Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No jaka ja głupia jestem... a mówiłam soie: "Nie leź do Toli" :-? I oczywiście nie posłuchałam :-?

 

Witam wieczornie!!! :D :D Tolu, Ty naprawdę cuda w tym ogrodzie tworzysz!!! Chylę czoło przed Twoim talentem!!!

WC bardzo eleganckie, bardzo!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Tolu

 

Mogłabyś mi dać namiary na twoje okna :-) (z dopiskiem jaki rodzaj i kolor)

 

Mam pytanko:

w firmie z oknami powiedzieli mi że coraz częściej ludzie wybierają okna pcv z zewnątrz w okleinie brązowej a we wnętrzu w białej

Tak jak ty masz na górze...

Z perspektywy które twoim zdaniem są fajniejsze? Te całe brązowe

(tak jak u ciebie na dole) czy te biało-brązowe?

 

Monita1981, zdecydowanie bardziej mi się podobają te okleinowane dwustronnie.

Przede wszystkim łatwiej się je myje, nie widać tak każdej ciemnej kreski jak na białych.

Po białych widać bardziej to, że są plastikowe, nienaturalne, takie mam wrażenie, choć te okleinowane też tylko udają drewno.

Nie mam wrażenia, że są zbyt ciemne w pomieszczeniu, ale może dlatego, że mam duże przeszklenia, i te największe to fixy, więc odpada rama skrzydła i jest delikatniej.

Okna mam JOCZA na profilu knipping, kolor złoty dąb niestety. Teraz wybrałabym meranti, nie ma on tego żółtego odcienia, który tak średnio mi odpowiada.

Wtedy, gdy kupowałam swoje okna, wyboru nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joola, czekałam na Ciebie na zlocie, wzrok wbity w drzwi wejściowe, dlaczego nie przyjechałaś? :(

 

DarioAS, ja jestem wrześniowa "panna", więc wrzosy w ogrodzie obowiązkowe :wink:

 

http://i66.photobucket.com/albums/h278/Tolusia/wrzoce-1.jpg

 

http://i66.photobucket.com/albums/h278/Tolusia/8-2.jpg

 

wrzosy rosną pod świerkiem, to zdjęcie sprzed dwóch lat, trochę urosły, kory prawie już nie widać.

Pamiętaj, że po przekwitnięciu należy je co roku przyciąć.

 

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/P9040037.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym chciała postać kobiety, taką "niedosłowną", szukam i nie znajduję :(

może taką?

http://www.allegro.pl/item368373343_rzezba_drewniana_niezwykla_kobieta.html

 

Olka, to już blisko tego co chcę, ale wolałabym, żeby nie miała rąk, taka jeszcze bardziej minimalistyczna.

Wnęka jest wąska, nie wiem, czy ta by się zmieściła, muszę zmierzyć.

Gdybyś przyuważyła jeszcze coś w tym temacie, odezwij się.

Będę wdzięczna, dzięki.

 

 

Nitubaga, siewnikiem rozsiejesz wszystko, co zechcesz, aby miało sypką konsystencję.

W kuchni szuflady będą Blumowskie.

Zastanawiałam się nad tymi z IKEA, są dużo tańsze i te wszystkie pasujące przegrody też nieporównywalnie korzystniejsze cenowo od Bluma.

Ale nie mam do końca przekonania co do ich trwałości.

Może nie słusznie?

 

Brazunia, wc potrzebuje jeszcze ostatecznego wykończenia.

Tego szlifu...wiesz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malgos2, cieszę się, że zajrzałaś, pozdrawiam serdecznie :D

 

też jeszcze nie śpisz :wink:

 

Nie spie, nie spie. Buszuje po watkach, ale z towarzystwem slabo. Fajnie, ze ktos jeszcze nie spi. :wink: Musze sobie po Twoim pochodzic jeszcze, zeby sie zalapac. Jestem pod wrazeniem pomyslu z muszelkami i piaskiem kolo wanny. Jak na to wpadlas? :o :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to pomysł, który od dawna chodził mi po głowie, w mojej łazience blokowej powciskałam muszle i kamienie w mokry gips na ścianie i po zaschnięciu ciekawie to wyglądało, ale czegoś mi w tym brakowało.

