Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Arctica, w takim razie czekam na Twój powrót.

 

Nitubaga, to się cieszę, że książka kupiona, z pewnością będzie Ci pomocna.

Braza, Jolariska, z tymi fotkami to mam wrażenie, że wklejam ciągle te same, i nuda już w temacie tego domu i ogrodu :roll:

Schody zrobione, ale zakryte kartonami, poza tym jesionowe to takie zwyczajne są, bez rewelacji.

Garderoby zrobione wszystkie trzy, robić zdjęcia?

Zamontowaliśmy już podświetlenie łupka na ścianie kominkowej i przyznam, że bardzo mi się podoba.

Kuchnia, meble do córki pokoju już zamówione, ale montaż po naszym powrocie.

A poza tym susza okrutna, czekam na deszcz z utęsknieniem.

Jak to czy robić zdjęcia??? Tolu co za pytanie retoryczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garderoby zrobione wszystkie trzy, robić zdjęcia?

Jasne!!! :) i jeszcze podpowiadać na co koniecznie zwrócić uwagę. ;)

A tak serio to gratuluję postępów... u mnie wciąż beton na podłodze...

 

Zygul, pstryknę w takim razie i powiem, co mi się w nich wydaje sensowne. A jest takie jedno coś, no może nawet dwa :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to czy robić zdjęcia??? Tolu co za pytanie retoryczne?

 

...jeśli tak mówicie, to tak zrobię, tylko żeby nie było, że przynudzam jakimś dziadostwem :roll: 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jolariska,

wiesz, ja co do trawnika jestem bardzo wymagająca i z ręką na sercu mówię, że nie jest najlepiej.

 

Mayland, my byliśmy w wielu regionach Włoch, Toskanią byłam zauroczona, ale jest drogo, dużo drożej niż w innych regionach.

Kalabria jest ciągle w moich planach, niezrealizowanych jak dotąd, bo jak piszesz daleko, chyba że samolotem, wtedy nie męcząco.

Ale samochodem to człowiek jest niezależny, można pojeździć i dużo zwiedzić.

Zachęcam do objazdówki dookoła jeziora Garda i Como, widoki naprawdę zapierające dech w piersiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku nie damy rady. Musimy odpocząć ale tak naprawdę. Tydzień leżenia przy basenie i podróż góra 2 godziny. Mąż 3 lata nie miał urlopu :( Jesteśmy troche zmeczeni po budowie. Ale przyszły rok to napewno jakaś objazdówka. Uwielbiamy podróżować samochodem. Samemu odkrywać małe miasteczka :lol: Ma to swoje uroki, tak jak opisałaś.

Uwielbiam Włochy i kuchnię śródziemnomorską. Od pierwszego wyjazdu zmieniliśmy nasze zwyczaje żywieniowe. Doskonale rozumię Waszą pasję z jaką tam wracacie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Braza, Jolariska, z tymi fotkami to mam wrażenie, że wklejam ciągle te same, i nuda już w temacie tego domu i ogrodu :roll:

 

Jaka nuda :roll: Toluś, ja wciąż oglądam z zachwytem i wciąż czuję niedosyt.

Jak dla mnie to może być w kółko, na okrągło i z każdej strony też :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale rozumię Waszą pasję z jaką tam wracacie :lol:

 

to i pasja i nałóg i tęsknota i zachłanność wręcz, jest jeszcze tyle miejsc do odkrycia,

choć te, które dobrze znamy zawsze jeszcze czymś zaskakują.

Nawyki żywieniowe, o tak, ziemniaki w naszym menu niezwykle rzadko,

ale makarony w przeróżnym postaciach, z pesto, z sosami,

i sałaty różnego rodzaju na okrągło. Rukolę wcinamy jak króliki :wink:

Pasuje mi ten włoski luz, ta radość życia. Na nieporządek oko przymykam i wybaczam :wink:

 

Sonisia, to jak tak mówisz, to ja Ci wierzę :D

A wiesz, że już w przyszłym sezonie Twoje roślinki będą na tyle duże, że ja o Twoje zdjęcia będę się dobijać i to głośno!

Bardzo się cieszę, że Twój ogród pięknieje w oczach, może kiedyś uda mi się przysiąść na Twoich schodach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m1arta, witam serdecznie i od tej chwili już nie jesteś nowa, tylko stały bywalec :D

Zaraz poszperam w albumie, pamiętam, że miałam jakieś stare zdjęcie wjazdu do garażu, ale bardzo stare, z początków układania.

Albo jutro zrobię aktualne i wkleję.

co do swojej kostki, to nie jestem z niej zadowolona.

Ten starobruk w zaokrągleniach ma sporo miejsca na mech i zielsko i nie jest to najlepsze rozwiązanie.

Poza tym, ta czerwona wyjaśniała i kolor teraz jakiś wpadający w róż, nie podoba mi się.

Jak wygram w totka, to zmienię na kostkę granitową :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i moje rośliny będą duże, ale nie będzie tak jak u Ciebie, bo u Ciebie jest tak czarodziejsko - z altanką i dróżką do niej prowadzącą, z tymi różnymi zaułkami i w ogóle bajecznie.

A ja zrobiłam sobie górkę :wink: i ta górka wygląda jak pryszcz na... :lol: , znaczy się wygląda tak sobie :lol: :wink: albo jeszcze gorzej :wink: .

 

Na inspekcję zapraszam kiedy tylko chcesz :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie tak wygląda, cierpliwości, zobaczysz, jak to wszystko będzie się zmieniać.

A że ogródek mały?, nie szkodzi.

Mniej pracy, więcej czasu na poświęcenie uwagi każdej roślince.

Pamiętasz "Miejskiego ogrodnika" w TVN Style?

Na małym kawałku ziemi wyczarowywał cuda. Będzie pięknie, na pewno.

I to Twój własny kawałek ziemi, więc najcenniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :D Zacznę od tego, że ogród jak z bajki :roll: echh

 

Skoro Garda to i pewnie Gardaland zaliczony? :roll: :wink:

Włochy to taka moja druga ojczyzna :roll: mówię poważnie :D

Tam mieszka moja najbliższa rodzina, tam przeżyłam swoją pierwszą miłość, tam spędzałam wszystkie swoje wakcje od 13 roku życia i teraz prawie co roku tam jesteśmy..

My mamy swoją bazę wypadową :wink: pod Florencją :D

Co do ziemniaków :roll: mam to samo .. 8)

Cudownych wakacji Tolu :D

Buon viaggio e buone vacanze :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, same "włoszki" się tutaj zebrały.... :D :D :D Wprawdzie ja też lubię tamten klimat ale częściej bywałam na riwierze francuskiej....Nicea, Cann, San Trope, pisze bywałam, bo teraz już długo pewnie nie odwiedzimy tamtych stron.... :( :( :( a szkoda....to szmaragdowe morze, ech.....ale wspomnienia i zdjęcia "som".....tak, że od czasu do czasu popatrze se.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...