Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mikopiko, kurcze, ale Ci zazdroszczę, fajnie masz.

Fajnie? za mało powiedziane, chciałabym móc kiedyś w realu posłuchać Twoich opowieści o tym kraju,

o miłościach i wszystkim, co tam widziałaś i przeżyłaś.

To będzie jedno z moich marzeń, może się spełni? :D

 

Verunia, wypuściłaś męża samego w tak przepiękne miejsce?

Błąd, duży błąd :wink:

 

Wasiek, pierwszy nasz wyjazd letni do Włoch to była Liguria.

W Monte Carlo udało się w największym kasynie zagrać w "Jednorękiego Bandytę".

A w Cann byliśmy tuż po zakończeniu jubileuszowego festiwalu filmowego,

złote palmy wszędzie, ale czerwonego dywanu już nie było :wink:

Sierota ze mnie, pomyliłam przyciski w kamerze i kręciłam na " pauzie", a jak rzeczywiście się nagrywało, to kamera była opuszczona w dół i filmowała moje buty :lol:

Dużo zdjęć zrobiłam w porcie jachtowym, te cuda robiły wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Toluniu to i ja nowa poproszę Cię o coś. Czy masz może zdjęcia kostki ale sprzed wjazdu na posesję? Chciałabym ukraść trochę z Twojego pomysłu odnośnie jej ułożenia. Muszę coś wymyślić na podjazd a u Ciebie chyba to JEST TO!!!

A w ogóle to Masz CUDNIE, poprostu SUPER!!!

 

m1arta, wklejam obiecane zdjęcia kostki.

 

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/kostka1.jpg

 

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/kostka2.jpg

 

Te zdjęcia są dowodem na to, że prowizorka jest wieczna.

W chwili układania podjazdu zabrakło jednej palety kostki w kolorze piaskowym.

Fachowcy załatwili u innego producenta, ułożyli tymczasowo (to ta żółta ciemniejsza) sugerując,

że jak się pojawi właściwy kolor, to przyjadą i ją wymienią.

Została do dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno zdjęcie, któremu nie można się oprzeć.

To wprawdzie nie moja róża, tylko sąsiadki, ale widać ją z mojej posesji.

Przepiękna i jak pachnie

 

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/rambles.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze Italomaniacy zebrali sie w tym topiku 8)

 

Nam po Hiszpanskich wojazach, Francuskich i Chorwackich wdepnieciach, przez przypadek dawno temu (mielismy tylko tydzien wolnego w maju) przyszly do glowy Wlochy.... bo w miare blisko a juz cieplo za Alpami :wink:

No i tak nam juz zostalo na nastepnych pare lat 8) Zjezdzilismy juz Toskane, Wloski Tyrol, no i oczywiscie Garda-e na okolo. Zeszly rok zajal nam Triest-Duino-Muggia az do Grado... obecny wrzesien spedzimy "w drodze" od Wenecji do Rzymu... ech Wlochy 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m1arta, staram się pomagać jak mogę.

Nie zapomniałam swoich początków budowy i wiem ile pytań człowiekowi się tłucze po głowie.

Pozdrawiam serdecznie :)

 

Mohag,

W Hiszpanii jeszcze nie byliśmy, ale w Chorwacji zwiedziliśmy chyba większość miejsc wartych uwagi i to nam wystarcza, a do Włoch wciąż ciągnie.

Ostatnio nad Gardą kręcono kolejnego Bonda i dubler rozwalił Aston Martina wjeżdżając do jeziora.

Warto objechać jezioro Como, jest zupełnie inne od Gardy i popatrzeć na Bellagio położone na półwyspie.

A potem promem popłynąć na drugą stronę i to urokliwe miasto zwiedzić.

Zapada w serce i duszę.

O starym Mediolanie nie wspomnę.

Urlop...jak nie lubić tego słowa :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toluś czy tu wszystko musi być takie nieskazitelne :wink: ? Dom, wnętrza cudne! Ogród prześliczny! Teraz jeszcze ta Chorwacja, zdjęcia z Tobą ...

I jak tu nie wracać?

