Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/12.jpg

 

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/asassaas.jpg

 

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/assa.jpg

 

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/zczczc.jpg

 

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/metal.jpg

 

Tolu, jestem nowym forumowiczem i jakimś cudem na pierszy temat do oglądania otworzyłem Wasz domek i okzuje się że to dom który robi chyba największa furrorę na forum i niniejszym przyłączam się do fanklubu:)......nie będę się rozpisywał że bombowy od A-Z bo inni już to napisali ale jeśli możesz to proszę o info na pewien temat który jest aktualny na naszym etapie budowy.....a mianowicie ile ma wysokości ścianka kolankowa w łazience i pokoju dziecięcym na poddaszu (wysokość po wykończeniu płytami ,podłogą itp) bo widze że pięknie wkomponowaliście meble i sanitariaty w to niewysokie miejsce.....a drugie pytanie jeszcze dociekliwsze (moze nawet głupie ale jak ktoś ma sprawdzone to czemu nie skorzystać;) ) odległość tej muszli podwieszanej w poziomie od ścianki kolankowej i jednocześnie wysokość w pionie od tej muszli do pochyłego sufitu, bo rozumiem że nie popełniliście tu błędu i wstając z ustępu nie zalicza się stuknięcia w sufit;)

Pozdrawiam i jeszcze raz gratuluję - Twój Fan:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Golewo.

Zacznę od błędu, bo taka informacja jest zawsze cenniejsza. Muszla jest odsunięta od ukośnej ściany o 50 cm. Ściana kolankowa w tym miejscu ma 118 cm.

Jak widać na zdjęciu, należało geberit przesunąć w stronę umywalki o kilka centymetrów, wtedy płytka ta z kontaktem i płytka na końcu ściany miałaby taki sam wymiar.

Wyglądałoby lepiej i zyskałabym kilka centymetrów wysokości. Ja, mając 167 cm wzrostu mieszczę się na styk pod tym skosem. Ktoś wyższy musi lekko pochylić głowę. Siedząc na muszli, jest wystarczająco dużo miejsca, by głową nie dotykać skośnej ściany.

Natomiast wanna jest dość mocno odsunięta od skosu, wpuszczona w strop. Ja w niej stoję swobodnie i jest jeszcze zapas.

W pokojach dzieci, w których są lukarny, ścianka kolankowa ma 1.10 po wylewkach, przed ułożeniem podłogi.

Jak na wysokość okna, to trochę dużo. Ma to jednak swoje zalety. Przy małych dzieciach, jest bezpieczniej. A dużym jest wszystko jedno :wink:

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś ekspresowa;)

Dzięki za cenne uwagi bo właśnie co do tego miałem wątpliwości i jak widać się nie myliłem;).....na szczeście jest to jeszcze wykonalne.....wannę myślałem odsunąć nawet jeszcze bardziej przez co zrobi się szersza półka ale półek nigdy zawiele;) a to dlatego że mamy ciut niższą jeszcze ściankę......

NIe wiem czemu ale nie mogę nigdzie znaleźć zdjęć pokoi Twoich dzieci ani linku ani nic:(.....usunięte gdzieś czy już brak dostępu?;)......cosik chciałem jeszcze podpatrzeć;)......coś mi się wydaje że bedziemy z żonką mieli jeszcze kilka takich nietypowych pytań no ale jest się na kim wzorowac;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golewo

Zdjęć z pokoi dzieci nie umieszczałam, ale umieszczę.

A pytać możesz o wszystko, po to piszemy, by inni mogli z naszych doświadczeń korzystać, nawet uczyć na naszych błędach.

Po to jest to forum właśnie.

Pozdrawiam serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golewo

Zdjęć z pokoi dzieci nie umieszczałam, ale umieszczę.

A pytać możesz o wszystko, po to piszemy, by inni mogli z naszych doświadczeń korzystać, nawet uczyć na naszych błędach.

Po to jest to forum właśnie.

Pozdrawiam serdecznie :)

 

No i palnąłem gafę bo faktycznie nie wklejałaś zdjęć z pokoi dzieci (a szkoda;) ) a ja otworzyłem równolegle zdjęcia z domku "mahonia mpb1971" i tam są te pokoje o których mówiłem:)

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak było wczesną wiosną:

 

 

 

Skarpa przy tarasie:

 

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/P9040051.jpg

 

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/P1010061.jpg

 

Przepiękny domek Tolu i równie przepiękny ogród. Jestem pod wrażeniem i długo się nie otrząsnę. Albo wcale.

