Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

pięknie Tola, nic nowego nie napiszę, słowa zachwytu u Ciebie na wątku to powszechność, no ale inaczej NAPRAWDE nie można 8) :lol: ja sie zachwycam też tym pieknym beniaminkiem w łazience, mój salonowy padł :( zgubił wszystkie liście, myslałam, że odżyje, niestety... chyba przeciąg mu zaszkodził :( dbasz jakoś szczególnie o swojego? to twój wyhodowany od małego czy zakupiony juz w dorodnej postaci?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tolu, dawno mnie tu nie było. Sporo się wydarzyło przez ten czas. Mam nadzieję, że już wszystko jest w porządku i cieszę się, że masz wielu przyjaciół, którzy byli z Tobą w trudnych chwilach. Życzę, aby wszystko szło zgodnie z planami. Trzymam za to kciuki .

 

Pozdrawiam,

Krzysztof :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tosinku, dziś po południu będzie na budowie glazurnik od brodzika, wypytam go o wszystko i napiszę.

 

Lidka i Janusz, mam nadzieję, że w czerwcu będzie w tym wątku wielka parapetówa.

Taka prawdziwa, bo może nie być mebli w jadalni i kanapy w salonie...będziemy siedzieć na parapetach, ale już w domu.

Pozdrawiam serdecznie :D

 

Krzysztofie54, już się zastanawiałam, dlaczego tak dawno Cię nie było.

Parkiet w salonie się lakieruje, wkleję obiecane zdjęcia łączenia parkietu z gresem przy kominku.

Dziękuję za trzymanie kciuków, będą potrzebne, pozdrawiam ciepło z deszczowego Podlasia :D

 

Agiis, rzeczywiście beniaminy bardzo nie lubią przeciągów, zmiany miejsca.

Ten w łazience przechorowuje przenosiny z bloku, liście opadają, trochę boję się o niego.

Swoje fikusy hoduję od wielu lat. Te największe okazy, które mam w domu sięgają prawie do sufitu.

Mam jeden ciemnozielony i jeden jasnozielony z białymi obwódkami.

Jeśli po przeprowadzce mi zmarnieją, będę niepocieszona.

Są u mnie od prawie 10 lat. Zimą co roku opada część liści, dokucza im suche powietrze

i brak światła we wschodnich pomieszczeniach, ale dają radę.

 

Wczoraj pojechałam po kwiaty na urodziny mojej Mamy i zakochałam się bez pamięci.

Jedno spojrzenie na drzewko i wiedziałam że jest moje, że bez niego nie wyjdę.

Po wejściu do naszego domu od razu w holu widać to wielkie panoramiczne okno w salonie.

I niski długaśny parapet.

To drzewko będzie stało na środku...i tylko ono, jedno, jedyne.

Nic więcej nie trzeba.

Jest duże, ma 85 cm wysokości...czyż nie jest piękne? :D :D :D

 

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/bonsai.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mayland, widziałam takie mniejsze drzewka w centrum ogrodniczym i cena mnie też powalała.

A wczoraj koleżanka powiedziała, że odkryła w małej miejscowości hurtownię kwiatów doniczkowych.

Pojechałyśmy tam i rzeczywiście ceny niezwykle przystępne.

Za ten piękny, duży szklany kielich, w którym jest pięć hiacyntów, mech, kamyki zapłaciłam 19 zł.

Przepiękne storczyki po 25 zł.

To moje drzewko przyjechało godzinę wcześniej i było tylko jedno.

Jak nic było mi przeznaczone :p

 

to moja wiosna od wczoraj w domu

 

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/hiacynt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi sie zdaje, że bedizesz tam często zaglądać :wink:

 

Mąż jest innego zdania :wink:

ledwie wniósł moje bonsai na 4 piętro, jest w kamiennej donicy, piekielnie ciężkie.

I tylko ja uważam, że kosztowało przyzwoicie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jamles, może być w realu :D

 

Giness, ciekawe ile czasu mi zajmie przyzwyczajenie się do tego, że to nie wczasy, tylko mieszkanie we własnym domu.

Mąż już pierwszą noc ma za sobą, po wstawieniu okien nocował tam i pilnował, ale nic mu się nie śniło.

Ciekawe co ja wyśnię 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giness, ciekawe ile czasu mi zajmie przyzwyczajenie się do tego, że to nie wczasy, tylko mieszkanie we własnym domu.

Mąż już pierwszą noc ma za sobą, po wstawieniu okien nocował tam i pilnował, ale nic mu się nie śniło.

Ciekawe co ja wyśnię 8)

 

Zdziwisz jak szybko się przyzwyczaisz i nawet nie będziesz chciała jechać na wczasy :lol:

 

No właśnie - jak się obudzisz po pierwszej nocy to nie patrz w okno :D :D :D, bo zapomnisz co Ci się śniło. A sen będzie pewnie kolorowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giness, zapamiętam i opowiem :wink:

 

Verunia, podłoga naprawiona, pocyklinowana i już po pierwszej warstwie lakieru....uff

 

Aga, rozumiem, że przyjeżdżasz :D

 

Tosinek, glazurnik powiedział, że pod brodzikiem i płytką wszystko jest wypełnione bloczkami, nie styropianem.

Dzięki temu jest stabilnie. A akrylowy brodzik nie musi być niczym wygłuszany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tola, drzewko piękne i.... musisz bardzo uważać na nie.... :) mój zięć kupił bonzaika jeszcze wiekszego i gestszego od Twojego ale.....po kilku miesiącach zrobiło sie całkiem łyse.....i teraz ma kłopot....szukał jakiegoś ogrodnika, który znałby się na bonzaikach ale u nas nie znalazł nikogo...Teraz drzewko wypuszcza młode ale tak na dziko, oni obrywaja przy korzeniach młode pedy a reszte zostawiają, zobaczymy co z tego drzewka jeszcze wyjdzie....

AAAA gratuluje ustalenia terminu przeprowadzki.....chyba nie wytrzymałabym tak długo jak Ty.....jeszcze mając tak piekna łazienkę i cała reszte.....

Przeprowadzaj sie jak najszybciej.....to najlepsze co może być...a i jeszcze twój przepiękny ogród.....marzenie.....ach, wzdycham z zachwytu.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...