 

Czy mi się zdaje, czy też nie masz bramki i chodniczka na wprost drzwi wejściowych? Jeśli tak, czy mogłabym prosić o fotkę jak to wygląda od strony ulicy :oops: :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co ja mam powiedzieć jak już wszystko zostało powiedziane .

Jak tola jest czarodziejką to i ogród musi byc baśniowy :D :D :D

 

Powiedz mi tylko toluś co to za roślinka tak pięknie rośnie po lewej stronie sosenki ? Chdzi mi o tą ze złocistymi liśćmi .

 

 

 

http://i66.photobucket.com/albums/h278/Tolusia/16.jpg

 

No i zaraziłam się od innych i też "siedzę" w Twoim ogrodzie. Tolu a pod roślinami (np. tymi na zdjęciu) masz agrowłókninę? I jak ją najlepiej kłaść, po posadzeniu roślin, jakoś nacinając, czy przed posadzeniem? Może coś podpowiesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i znów tu wracam, chyba to uzależnienie :lol: co mam chwilę to siedzę we własnym ogrodzie i cos tam próbuje go upodobnić do ogrodu, ale kiepsko idzie, oglądam te cudne roslinki u Ciebie Toluś i łudzę sie że kiedys i moje tak urosną i będą tak dopieszczone, bo Twój ogród widać dopieszczony na maksa, Ty to potrafisz jak nikt inny :lol: udanych wakacji!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak tu nie wracać?

 

Czy mi się zdaje, czy też nie masz bramki i chodniczka na wprost drzwi wejściowych? Jeśli tak, czy mogłabym prosić o fotkę jak to wygląda od strony ulicy :oops: :D .

 

wracać, wracać, zawsze mi miło, kiedy mnie tu odwiedzasz :D

TomKa, zrobię zdjęcie i wkleję, rzeczywiście bramka u mnie nie jest na wprost wejścia, z prostej przyczyny.

Na prawo od bramy wjazdowej mam skos w ogrodzeniu, bo to działka narożna.

Trzeba było zrobić otwieranie bramy w drugą stronę, w kierunku bramki.

I początek wejścia wyznaczył koniec bramy po jej przesunięciu.

Ma to swoje zalety, z okna kuchennego dobrze widać bramkę.

Podcień ze schodami wejsciowymi nie ma symetrii, jest skos, filary tylko po jednej stronie, drzwi wejściowe też przesunięte w podcieniu na lewą stronę,

więc nie jest to jakieś zaburzenie harmonii.

 

M1arta, ja większość roślin posadziłam przed rozłożeniem maty.

Chcąc później coś dosadzić, wystarczy w danym miejscu zrobić nacięcie na krzyż, odchylić boki, wykopać dołek, posadzić roślinę i już.

Można też wyciąć koło wokół rośliny, z tym naciętych boków.

Wygodniej potem podsypywać w tym miejscu nawóz zasilający.

 

Zakrzewianka, to jest dobry pomysł, bo to ciężka praca zwłaszcza dla kobiety, a nic trudnego dla pomocnika.

Zrobi to szybciej a Ty byś się namęczyła.

Trzeba zostawić siły na kolejne etapy tworzenia ogrodu, w których Twoja praca będzie niezbędna.

Ja dziś ręcznie wyrywałam koniczynę z trawnika.

Wyłapywałam te rozłogi ścielące się przy samej ziemi.

Kciuk mi spuchł, wskazujący też, ledwie nimi ruszam, a przecież można spryskać to chemią od dwuliściennych.

Tylko ja tej chemii staram się unikać, niestety kosztem palców :roll:

 

Agiis, w ogrodzie cieszy każda posadzona roślina i tak trzeba na to patrzeć.

Nie martwić się ile jest do zrobienia, ale cieszyć wszystkim, co już zrobione.

Wianek z chabrów dla córeczki sama uplotłaś? piękna córa i piękny wianek.

