Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tola, Tola............ ja znów mam pytanie z branży ogrodniczej.... :oops:

 

tak jak radziłaś wokół tych moich iglaczków nasadziłam różniste cebulowe kwiaty, ale mam pytanie - czy mogę to teraz zasypać korą/kermazytem/kamyczkami? czy nie - bo się wiosną cebulki nie wybiją? bo mnie się najbardziej podobają kamyczki, ale pod nie trzeba byłoby chyba agrowłókninę, bo się zapadną w ziemię - dobrze myślę?

 

więc co kora? a jeśli tak to jaka? taka paczkowana z ogrodniczego czy z OBI jest ok....bo o tym też różnie mówią... :roll:

 

czekam niecierpliwie na odpowiedź ......

 

 

buziaczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje Ci się. Spórz na dokładny opis przedmiotu na dole pod zdjęciem a nie obok zdjęcia. 100,50,80... to wymiary zewnętrzne szaf. Trzeba odjąć grubość płyty która wynosi ok. 1,8cm.

 

to chyba już po ptokach :( Zamowienie złożone, chyba że będe jeszcze dzwonić i molestować. Facet i tak juz mnie dobrze zna....

 

Tola, bardzo przepraszam za prywatę ale tam do mnie nikt nie zagląda, wszyscy wolą u Ciebie siedzieć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje Ci się. Spórz na dokładny opis przedmiotu na dole pod zdjęciem a nie obok zdjęcia. 100,50,80... to wymiary zewnętrzne szaf. Trzeba odjąć grubość płyty która wynosi ok. 1,8cm.

 

to chyba już po ptokach :( Zamowienie złożone, chyba że będe jeszcze dzwonić i molestować. Facet i tak juz mnie dobrze zna....

 

Tola, bardzo przepraszam za prywatę ale tam do mnie nikt nie zagląda, wszyscy wolą u Ciebie siedzieć ;)

 

ooooooooooo

 

 

ja sobie wypraszam....Tola sorry za prywatę, ale ktoś tu bredzi..........moja droga - ja do Ciebie zaglądam, regularnie, bo dostaje powiadomienia ! ino nic nie mówię, bo jeszcze nie znam się na szafach IKEA - to co będę Ci mącić bardzo w głowie........ :roll: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde blaszka, z tymi półkami z Ikei.

U mnie rzeczywiście wymiar tej szafy, w której mam półki z Ikei ma od wewnątrz równiutko 100cm. Panom od szaf podałam wymiar, że ma być 100 i tak zrobili.

Po przeczytaniu Waszych postów przed chwilą poszłam zmierzyć jeszcze raz, jest wewnątrz 100, ALE...z dwóch stron pod półką, a nad tą wysuwaną z podziałkami jest doklejony kawałek płyty, do której są mocowane prowadnice.

Czyli podany przez mnie wymiar był zbyt duży i ratowali się w taki sposób jak pisałam. Nic mi o tym nie wspomnieli, a ja się nie przyglądałam, nie zwróciłam na to uwagi.

Dziewczyny, przepraszam najmocniej za wprowadzenie w błąd, biję się w piersi....słychać? :wink:

 

butterfly, obejrzałam z ciekawością pierwszą serię. Ta druga była jak dla mnie zbyt brutalna i tak wyszło, że opuściłam kilka odcinków i już nie wróciłam.

Ale teraz faktycznie poznaję panią doktor :wink:

 

kasiakp, dziękuję, mam nadzieję, że będziesz tu w wątku się częściej odzywać, pozdrawiam serdecznie.

 

onna, bez krępacji, tu można wszystko, zawsze i o każdej porze :)

 

nitubaga, pod kamyczki trzeba położyć agrowłókninę, zwłaszcza, jeśli jest to drobny grys.

Pod korę też można, ale i bez włókniny ujdzie.

Jeśli wysypiesz kamyczki cienką warstwą, to cebulowe spokojnie dadzą radę wykiełkować między nimi. U mnie tulipany i hiacynty rosną w kamykach bez problemu. W miejscach sadzenia cebulowych, we włókninie wytnij szeroki otwór i tam już tylko kamyki.

Ja swoją korę kupowałam w workach 80l. w sklepach ogrodniczych.

