Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tolunia Twój ogród jest bajkowy, dołączę do grona masochistów i będę tutaj napewno często zagladać :wink: :lol:

Kiedy moja rabatka bedzie chociaż w połowie tak fajnie wygladać jak u Ciebie :roll: roślinki które dzisiaj kupiłam wygladają miniaturowo :roll: chyba muszę się uzbroić w cierpliwość :roll: :wink:

Powiedz mi co to za roślina ta jasnozielona rosnąca między świerkami białymi (też sobie takiego kupiłam :lol: )

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/wiosna5.jpg

Mam jeszcze pytanie o te wierzby kuliste (piękne są) czy one miały dużo pędów jak je kupowałaś i czy juz miały formę kulistą bo te co dzisiaj ogladałam miały zaledwie kilkanaście gałązek i tak się zastanawiam ile czasu im potrzeba żeby wygladały tak jak u Ciebie :roll:

pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już, zmarznięta po majowym weekendzie.

Pojechaliśmy do Rajgrodu, jak za studenckich czasów.

Jezioro, gitary, stos śpiewników, gardełka przepłukiwane dobrymi trunkami,

ale temperatura powietrza jak na Alasce, brrrrrr.

Panowie mają zacięcie do gitary i śpiewania, byłam pod wrażeniem :wink: :D

Dobrze, że nie padało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tola, jesli mogę to skorzystam z Twej uprzejmości i zapytam Ciebie i inne forumowiczki jakie oświetlenie najlepsze w lazience - makijaż i te sprawy ;) Czy z góry czy nad lustrem, a moze po bokach? Żarówki czy halogenki? Co polecacie? Wszelkie sugestie mile widziane.

 

Zygul, nie jestem fachowcem w tym temacie, ale z doświadczenia wiem, że halogeny świecące z góry na twarz, to fatalne oświetlenie.

Najlepsze jest chyba rozproszone światło boczne, centralnie nad lustrem, lub ukryta w suficie jarzeniówka.

Punktowym światłem można podświetlić jakieś elementy, ale powinno być też rozproszone główne światło oświetlające dobrze całą łazienkę.

Bardzo przydatne przy sprzątaniu.

 

Braza, pytasz o kuchnię. Montaż dopiero 10 lipca.

 

DarioAS, te fioletowo kwitnące kwiaty o które pytasz, to Phlox subulata płomyk szydlasty.

 

Monka, między świerkami te żółtolistne krzewy to Spirea japonica (tawuła japońska Goldmound).

Rośnie do 60cm, ma kształt kulisty, wypuszcza do góry kilka gałązek na których zakwitają różowe kwiaty.

Po przekwitnięciu ucinam te gałązki, by krzew miał regularny, kulisty kształt.

 

Te kuliste wierzby kupowałam też z kilkoma gałązkami.

Aby ładnie się zagęściły trzeba je ciąć, nawet do trzech razy w sezonie.

Nie żałować. Wierzba lubi cięcie.

Jedna z nich jest posadzona rok wcześniej i to widać, jest większa od tej drugiej.

Spróbuję ją przystrzyc bardzo mocno tak, by zrównała się wielkością korony z tą młodszą.

Wierzby potrzebują dużo wilgoci, trzeba o tym pamiętać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toluś, nic nowego nie napiszę - napatrzyć się nie mogę, jest PRZEPIęKNIE, !!!

Ogród wygląda jak namalowany :D i te kolory - po prostu bajkowo :D .

 

Chciałam jeszcze zapytać na jaką wysokość kosisz trawę i jak często ją nawozisz?

 

Pozdrawiam serdecznie i proszę wklej jeszcze jakieś zdjęcia :D . Mnie katowanie się nie straszne :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...