Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kachna28, cieszę się, że uległaś namowom Nitubagi, dzięki temu ja też za chwilę odkryję nowy dziennik do czytania :D

A w Tarnobrzegu byłam kilka razy. Jeśli Tarnobrzeg zaliczyć do wschodniej części kraju, to ja też jestem ziomalka :wink:

 

nie tylko można, ale trzeba....

 

czyli wychodzi na to, że gdzie nie popatrzysz tam same ziomale - ale fajnie. :D W końcu jakieś życzliwe ludziska :D :D

 

... a w sprawie ciepełka - świetnie Was rozumiem, Tola - tak to opisałaś, że aż sie człowiek wyrywa by tam pojechać i nadyszeć się tymi wspaniałościami.....

 

Buziaki dla bliższych i dalszych ziomali :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życzę Tolu cudownych wakacyjnych chwil!

 

Zaglądam do Ciebie od czasu do czasu, aby nacieszyć oczy i podtrzymać nadzieję, że u mnie też kiedyś będzie (chociażby częściowo) tak pięknie.

Mam pod oknem kuchennym miejsce na podobną rabatkę. Z pewną nieśmiałością :oops: chciałabym poprosić Cię o sugestie odnośnie roślinek jakie mogłabym tam posadzić. Sądząc po doborze, u Ciebie jest to chyba strona północna. Ja mam od tej strony zachód.

 

Pozdrawiam z upalnego Żnina

Mariola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Inez, Jastarnia bardzo mi się podoba, może dlatego, że jest mniej snobistyczna od Juraty.

Mnie do takiego blichtru nie ciągnie, nie znoszę zakopiańskich Krupówek w sezonie, brrrrr.

Lubie miejsca, które mają specyficzny klimat, które są pozbawione deptaków z wystrojonymi laluniami, odrzuca mnie od tego.

Dlatego tak bardzo kocham "moje" Malcesine i inne małe włoskie miasteczka nad Jeziorem Garda we Włoskich Alpach.

Pierwszy tydzień w tym roku ponownie tam spędzimy. To nie są kurorty.

W czerwcu, przed sezonem nie ma turystów.

Jest tylko majestat gór, srebrna tafla jeziora, bruk na wąskich uliczkach, niezwykłe zapachy, kolory i te temperatury, za którymi potem tęsknię wiele miesięcy.

I cykady i cicha muzyka dobiegająca z kafejek czynnych do rana i świeczki zapalone na skałach przy plaży i nocne niebo z iluminacją miliardów gwiazd.

Wszystkie zmysły pracują na najwyższych obrotach, a jednocześnie tak w głębi duszy jest spokój...taki, który odczuwam tylko tam.

 

 

ach......rozmarzyłam się ...

Ja też z tych .. 8)

Pozdrawiam !

P.S. oczywiście wpadłam nacieszyć oko :D

 

 

 

Piękne miejsce !

http://img525.imageshack.us/img525/671/123kk9.jpg

 

Miłego wypoczynku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Inez, Jastarnia bardzo mi się podoba, może dlatego, że jest mniej snobistyczna od Juraty.

Mnie do takiego blichtru nie ciągnie, nie znoszę zakopiańskich Krupówek w sezonie, brrrrr.

Lubie miejsca, które mają specyficzny klimat, które są pozbawione deptaków z wystrojonymi laluniami, odrzuca mnie od tego.

Dlatego tak bardzo kocham "moje" Malcesine i inne małe włoskie miasteczka nad Jeziorem Garda we Włoskich Alpach.

Pierwszy tydzień w tym roku ponownie tam spędzimy. To nie są kurorty.

W czerwcu, przed sezonem nie ma turystów.

Jest tylko majestat gór, srebrna tafla jeziora, bruk na wąskich uliczkach, niezwykłe zapachy, kolory i te temperatury, za którymi potem tęsknię wiele miesięcy.

I cykady i cicha muzyka dobiegająca z kafejek czynnych do rana i świeczki zapalone na skałach przy plaży i nocne niebo z iluminacją miliardów gwiazd.

Wszystkie zmysły pracują na najwyższych obrotach, a jednocześnie tak w głębi duszy jest spokój...taki, który odczuwam tylko tam.

 

 

ach......rozmarzyłam się ...

Ja też z tych .. 8)

Pozdrawiam !

P.S. oczywiście wpadłam nacieszyć oko :D

 

 

 

Piękne miejsce !

http://img525.imageshack.us/img525/671/123kk9.jpg

 

Miłego wypoczynku :D

 

jesssu Tola bosko to opisałaś :) a razem ze zdjęciami arcobaleno echhhh :-? normalnie Ci zazdroszczę :oops:

miłego wypoczynku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owmar, serdecznie witam i zapewniam, że jeśli zechcesz mieć ogród swoich marzeń, to będziesz go miała.

To nie jest trudne. I zakładając go, rośliny dobieraj tak, jak Ci w duszy gra.

Takie jest moje zdanie. Jeśli lubisz ogród przestrzenny, spokojny, bardzo uporządkowany, skup swoją uwagę na bardzo zadbanym trawniku i niewielu drzewom, ale za to pięknym w swym pokroju.

