Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tola mam jeszcze jedno pytanie o wierzbę Hakuro, czy ona gubi wszystkie liście na zimę?

 

gubi :wink:

a ok. marca, przed nowymi listkami pojawiają się najpierw bazie :wink:

 

Tolu ja też mam pytanko odnośnie tej wierzby..

Kiedy ją tniesz?

Bo w jednych poradnikach pisze, że ciąć nawet do 6 razy, a w innych, że dwa..

Początkeim wiosny po przekwitnięciu i drugi koło pażdziernika :o

 

Mnie bardziej pasuje ta pierwsza wersja, ale żeby ją ściąć tak ze trzy razy, tylko nie wiem w jakich odstępach czasu i kiedy ostatni raz.

No i ile musi upłynąć od posadzenia do pierwszego cięcia.

:o :o :o :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanim tu weszłam to myślałam, że mam ładny dom i potrafię coś fajnego w ogrodzie zrobić... :roll:

Już wiem, zę bylam w błędzie.. :-? :-?

 

Tola jak Ty to robisz, że czego sie dotkniesz, to wychodzi cudo :o :o :o

 

NaTwoj ogród to napatrzeć się nie mogę. U moich sąsiadów ogród projektowali i wykonywali profesjonalni ogrodnicy, ale to co zrobili nie umywa się do Twojego ogrodu.

Tola u Ciebie jest po prostu bajecznie!!!!!!!!!!!!!!!

 

ps. nigdy więcej moja noga tu nie postanie, bo ogarnia mnie nieznane do tej pory uczucie zazdrości :wink: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanim tu weszłam to myślałam, że mam ładny dom i potrafię coś fajnego w ogrodzie zrobić... :roll:

Już wiem, zę bylam w błędzie.. :-? :-?

 

Tola jak Ty to robisz, że czego sie dotkniesz, to wychodzi cudo :o :o :o

 

NaTwoj ogród to napatrzeć się nie mogę. U moich sąsiadów ogród projektowali i wykonywali profesjonalni ogrodnicy, ale to co zrobili nie umywa się do Twojego ogrodu.

Tola powinna się zabrać za profesjonalne projektowanie i wykonywanie ogródów, wnętrz - ja będę pierwszą klientką :D co zresztą już mi obiecała :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chciałam jeszcze zapytać na jaką wysokość kosisz trawę i jak często ją nawozisz?

 

 

Soniko, koszę dość nisko, jakieś 3 cm. Jeśli chodzi o nawożenie, to w latach poprzednich nawoziłam 3 razy w sezonie.

W tym roku rozsiałam nawóz Substral 100 dni i chciałabym, by to do sierpnia wystarczyło.

Potem nawóz jesienny i wszystko.

Nie wiem, czy ten nawóz zapewni trawie jedzonko na te 100 dni. Zobaczymy.

 

 

Ciekawa jestem Tolusia jakie będziesz mieć doświadczenia z tym Substralem.

Ja nawiozłam Hydrokompleksem jakieś 5 -6 tygodni temu, a ona znowu głodna :wink: :lol: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanim tu weszłam to myślałam, że mam ładny dom i potrafię coś fajnego w ogrodzie zrobić... :roll:

Już wiem, zę bylam w błędzie.. :-? :-?

 

Tola jak Ty to robisz, że czego sie dotkniesz, to wychodzi cudo :o :o :o

 

NaTwoj ogród to napatrzeć się nie mogę. U moich sąsiadów ogród projektowali i wykonywali profesjonalni ogrodnicy, ale to co zrobili nie umywa się do Twojego ogrodu.

Tola powinna się zabrać za profesjonalne projektowanie i wykonywanie ogródów, wnętrz - ja będę pierwszą klientką :D co zresztą już mi obiecała :wink:

To czyj ja niby projekt ogrodu widziałam :o Maluszku, bierz się do roboty, bo zamierzam otworzyć Klub Sadystek będę w nim przestrzegać forumowiczów o słabych nerwach, coby kilku wątków dla swojej zdrowotności nie odwiedzali. Już mam kilka typów 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanim tu weszłam to myślałam, że mam ładny dom i potrafię coś fajnego w ogrodzie zrobić... :roll:

Już wiem, zę bylam w błędzie.. :-? :-?