Pozdrawiam serdecznie i dziękuje za życzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach Tolu, dobrze wejśc do Ciebie i nacieszyc oko piekną zielenią, pieknym wnetrzem domku a potem człowiek dostaje takiego kopa i zaczyna działać bo tez tak chce mieć. To oczywiscie znajoma cecha rodu ludzkiego - zazdrość - ale w tym przypadku działająca konstruktywnie..... :D :D :D

Kiedys u mnie tez będzie zielono, też będę miała wykonczone wnętrze domku i tez będę miała kostkę przed domkiem i tez będę się cieszyc tym co razem z mężem osiągnęliśmy.....A teraz jesteśmy dumni z tego jak wychowalismy swoje dzieci i z tego, że daliśmy im to co najważniejsze w życiu czyli uczucie miłości i szacunku do drugiego człowieka.

Na resztę, czyli radość z osiągnięc materialnych - wybudowany domek - tez już przyszła kolej, chociaż jest ciężko.....

A na marginesie - każdy ma swoje ulubione miejsca urlopowe i wraca tam z ochotą. W naszym przypadku jest to riwiera francuska. A w Monaco trochę grosza mój mąż zostawił, niestety...... :) :) :) :) on w kasynach a my z córką w butikach.......musi być jakaś równość...... :D :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolu - róża sąsiadki ma piękny kolor! Ja też mam parę róż - chyba musze wreszcie cyknąc parę zdjeć wkleić do dziennika ;-)

mój ogród nie jest oczywiście taki piękny i ładnie skomponowany jak Twój, ale w ciągu 3 lat rzeczywiście wiele roślinek mi wyrosło - miało być sielsko-anielsko a co wyszło? dam znać jak wkleję fotki co bys okiem fachowca zerknęła :D

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasiek, no właśnie, a co będziemy robić, jak już nastąpi to "kiedyś"?

Czyli dzieci już prawie na wylocie, wychowane jak trzeba, wezmą życie w swoje ręce,

my wykończymy swoje domy i ogrody i co wtedy?

Trzeba szybciutko wymyślić jakieś nowe marzenia, bo cóż bez nich? :wink:

I fajnie byłoby za lat 20 zaśpiewać jak Marylka ...i choć życia psia mać popołudnie, jest cudnie, jest cudnie... :D

 

Ivonesca, to jesteśmy umówione, czekam na zdjęcia.

I na pewno będzie mi się podobało, bo jeśli rośnie zielonym do góry,

to jakby nie było skomponowane, to i tak to od razu pokocham.

 

Ja jestem trochę niepocieszona, bo moje róże na trejażu przygotowane do kwitnienia.

Mają mnóstwo pąków i będzie to mieszanka "Teraz Polska", bo odmiany białe i czerwone.

A my wyjeżdżamy. Muszę poprosić sąsiada, niech chociaż zdjęcia zrobi.

Żeby wiedzieć jak to wyglądało.

 

Mam szczególny sentyment do goździków brodatych.

Pamiętam z dzieciństwa całe mieszkanie w tych kwiatach w dniu zakończenia roku szkolnego.

Rodzice nauczyciele, a te kwiaty kwitły w każdym ogródku, dzieciaki robiły wiązanki z tych goździków i długich pędów asparagusa.

U mnie kwitnie odmiana karłowa:

 

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/euro9.jpg

 

i jeszcze raz trawy nad wodą oczka, takie lekko tajemnicze to zdjęcie

 

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/jadalnia5.jpg

 

i trawnik po Substralu 100 dni, piękny był przez obiecany kwiecień, maj, teraz pod koniec czerwca zaczyna już blednąć.

Trzeba go będzie w lipcu ponownie zasilić.

 

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/euro6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tola, jestem pod niegasnącym czarem twojego ogrodu. Piękny.....

Zaglądam tu systematycznie a teraz przebrnęłam przez cały wątek i spisałam wszystkie cenne rady.

 

Jak ty to robisz,że u ciebie nie widać ani jednej przekwitającej roślinki; powiedzmy chociażby tulipany - one zostawiają takie brzydkie długi łodygi , albo pierwiosnki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garderoby zrobione wszystkie trzy, robić zdjęcia?

Jasne!!! :) i jeszcze podpowiadać na co koniecznie zwrócić uwagę. ;)

 

Konia z rzędem temu, kto potrafi zrobić sensowne zdjęcia w pomieszczeniu typu garderoba :roll:

Spróbowałam, nie wiem tylko, czy warto te zdjęcia umieszczać.

