Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dziewczyny, pakujcie najpotrzebniejsze rzeczy i w drogę.

Przecież chcieć to móc :D

ale byłby wyjazd, już to sobie wyobrażam :lol: czujecie to?

 

Kachna28 od nas z Białegostoku do Malcesine jest około 1600 km.

Można to pokonać bez noclegu, ale jest to dość męczące.

My nocujemy pod granicą z Austrią. Rano wyjeżdżamy o 6, jeśli nie ma korków na autostradach, można dojechać nad Gardę na 14 i jeszcze wykorzystać ten dzień.

 

Robin2, będę trzymać za słowo i czekać z wyśmienitym włoskim winkiem :wink:

 

Owmar, mam lekarstwo na Twoje zmartwienie.

Zacznij od kupna książki "Katalog roślin II drzewa, krzewy, byliny".

To jest istna kopalnia wiedzy.

Każda roślina opisana, jakie stanowisko lubi, jaką glebę, jak duża urośnie i w jakim czasie.

Przyjrzysz się zdjęciom, wybierzesz te rośliny, które spodobają Ci się najbardziej, poczytasz o ich pielęgnacji i wtedy już będzie z górki.

Oczywiście zaglądaj tu i pytaj, zawsze odpowiem.

Ten katalog znajdziesz w hipermarketach budowlano-ogrodniczych, kosztuje około 50zł, ale naprawdę warto.

Wygląda tak

 

http://www.ogrodnik.net.pl/sklep/images/katalog2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ivonesca, ale se zrobiłaś urlop od forum, żeby mi to było ostatni raz 8)

i pisz co z tą Twoją nową pracą, bo ciekawa jestem.

Pozdrowienia Rodzince.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Cię serdecznie przejrzałam cały wątek i napatrzec się nie mogę na twój domek i cudny ,piekny ogród ty chyba powinnas zostac projektantką ogrodów bo to co ty tutaj na tym forum pokazujesz to jest godne podziwu sama kiedys chciała bym miec taki ogród -jeszcze raz suuuuuuuuuuuuuuuuuuper :lol: :lol:

a mam pytanko co to za dom który wybudowałas bo powiem dosyc ciekawy jest :lol: :lol: pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też podłącze się pod witanie! Witam, witam. Ochów i achów jest u Ciebie tyle, że aż głupio się powtarzać, (ale ooooch jak pięknie :oops: ). Wiem, że nie ma co wzdychać tylko trzeba zakasać rękawy i brać się do roboty :lol: .

Tolu, ja to właściwie z pytaniem do Ciebie. Pisałaś:

My nocujemy pod granicą z Austrią. Rano wyjeżdżamy o 6, jeśli nie ma korków na autostradach

prowadzeni doświadczeniem nie przewidujecie rzeczonych wyżej korków w związku z Mistrzostwami PN? Mamy właśnie ten problem, bo za tydzień (już nawet niecały) wyjeżdżamy właśnie w tym kierunku i obmyślamy objazdy Austrii. Druga połowa wymyśliła Słowację i Słowenię, ale naprawdę nie wiem :roll: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arctica, mój Ślubny czesto słuzbowo kursuje do Włoch i twierdzi,że w Austrii, mimo EURO, na autostradach,a szczególnie rano, nie powinno byc problemów :) Ale jesli startujecie z południa kraju, to pewnie przez Słowacje i Słowenie można sie jak najbardziej pokusic,to normalna alternatywna trasa w tym kierunku :) Wszystko zalezy od regionu Polski, z którego ruszacie- my jechalibysmy przez Austrię, bo wygodniej i krócej,mimo ze teraz trwa EURO- no, ale lecisz autostradą, a nie drogami specjalnej troski jak w Polsce :lol: :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki inez5 za wieści. My startujemy z Wawy, ale tak z wieczorka, więc na Austrię przyjdzie pora bardzo wczesnym rankiem. Wcześniej kupimy winiety, ale na czas Euro i tak są wznowione kontrole graniczne :roll: . Ja osobiście też jestem za autostradami, chociaż tam jak pisała Tola i bez Mistrzostw zdarzają się korki :-? .

Mam nadzieję, że Tola się nie pogniewa, że Jej tak bałaganimy :lol:

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivonesca, ale se zrobiłaś urlop od forum, żeby mi to było ostatni raz 8)

i pisz co z tą Twoją nową pracą, bo ciekawa jestem.

Pozdrowienia Rodzince.

 

co z nową pracą? niewypał :-( pisałam na KK .......

ale urlop długi będe miała...mam nadzieję że nie tym razem od forum ;-)

dziękuję za pozdrowienia i nawzajem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KamilaJ, witam Cię serdecznie, dziękuję za wszystkie miłe słowa.

Nasz dom budowany z projektu indywidualnego. A czy ciekawy?

Nie wiem, mi się wydaje że zwyczajny, wiele jest podobnych, z tym tylko, że tylko jeden nasz :wink:

 

Arctica, my też się zastanawialiśmy nad objazdami, ale postanowione, że jedziemy tą samą trasą co zwykle. Co będzie, to będzie.

Życzę Wam pięknych , udanych wakacji no i szczęśliwej, niezakorkowanej drogi.

Jak wrócicie zajrzyj tu i opowiedz jak było. Pozdrawiam :)

 

Braza, pewnie znasz takie miejsca nad naszym morzem, w których można poleżeć na plaży i nie bać się, że ktoś nas rozdepcze :wink:

A jeśli zdjęcia i miejsce Ci się spodobały, to będąc tam wspomnę o Tobie i pstryknę jakąś piękną fotkę :)

 

Arctica i Inez5, a bałagańcie tu w wątku ile chcecie, przy okazji i ja się czegoś dowiem...wątek dla wszystkich szeroko otwarty :wink:

 

Ivonesca, to co, trzymać kciuki za coś nowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się ,że w końcu do mnie wpadłaś :lol: Twój domek znam dokładnie a ogród pobija wszystkie ogrody na forum!!Gdybyś bliżej mieszkała zaciągnęłabym Cię do mnie na pogaduchy ,a przy okazji coś byś mi doradziła Nie mam daru do planowania ogrodu i przewidywania wzrostu roślinek

Będę nieskromna ale taras faktycznie bardzo wygodny,siedzę na nim w każdej wolnej chwili. Pozdrawiam gorąco :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Owmar, mam lekarstwo na Twoje zmartwienie.

Zacznij od kupna książki "Katalog roślin II drzewa, krzewy, byliny".

To jest istna kopalnia wiedzy

....

 

Wygląda tak

 

http://www.ogrodnik.net.pl/sklep/images/katalog2.jpg

 

dla zainteresowanych tematem powiem, że właśnie wyszło nowe wydanie tej książki... i właśnie ją kupiłam...

 

dzięki Tola!!

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=377065680

 

:D :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arctica, w takim razie czekam na Twój powrót.

 

Nitubaga, to się cieszę, że książka kupiona, z pewnością będzie Ci pomocna.

Braza, Jolariska, z tymi fotkami to mam wrażenie, że wklejam ciągle te same, i nuda już w temacie tego domu i ogrodu :roll:

Schody zrobione, ale zakryte kartonami, poza tym jesionowe to takie zwyczajne są, bez rewelacji.

Garderoby zrobione wszystkie trzy, robić zdjęcia?

Zamontowaliśmy już podświetlenie łupka na ścianie kominkowej i przyznam, że bardzo mi się podoba.

Kuchnia, meble do córki pokoju już zamówione, ale montaż po naszym powrocie.

A poza tym susza okrutna, czekam na deszcz z utęsknieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...