Chyba tej naturalności....by móc wziąć do ręki, przesypać piasek miedzy palcami, jak na plaży.

Córka kiedyś stwierdziła, że zamiast gresu łazienkę trzeba wysypać piaskiem, postawić leżak i będą całoroczne wakacje.

I od tego się zaczęło :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to pomysł, który od dawna chodził mi po głowie, w mojej łazience blokowej powciskałam muszle i kamienie w mokry gips na ścianie i po zaschnięciu ciekawie to wyglądało, ale czegoś mi w tym brakowało.

Chyba tej naturalności....by móc wziąć do ręki, przesypać piasek miedzy palcami, jak na plaży.

Córka kiedyś stwierdziła, że zamiast gresu łazienkę trzeba wysypać piaskiem, postawić leżak i będą całoroczne wakacje.

I od tego się zaczęło :wink:

 

No tak, pomysl w zasadzie wiele osob ma podobny - morskie klimaty w lazience, tylko u Ciebie realizacja fajna - takie akwarium z piaskiem. :wink: Zazdroszcze Ci tych przestrzeni. Przejrzalam wszystkie strony, oczywiscie tylko zdjecia. Podoba mi sie bardzo i czekam na wiecej. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie,

bo że się zachwycam wszystkim co wyjdzie spod Twojej ręki i pod czujnym okiem co wyrasta... to chyba nie trzeba w ogóle tłumaczyć ;)

 

ale akurat przeczytałam o ciachaniu wrzosu po kwitnieniu i przypomniał mi się nieszczęsny mój bez, czy też lilak

on tak sobie rośnie bez niczyjej pomocy, ale od kogoś słyszałam, że będzie tragedia jak nie obetnę mu wszystkich kiści kwiatów jak przekwitnie,..

czy to konieczne jest?

on tak ładnie gęsto wygląda i kwitnie jak no szalony,

nie widzę żeby mu brak cięcia kwiatów przeszkadzał,

inna sprawa że to trochę wysoko i niewygodnie się wspinać tam...

no ale jak guru powie że trzeba... :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tnij wrzosów teraz! Wrzosy kwitną przecież jesienią i przez lato przygotowują pączki.

 

Przytnij za to wrzośca, tego który kwitł na wiosnę.

 

Jest taka zasada, że kwitnące wiosną tnie się zaraz po przekwitnięciu, a te które kwitną jesienią tnie się wczesną wiosną. To dotyczy też bzów, które powinny być przycięte do 2 tygodni po przekwitnięciu, wycinając stare kwiatostany.

 

Być może są jakieś wyjątki, ale o to trzeba by spytać Mirka na Ogrodniczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja nie moge,znów coś fantastycznego- jaka piekna lazieneczka!

Prosta, wysmakowana i elegancka- cudo :) Tola przyznaj sie,jestes zawodowcem ! :wink:

czytam i przeglądam dzienniki na forum i powoli dojrzewam do wlasnego, tym bardziej,że ostatnio spadlo nas tyle nieprzewidzianych sytuacji, w sam raz dla komisji Palikota, ze nic tylko pisac ku przestrodze i dla dobra ludzkości :) tak wiec zabieram sie za nauke- jak umieszczac zdjecia itd- szkoda, ze ze mnie taka noga w tych kwestiach :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje wrzosy przycinam wczesną wiosną, bo całą jesień tak pięknie wyglądają.

Z bzem doświadczeń nie mam.

Wiem też na pewno, że wszystkie przekwitłe kwiatostany na rododendronach trzeba ukręcać. Ostrożnie, by nie złamać przyrostów.

I w rękawiczkach, bo mają w sobie dużo kleistej wydzieliny.

 

Inez5, Ty już tak nie dojrzewaj, tylko dziennik zakładaj i pisz.

A my poszalejemy w komentarzach :D

 

Maluszku, Ewka, a wiecie jak ja się cieszę, że mogłam was wyściskać :D

Lato przed nami, trzeba je wykorzystać na dłuższe spotkanie, jesteście na TAK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...