 

Wiatrołap mam długi, wąski i niezbyt mocno doświetlony.

Ciemne drzwi wejściowe i te przesuwne do holu dodatkowo zaciemniły to pomieszczenie.

Postanowiłam więc meble zrobić jasne, z bielonej brzozy, bardzo proste w formie, by dodać lekkości temu małemu pomieszczeniu.

Na lewo od wejścia wieszaki na ubrania gości.

Obniżona część mebla służy do tego, by usiąść i wygodnie zawiązać buty.

Na wprost drzwi suwane prowadzące do holu:

 

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/hol1.jpg

 

Po prawej stronie za lustrzanymi drzwiami miejsce na nasze płaszcze i buty:

 

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/hol2.jpg

 

Na wprost drążki na kurtki, jeden dłuższy na płaszcze, półki na buty wysuwane na prowadnicach:

 

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/hol3.jpg

 

na lewo półki na ubrania do ogrodu, które potrzebujemy mieć pod ręką, bez wchodzenia na górę, no i półki na buty, bo tych nigdy za wiele.

Jedna półka koniecznie wyższa na kozaki:

 

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/hol4.jpg

 

To był wiatrołap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tola, jestem pod niegasnącym czarem twojego ogrodu. Piękny.....

Zaglądam tu systematycznie a teraz przebrnęłam przez cały wątek i spisałam wszystkie cenne rady.

 

Jak ty to robisz,że u ciebie nie widać ani jednej przekwitającej roślinki; powiedzmy chociażby tulipany - one zostawiają takie brzydkie długi łodygi , albo pierwiosnki?

 

Butterfly, dziękuję za komplementy :oops:

i serdecznie witam.

Z tulipanami to jest tak, najwięcej ich sadzę pod wierzbami typu Iwa, których gałęzie zwisają do dołu.

Wierzby te bardzo mocno przycinam w marcu, zostawiając tylko około 20 cm od góry.

I w czasie kwitnienia tulipanów, gałęzie jeszcze ich nie zasłaniają.

Po ich przekwitnięciu następuje szybki wiosenny wzrost gałęzi wierzby,

które rosnąc w dół przykrywają nieładne liście roślin cebulowych. Usuwam je dopiero wtedy, gdy zżółkną.

Drugi sposób to sadzenie tulipanów bardzo blisko funkii czyli hosty.

Ona też swoje ozdobne liście wypuszcza wtedy, gdy trzeba już przykryć przekwitłe rośliny cebulowe.

Funkia to ta pierwsza z prawej i ta z białym paskiem na liściach, pod wierzbą

 

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/ogrd10.jpg

 

Można również posadzić z tyłu iglaków wolno rosnących, czyli odmian karłowych.

Wtedy liście będą ukryte za takim iglakiem, a kwiaty i tak pójdą do góry i będą widoczne.

Pierwiosnki, prymulki, w chwili żółknięcia liści przycinam całkowicie.

Jeszcze tego samego roku wypuszczają nowe, świeże, soczyście zielone.

Mam nadzieję, że choć trochę pomogłam. Pozdrawiam serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toluś, szafy poglądam w domciu, ale na pewno ładne :D .

 

Teraz chciałam o tym nawozie, czyli nie do końca 100-u dniowy :roll: , a już miałam nadzieję, że u Ciebie się sprawdzi.

Nawożenie jak do tej pory nam nie wychodzi i za drugim razem też mamy ciapki :wink: .

Jakim siewnikiem nawozisz, takim z wiatraczkiem?

 

Poproszę jeszcze o zdjęcia oczka, bo chciałabym podpatrzeć co u Ciebie rośnie.

U nas jest gotowe z formy i nie wiem jak zamaskować obrzeże, bo nieładnie wygląda.

Myślałam o niezapominajkach, a Ty co sądzisz?

 

Gożdziki brodate piękne :D i fajnie się nazywają.

 

I w ogóle wklejaj zdjęcia Toluś - DUŻO!!!! :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...