 

Tola jak Ty to robisz, że czego sie dotkniesz, to wychodzi cudo :o :o :o

 

NaTwoj ogród to napatrzeć się nie mogę. U moich sąsiadów ogród projektowali i wykonywali profesjonalni ogrodnicy, ale to co zrobili nie umywa się do Twojego ogrodu.

Tola powinna się zabrać za profesjonalne projektowanie i wykonywanie ogródów, wnętrz - ja będę pierwszą klientką :D co zresztą już mi obiecała :wink:

To czyj ja niby projekt ogrodu widziałam :o Maluszku, bierz się do roboty, bo zamierzam otworzyć Klub Sadystek będę w nim przestrzegać forumowiczów o słabych nerwach, coby kilku wątków dla swojej zdrowotności nie odwiedzali. Już mam kilka typów 8)

Jak Tola by zrobiła u mnie ten ogród to mogłabyś go wtedy dodać do swojej listy a jak ja zrobię to nie wiem co z tego wyjdzie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyższa pora sie przywitac z wami wszystkimi a w szczegolnosci z Tobą Tolu :) wpadam tu dosyc często , by popodziwiac kawal dobrej roboty jaką wykonaliście :)) Gratulacje - dom jak z katalogu :) i az tchnie pozytywna energia :D strasznie chcialabym , byc juz na swoim , a przede mną dopiero wykopy :lol: gorące pozdrowienia z nad morza :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolu

pięknie, cudnie, przyjemnie, brak słów :D

uwielbiam Twój trawnik i marzę choć o podobnym, niestety ja mam nadal chwasty, trwaska i takie roślinki leśne, ale już m potraktował ich roundupem :D

jakbyś mogła mi powiedzieć, jak to poschnie już wszystko, porównamy troche bo jest krzywy plac i nie wiem czy siać na to trawę od razu? :roll: czy czekać, bo niby jeszcze bedzie jeżdzone i pewnie się zniszczy jeszcze trawnik ale niechcę, zeby mi się to dziadostwo przebiło znowu, jak myślisz? i jaką trawę polecasz do siania?

 

pozdrawiam gorąco

 

aha i łazienkę też masz cudną!

i zapomniałam dodac gratulacje dla córki! śliczna dziewczyna!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie zrobiło się ciepło i słonecznie i mogłam swoje piegi na słońce wystawić, jak ja to kocham :D

 

Monka, DarioAS, ja swoje wierzby tnę za każdym razem jak stwierdzę, że "fryzurka" odrosła i wygląda na nieostrzyżoną.

Wczesną wiosną tnę dość mocno, a potem jak widzę takie odrosty, które psują ich kulisty kształt, to przycinam i już.

Floksy zimą przybierają szarawy odcień, a rozrastają się dość szybko, możesz je podsypać azofoską, to ruszą jak szalone.

 

Zaba_gonia, a ja do Ciebie nie zajrzę, bo Ci zazdroszczę Twojej dolnej łazienki, a o tej czekoladowej skórce to już nawet nie wspomnę :roll:

Blado i biednie wygląda to moje WC przy Twoim, wkleję zdjęcie, to sobie humor poprawisz.

To jak, zajrzysz :wink:

 

TomKa, ja tylko czaruję i nic więcej :wink:

 

Maluszku, Whisper też obiecywał, że mnie zaadoptuje, jak zacznie ogród robić i co? :roll: :wink:

 

Sonika, też jestem ciekawa efektów tego nawozu, na pewno napiszę co i jak.

 

Joola, jakbyś wkleiła zdjęcia swego ogrodu, to do mnie już by nikt nie zajrzał.

Widziałam, więc wiem co mówię, to dopiero bajka.

 

Edytko, najlepiej wyrwać trawę, położyć czarną agrowłókninę i przysypać korą.

Ale jeśli na trawę położysz włókninę, to trawa powinna zaniknąć pod nią. Tak mi się wydaje.

 

Agatko, podałam Ci wymiar stolarki okiennej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maluszku, Whisper też obiecywał, że mnie zaadoptuje, jak zacznie ogród robić i co? :roll: :wink:

w przeciwieństwie do Whispera ja w ogrodzie nic nie robię bo czekam na Ciebie :D

 

Joola, jakbyś wkleiła zdjęcia swego ogrodu, to do mnie już by nikt nie zajrzał.

Widziałam, więc wiem co mówię, to dopiero bajka.

no właśnie Joolu - gdzie fotki Twojego ogrodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...