Jeśli lubisz wiejskie klimaty, posadź dużo kwitnących bylin.

Ja u siebie mam bardzo dużo roślin, ale ja muszę tak :wink:

Wszystkie je kocham, każdego dnia po przyjeździe na budowę muszę do każdej podejść, popatrzeć, dotknąć.

Każda mnie cieszy i każda czuje moją troskę. No tak mam i już.

Lubie kolory w ogrodzie, za to wnętrza domu mam bardzo wyciszone, w jednej tonacji, nie będą przeładowane detalami.

To pewnie dla równowagi z tym, co za oknem :wink:

 

Wracając do Twojej zachodniej rabatki pod oknem.

Zachodnia strona jest wymarzona właściwie do wszystkich roślin.

Ma na tyle dużo światła słonecznego, by dobrze się czuły rośliny kwitnące, a jednocześnie nie jest to światło południowe, bardzo agresywne.

Mariolu, możesz więc sadzić wszystko.

Pięknie wyglądałaby rabata różana, ale tylko latem.

Zimą róże trzeba okryć, nie wygląda to najlepiej. Wiosną można się ratować wcześnie zakwitającymi roślinami cebulowymi, posadzonymi między krzakami róż.

Jeśli jest to front domu, to chyba najlepiej jest posadzić iglaki, które cały rok wyglądają dobrze.

A tu masz pełną dowolność w wyborze.

Pozdrawiam i zachęcam do przygody z ogrodem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kachna28, cena mnie też nie zachwyciła, ale moje WC jest malutkie.

Płytka położona tylko do wysokości lustra, więc było to do przełknięcia.

 

Sloneczko, Arcobaleno, Magi, dziękuję za życzenia, wezmę je ze sobą na ten urlop :D

Pierwszy raz nad Gardę zawędrowałam 13 lat temu i od tamtej pory wiedziałam, że będę tam wracać.

I co ważne, odpoczynek nie jest kosztowny.

Mamy w Malcesine swój ulubiony kemping nad samym jeziorem, jesteśmy już zaprzyjaźnieni z właścicielami.

Bierzemy duży, wygodny, 6 osobowy namiot. Każde stanowisko ma miejsce na samochód, wodę bieżącą z odpływem, prąd, meble ogrodowe.

Prysznice, toalety całe w białych lśniących kafelkach, wystawiona pralka do prania, korzystanie z lodówek, zamrażarek, internetu, no i zawsze piękna pogoda.

UWAGA: tygodniowy pobyt naszej 4-osobowej rodziny na tym kempingu, to 800 zł :D

Więc jak z tego nie skorzystać?

Z jedzeniem żaden problem, warzywa tanie na miejscu, makarony z różnymi rodzajami sosów, pesto, czasem słoik pulpetów, pierożki ravioli.

Mała kuchenka elektryczna, jeden garnek, naczynia plastikowe, zmywanie tylko filiżanek po kawie i szklanek po piwie.

Jest ciepło, więc więcej się pije niż je :wink:

I takie widoki: zdjęcia z ubiegłego roku

 

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/jajaja.jpg

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/nogi.jpg

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/40s.jpg

 

plaża naszego kempingu

 

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/o125.jpg

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/o14.jpg

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/o16.jpg

 

nad Jezioro Como w odwiedziny do George Clooneya blisko,

do Mediolanu blisko, do Werony blisko, nie ma czasu na nudę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tola, w maju jechałam do Mediolanu samochodem przez Szwajcarię i muszę powiedziec,ze widoki w dole były baaaaaaaaardzo podobne, bylam zauroczona- a co lepsza, wysoko na trasie byl metr śniegu i mala zamiec, a im nizej , blizej Sant Bernardino coraz więcej slonca, by Mediolan przywital nas pięknym sloncem :) Wczesniej tę trase pokonywalam samolotem, ale samochodem- to dopiero uczta dla oczu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poświęciłaś mi tyle uwagi! Dziękuję bardzo.

 

Oczywiście podejmę wyzwanie, ale z pewnym wewnętrznym niepokojem. Nie mam doświadczenia, a podobnie jak Ty przywiązuję się do roślinek, które już mam. Nie chciałabym ich męczyć, przesadzajac z powodu jakiś moich błędów. :cry: Dlatego już od jakiegoś czasu czytam i czytam..., ale to taki ogrom wiedzy! :roll: Jedne roślinki lubią taką ziemię, inne wolą inną. Gubię się już. Dlatego szukam pomocy.

Nie chcę jednak zatrudniać projektanta. Lubię tworzyć sama i chociaż niestety tak długo - czekać na efekt własnej pracy. Oby przemyślanej...

 

Trudno mi też zdecydować sie na styl ogrodu. Zachwycają mnie wiejskie klimaty, kwiaty, kolory, ale sama jestem raczej uporządkowana i obawiam się, że ta różnorodność mogłaby mnie męczyć.

 

Ty masz dużo roślin i kwiatów, ale wprowadziłaś w nie pewien zauważalny porządek i myślę, że to mnie do Twojego ogródka przyciągnęło.

 

Będę wpadała od czasu do czasu, jeśli pozwolisz

Pozdrawiam

Mariola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...