Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Brazunia, w skrytości serca liczyłam na to, że zajrzysz :D

 

Te półki na wizualizacji tak trochę drapią, ale mam nadzieję, że w realu będzie jeszcze lepiej.

I one tak łagodniej kończą ten szereg od strony jadalni, prawda?

I pewne odniesienie do drewnianych grubych półek które są we wnękach karton-gips w jadalni i salonie.

Mają mieć drewnianą ramkę a w środku podwójne szkło z oświetleniem.

 

I te poziome szafki 80-tki stanowią odzwierciedlenie tych dolnych szuflad 80tek.

Dobrze będzie?

 

Wybacz opóźnienie, ale nie miałam komputera.

Mi się to podoba, naprawdę. Może z moim gustem coś nie tak, ale te półki wcale mnie nie drażnią, wręcz przeciwnie. Dla mnie są swego rodzaju odciążeniem tej lewej strony i łągodnym przejściem w stronę otwarcia na salon. Jednym słowem jeśli o mnie chodzi to u siebie zrobiłabym właśnie coś takiego.

Odrobina światła i wszystko będzie cacy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No to ja też siem trochę pomądrzę :lol:

Wybieram jedynkę :)

Mnie też drażnią te półki z prawej strony i może nie mam za mało wyobraźni bo nawet poświetlone mnie drażnią :lol:

Jeśli chodzi o zmiany to:

1. prawa strona nie robiłabym drzwiczek w tej szfce przy oknie tylko półeczki a półek z lewej nie łączyłabym z szafkami

2. pociągnęłabym tą z szybkami do końca a po lewej lustrzane odbicie i półki jak wyżej albo do końca jednolite szafki

3. tą osiemdziesiątkę dałabym mniej więcej na środku (odsunięta od ściany i od okapu) lewa tak samo odsunięta, lustrzane odbicie i półeczki.

 

Tola obojętnie co zrobisz i tak będzie pięknie nie może być inaczej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolu

A ja troszkę z innej strony pytanie.

Jakie masz wymiary swojej kuchni ??? Gust super, projekt też, więc może coś ściągnę u siebie.

Ehhhh, kiedy to będzie.

Narazie temat działki-łąki zostawiłam w spokoju.

Jak skończą po niej jeździć wielkie auta z betonem, pustakami i dachówką to wtedy się za nią wezmę. Czyli pewnie jesienią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit-blondi, z tego co pamiętam, to beczka plastikowa około 80-100 cm wysokości.

Głębokość wkopania zależy chyba od odległości jaka jest do spustu rynny.

Ponieważ powinien być lekki spadek w kierunku beczki, należy ją wkopać tak, by ten spadek zachować. Rura miała średnicę około 10 cm.

Fotek nie mam.

Przyznam też, że przy bardzo gwałtownej ulewie zdarzyło się, że w miejscu wchodzenia rynny przy domu w podłoże,

gdzie jest system awaryjnego ujścia (nie wiem, jak to się fachowo nazywa) wybiło wodę na zewnątrz.

Ale tak się zdarzyło chyba tylko ze dwa razy. Pojemność beczki widać była zbyt mała na tak dużą ilość wody.

 

 

 

Dziękuję ci bardzo za odpowiedźA a masz może zdjecie tego ujścia awaryjnego bo o tym jakoś nie pomyślalam. Albo chociaż napisz jak to wygląda. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolu, ja jeszcze w sprawie kuchni:

Zlew nie będzie centralnie pod oknem, ale przesunięty w prawą stronę. Okno uda się otworzyć na tyle, by móc je umyć. .

 

Z pewnością to wiesz, są takie specjalne baterie podokienne, które się składa, gdy się otwiera okno.

Chyba kirkris ma taką u siebie. Czytałem kiedyś o tym, a teraz jak na złość nie mogę odszukać wpisu.

 

Pozdrawiam wiosennie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny budujące pomóżcie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

dziś dostałam wstępna kalkulację na nasz alarm, jest on mi potrzebny bo zanim zwiozę cokolwiek do domu chcę by już działał, niestety opcja nocowania by pilnować - odpada w zupełności... no a instalację muszę położyć już.

 

Zatem czy robiłyście już swoje instalacje? drogo płaciłyście?

 

 

mi wyszło 7300 netto za sprzęty + montaż wewnątrz domu. W opcji mam zestaw zewnętrzny za kolejne 1900 netto z robocizną

 

wydaje mi się to sporaaaaaaaaawo czy Wam też?

 

proszę napiszcie jak Wy to rozwiązywałyście....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaniedbałam wątek, przepraszam.

Mąż zafundował "miodowy tydzień" w Zakopanem :wink: :D

Aż żal było wracać.

Pogoda dopisała, tylko jedno popołudnie deszczowe, ale kino było czynne, więc pooglądaliśmy kłamiącego Adamczyka :wink:

 

Śpiący rycerz śpi i nawet nie drgnie :wink:

 

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/rycerz.jpg

 

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/zakopiec.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolu

A ja troszkę z innej strony pytanie.

Jakie masz wymiary swojej kuchni ??? Gust super, projekt też, więc może coś ściągnę u siebie.

Ehhhh, kiedy to będzie.

Narazie temat działki-łąki zostawiłam w spokoju.

Jak skończą po niej jeździć wielkie auta z betonem, pustakami i dachówką to wtedy się za nią wezmę. Czyli pewnie jesienią.

 

Reniu, kuchnia ma wymiary 334x424 plus spiżarnia. Pozdrawiam i życzę fajnej przygody z budowaniem.

 

Edit-blondi, jutro będę na budowie, to zrobię zdjęcie tego wpustu rynny i wkleję.

 

Kropek13, salon ma wymiar 700x550

 

Mclear, wiatrołap jest dość mały, 5.90 m kw. Po jednej stronie będzie zabudowana wnęka zwykłymi drzwiami z lustrem dymionym.

Po drugiej komoda i wieszaki na ubrania dla gości.

Mam też drzwi suwane z wejściem do holu, które zasłaniają część ściany.

Tak więc na dekoracje nie ma szans, bo nie ma wolnej płaszczyzny.

 

Krzysztofie54, dziękuję za podpowiedź, rozejrzę się za takim typem baterii. Również pozdrawiam wiosennie :D

 

W sprawie kuchni nic się nie posunęło do przodu, postaram się zrobić kilka wizualizacji innych rozwiązań tych górnych szafek.

Może dorwę swego pana od kuchni w sobotę, to coś pokombinujemy.

 

Przed wyjazdem wypożyczyliśmy wertykulator do trawnika.

Trawnika nie ma po tym zabiegu :roll: ...ale to się zmieni i będzie dobrze....chyba 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, częściowo rozwiązały :p

trochę też sama pogrzebałam po necie, ale jakoś to wcale nie wygląda tak jak powinno :-?

ciągle wygląda to tak, jakby tam panował nieład.

Zastanawiam się, czy ta kora nie jest za gruba...?

Może drobniejsza lepiej by się ułożyła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kora jest bardzo dobra. Tylko zieleń jest jeszcze mizerna, nie dominuje, więc dlatego ten widok Cię nie cieszy.

Cierpliwości, na efekty trzeba czekać, ogród to żywy organizm.

Nic nie dzieje się od razu.

W domu kupisz jakieś przedmioty, ustawisz na półce i masz efekt natychmiastowy.

Tu trzeba czekać, ale doskonale Cię rozumiem, też jestem niemożliwie niecierpliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...