Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

na przyszłość proponuję hełm na głowę :lol:

mogę przesłać .....niebieski lub zielony :roll:

a Bodzio to chyba żółty ma 8)

 

żółty to ja też mam,

a jeśli mogę wybierać, to poproszę o zielony :wink:

 

Braza, łepetynka jak nowa :wink:

 

DarioAS, zdjęcia zrobione, tylko od dwóch dni nie mogę się zalogować na fotosik, nie wiem co się dzieje.

Wczoraj i dzisiaj w nocy były przymrozki, róże oklapnięte, migdałek w fatalnym stanie, taki region, wrrrrrrrrr.

Ale ogród kolorowy, pachnący, zakwitły niezapominajki, konwalie i bzy, przekwitają tulipany.

 

I choć to nie na temat, ale muszę napisać.

Moje dziecię napisało dziś ostatni maturalny egzamin...rozszerzoną matematykę.

Denerwowałam się bardzo, bo tylko ten wynik będzie brany pod uwagę przy rekrutacji na studia.

Dzwoniła, że zadania były proste :roll: :D było ich 12, rozwiązała wszystkie :p

Angielski ustny 20/20, polski ustny tak samo, geografia około 80%

Wiem, że trzeba czekać na ogłoszenie wyników, ale ja już dziś powiem:

 

MALEŃKA, JESTEŚ WIELKA :p

 

To moje Szczęście, zdjęcie ze studniówki

 

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/hhhh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UUuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu....

 

Oficjalnie oświadczam, że po takich wiadomościach przestaję ściskać kciuki, bo co trzeba było już wycisnęłam :wink:

 

Czekamy zatem do ogłoszenia wyników, a dzisiaj tylko zaoczne GRATULACJE DLA ŚLICZNEJ CÓRECZKI :D :D :D

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wszystkim ściskającym i pamiętającym, szampana otworzymy tu po ogłoszeniu wyników :wink: :D

 

Maluszku, będę ściskać za Twoją córcię.

Amtla, komplementy przekażę córce, ucieszy się :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję w imieniu córki za wszystkie ciepłe słowa.

Było jej miło, nawet bardzo :wink:

A zmieniając temat na bardziej chłodny, to napiszę, że sił już nie mam na ten swój region.

Zimna Zośka minęła, zimni ogrodnicy też, kwiaty na rabatkach posadzone,

a tu zapowiadają we wtorek przymrozki, we środę przymrozki, przecież to nie do wytrzymania.

Szukam działki budowlanej w ciepłych krajach, ktokolwiek widział, ktokolwiek wie,

proszony o pilny kontakt z tolą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ta też się dołączę do pytania w sprawie trawy i częściowo nawożenia,

 

otóż sądząc z tempa prac wokół domu :x skończy się tym, że trawa (Barenbrug) będzie siana gdzieś w lipcu, a ponoć to nie najlepsza pora na ten zabieg.

Tylko nie wiem dlaczego - czy chodzi o słońce, upały.... no więc nie wiem czy lepiej w sierpniu, a może jeszcze później? no ale czy wtedy zdąży się bidulka zadomowić na zimę? tym bardziej, ze mówi się, ze nawożenie powinno się w lipcu ograniczać...

 

no i drugie pytanie. W planie jest wymiana gruntu na ok 30 cm i nawiezienie w to miejsce nowej ziemi, pytanie brzmi jaka byłaby najlepsza - czarnoziem? i czy trzeba ją jeszcze traktować azofoksą? :-? czy po zwiezieniu starej, a przed nową powinno się ją jakoś spulchnić - dodam, że mam podłoże gliniaste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Molus, po raz pierwszy kupiłam nawóz wolno działający " Substral 100 dni".

Po dwóch tygodniach od rozsypania trawnik ładnie się zazielenił, nie rośnie tak szybko jak po Florowicie, więc nie trzeba co 5 dni kosić, jestem zadowolona.

Co do rozsypywania, nigdy ręcznie nie udało mi się zrobić tego równomiernie.

Musiałam w miejsca mniej zielone dosypywać i dopiero po pewnym czasie jakoś to się wyrównywało.

Najlepiej kupić dobry siewnik. Wiem, że ten model bardzo sobie chwalą moi znajomi.

http://moto.allegro.pl/item367749190_siewnik_do_nawozow_rewelacja_30_kg_.html

też się przymierzam do jego zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...