśleń nad czymś, czego czasem sami nie dostrzegamy.

I dlatego to forum jest tak pomocne. Pozdrawiam serdecznie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakrzewianko, a może zrobić tak, że w kuchni zostanie ten szary cokół, a od strony jadalni zrobić w jasnej, drewnianej okleinie.

Takiej samej, jak ten blat baru schodzący do samej podłogi.

On nie może być z tego samego materiału co blat kuchenny, bo chcę, by miał grubość nie mniejszą niż 8 cm.

Więc musi to być blat okleinowany. Będzie wtedy grał z tym cokołem i nie będzie taki " znikąd".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duduś woda z rynny jest rurą podziemną odprowadzona aż do rabaty przy ogrodzeniu z ulicą. Tam jest wkopana plastikowa beczka z malutkimi otworami.

Rura w nią wchodzi, woda spływa do tej beczki, a potem tymi otworkami sączy się powoli i nawadnia ziemię na rabacie. Tak mam zrobione ze wszystkimi rynnami. Szkoda marnować deszczówkę i odprowadzać do ścieków. Niech zostaje w ogrodzie i służy roślinom.

 

Tola czy mogłabys coś wiecej na temat tego rozwiązania. tzn jaka rura, na jakiej głębokości i jak głęboko zakopana beczka (jak duża). Muszę się w końcu wziąść za moje rynienki a Twój pomysł wydaj mi sie świetny. Może masz jakies fotki z montowania "tego systemu nawadniającego" :lol:

 

z góry dziekuję :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja z innej bajki teraz...

Tolu ta agrowłóknina ma być biała czy czarna :o :o ??

Wydaje mi się, że czarna, a u nas w sklepie ogrodniczym są tylko białe.

Zależy mi na tym, żeby nie rosły mi chwasty, bo jak wysypię tam jakąś korę czy coś, to przecież tego nie da sie plewić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit-blondi, z tego co pamiętam, to beczka plastikowa około 80-100 cm wysokości.

Głębokość wkopania zależy chyba od odległości jaka jest do spustu rynny.

Ponieważ powinien być lekki spadek w kierunku beczki, należy ją wkopać tak, by ten spadek zachować. Rura miała średnicę około 10 cm.

Fotek nie mam.

Przyznam też, że przy bardzo gwałtownej ulewie zdarzyło się, że w miejscu wchodzenia rynny przy domu w podłoże,

gdzie jest system awaryjnego ujścia (nie wiem, jak to się fachowo nazywa) wybiło wodę na zewnątrz.

Ale tak się zdarzyło chyba tylko ze dwa razy. Pojemność beczki widać była zbyt mała na tak dużą ilość wody.

 

DarioAS, ta biała włóknina służy raczej do owijania roślin przed chłodem, do przykrycia grządek z warzywami kiedy noce są na minusie.

Ta czarna jest natomiast specjalna do zabezpieczania rabat przed nadmiernym rozwojem chwastów.

Powinnaś ją dostać w sklepach ogrodniczych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w naszym sklepie ogrodniczym jest tylko biała. Tak myślałam, że musi być czarna. Ale gdzie ja takie coś dostanę, to nie wiem. U nas jest tylko jeden taki sklep :roll:

Problem jest w tym, że małż cały czas pracuje i nie ma jak się zwolnić, a sama z tego zadupia to łatwo się nie wyrwę (cztery razy w ciągu dnia jedzie tędy autobus!), muszę mieć transport.

Myślę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaje niedziela i wyjazd do większego miasta, w którym jest do późna otwarty hipermarket z działem ogrodniczym.

A później z Dawidkiem na lody i spacer po parku :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie po świętach,

 

widzę, że prawie wszyscy zajęci sprawami ogrodowymi.... piszę prawie, bo Tola mebluje kuchnię. Na temat kuchni się nie wypowiem, bo sama wolę klasyczne czy tam stylizowane (jak kto woli), więc na tych nowoczesnych po prostu się nie znam.

 

Ale ja również mam pytanie odnoście ogrodu - czy Wy szanowni forumowicze

 

1. zakładaliście ogród sami czy może robiliście projekt ogrodu z firmą tym się zajmującą?

2. czy i jaki macie drenaż?

3. czy i jaki macie system nawadniający? myślałam te dwie rzeczy połączyć, ale chyba się nie da...

 

4 Tolu jak nazywa się ta mata przeciwchwastowa? czy masz ją wszędzie rozłożoną?

5. czy ogród zakładać lepiej wiosną czy jesienią?

 

Niestety nie mam takiej wielkiej wiedzy nt. roślin jak Tola i skłaniam się do opcji zrobienia projektu. Zwłaszcza, ze nasza działka nie za duża,a każdy chciałby mieć swój kąt do zabaw, odpoczynku i ciszy.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolu jak dla mnie kuchnia nr 1, z tym, ze ja dala bym szafke taka sama jak po lewej, tylko luztrzane odbycie, po prawej.

Mnie troche raza te wystajace polki. :roll:

Nie wiem, moze dlatego ze puste.., nie umiem wytlumaczyc, tylko mnie cos uwieraja... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...