Mam pytanie a propos skarpy przy tarasie: na zdjęciu tego wyraźnie nie widać, ale jak jest rozwiązane to nasypanie ziemi przy cokole domu? Czy ziemia zachodzi bezpośrednio na cokół? Jak to jest rozwiązane w tym miejscu? U mnie wychodzi coś podobnie, ale nie wiem jak wybrnąć z tym właśnie narożnikiem i mąż się wścieka, że mu chcę ziemi napchać pod dom i będzie wilgoć na ścianę zachodziła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzanno mąż ma rację, nie należy ziemi żyznej usypywać bezpośrednio przy domu.

Ja zrobiłam w ten sposób, że wokół domu jest wkopany krawężnik i wysypany żwir, a na nim na wierzchu drobne kamyki.

To jest opaska. Krawężnika nie widać, przysypany kamykami.

Końcówkę skarpy dochodzącą do domu obłożyłam kamieniami polnymi, zostawiając tam wolną przestrzeń.

Czyli skarpa ma murek z kamienia polnego, miedzy tym murkiem, a cokołem 25 cm wolnej przestrzeni.

Posadziłam irgę i trzmielinkę kiedy się rozrosną, zasłonią tę pustą przestrzeń i nie będzie jej widać.

Będę jutro na budowie, zrobię zdjęcie, to będzie lepsze niż opis.

Nie wiem tylko, czy to miejsce nie zawalone śniegiem :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy parapet wklejony, tak więc parapetówę można już robić :D

 

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/1.jpg

Jeszcze cie Tolu pomęczę. Przepiękny ten parapet! Możesz zdradzić gdzie je nabyłaś? Jaki to kolor?

Chętnie bym go pokazała tym, którzy w jakimś wątku napisali, że parapety drewniane nijak się mają do okien PCV i że się 'gryzą' 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parapety na dole będą dębowe. W sypialniach na górze takie jak na zdjęciu.

Jest to parapet sosnowy, który bez bejcy byłby biedniusi, a dzięki kolorkowi zrobił się szlachetniejszy.

Na dole mam plastiki obustronnie okleinowane, na górze od środka są białe.

Też się obawiałam, czy zagra to z oknem, myślę, że jest dobrze.

W takim samym wybarwieniu jak parapety stolarka drzwiowa i będzie to wtedy pewna spójność.

I parapety i drzwi robione na zamówienie u stolarza, który robi też okna.

Jest bardzo dobrym fachowcem. Z okien zrezygnowaliśmy ze względu na cenę i ich odnawianie.

Dom mocno nasłoneczniony i te nasze wschodnie temperatury, w dzień na plusie, nocą -20 :roll:

O numer bejcy muszę zapytać, bo nie wiem, ale kolor ładny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna, nie wiem czy dobrze rozpoznaję, to jednostronny kolor złoty dąb? :D

Parapety na prawdę super! W życiu bym nie powiedziała, że to sosna!

A jeszcze wracając do skarpy w ogródku (oj, męczliwa jestem, wiem, żeby nie powiedzieć upier...liwa :oops: )-czy ta kostka- murek wokół skarpy to też Polbruk/ Starobruk? Ślicznie to wygląda!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzanna, pytaj śmiało.

Tak okna w okleinie złoty dąb. Ponieważ na dole są obustronnie okleinowane, musiałam tak dobrać bejcę, by się z nimi nie pogryzła.

Chciałam trochę bardziej czerwone, ale wtedy byłby zgrzyt.

 

Te czerwona palisada wokół skarpy była kupiona razem ze starobrukiem.

I firma układająca ścieżki montowała tę palisadę.

To był horror, bo nie było projektu, tylko moje wyobrażenie, które starałam się im wytłumaczyć.

A to co chciałam, nie zawsze było technicznie do wykonania :roll:

Była z tym niezła zabawa, momentami myślałam, że rzucą robotę i pójdą sobie 8) ...ale zostali i dokończyli, na szczęście :)

 

Te wszystkie roślinki posadzone na brzegu palisady, są płożące.

Rozrosną się i będą opadać w dół, wtedy złagodzą surowość tego było nie było czerwonego betonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...