 

Magi, dziękuję serdecznie, dzięki Tobie mam kolejny dzień świętowania, ale fajnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toluś nic nie szkodzi. :lol: Wyłapałam to tylko dlatego, że sama wymiarowałam swoją szafę i potem ją skręcałam. Stąd wiem co i jak :wink: A panowie poradzili sobie widzę bardzo zmyślnie :wink: Ja myślę, że onna jak chce to może jeszcze podać właściwe wymiary. Firma pewnie ejszcze nie tknęła tego zlecenia. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tola dzięki...........tylko ja już swoje cebulki posadziłam bez agro.....czyli teraz je tylko okryję korą, a na wiosnę jak zaczną wychodzić z gruntu położę włókninę...z tymi dziurkami... :roll: :roll: może jakoś to mi wyjdzie... :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie Tolu,

Piszę pierwszy raz choć oglądam zdjęcia i pomysły od pół roku....oglądam i podziwiam i jestem pełna szacunku.... gratulacje wielkie za stworzony niesamowity klimat w domu.

Mam nadzieję, że zdrowie dopisuje, bo wiem co oznacza koniec września dla zapalonej ogrodniczki. Mieszkam razem z tesciową, a ona to dopiero ma bzika na punkcie ogrodu. I teraz niezależnie czy pogoda czy nie siedzi w ogródku i cebulki wsadza, żeby wiosną znów wszystkich zachwycić...echhhh... a potem kicha i zaraża nas i narzeka, że ją przewiało.... :roll: :D 8)

 

Niedawno pisałaś, że plaża w łazience już skończona. Jestem strasznie ciekawa jak teraz wygląda, bo juz na początku mnie rzuciła na kolana. Proszę o kilka zdjęć... czekam z niecierpliwością i pozdrawiam 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytko Kozłowska, dziękuję za życzenia :D

Aga1401, pstryknę ogród w kolorach jesieni, choć tak jak już kiedyś pisałam mam wrażenie, że w kółko wklejam te same zdjęcia.

Postaram się o jakieś inne ujęcia, może coś z tego wyjdzie.

 

Braza, dzionek był miły, bo jak się nie cieszyć, gdy świeci słońce :D

 

Miraśka, śliwa zaczęła gubić liście, te nie przesadzane jeszcze nie.

Ale gałązki są żywe, nie usychają. Czy przetrwa, okaże się wiosną.

 

Oliwkowo_Mi, pozdrowienia dla Teściowej :D

Na razie się trzymam, choć domownicy już przechorowali wrześniowe spadki temperatur.

Dziś coś mi do głowy strzeliło, że moje thuje kuliste przed domem są posadzone za daleko od brzegu chodnika.

Zebrałam wszystkie kamyki, i agrowłókninę i każdą z nich przesadziłam bliżej ścieżki.

Potem znów agrowłóknina, i rozsypywanie kamyków. Zabawa na parę godzin i nikt nie zauważył, że coś się zmieniło :roll:

 

To moje thuje zbóje jeszcze przed przesadzeniem

 

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/flora2.jpg

 

Plaża w łazience skończona, zdjęcia słabe, ale innych nie mam.

Córka chciała pomarańczowe dodatki, więc takie są

 

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/plaa.jpg

 

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/kamyk2.jpg

 

czerwony zachód słońca nad plażą :wink:

 

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/kamyk1.jpg

 

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/kamyk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no - Tola miej nad nami litość....i co mam teraz powiedzieć, no cudnie jest....

 

O ile dobrze pamiętam ktoś tu miał sznurek....to ja poproszę....tak ze 3 m...

 

 

 

 

Tola - widzę, że Ty w swoim bajkowym świecie masz thuje szmaragdowe....kochana ja właśnie z nimi mam mały kłopot - wczoraj zauważyłam, że jedna z nich zaczyna brązowieć od środka i od spodu ... i te brązowe gałązki odpadają... :o :cry: Tola ratuj - co to jest, choroba? szkodnik? jak uratować moje drzewko? są jakieś opryski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plaża w łazience skończona, zdjęcia słabe, ale innych nie mam.

WOW! Myślałaś już o tym, aby w tej łazience party urządzić? Skoro tak, to ja bym się wprosił. A jakością zdjęć nie kokietuj, ewentualnie zaproś Pana Fotografa ;)

 

Córka chciała pomarańczowe dodatki, więc takie są

No i dobrze chciała, niedaleko pada jabłko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolu Kochana i ja składam baaaaardzo spóźnione, ale baaaaaardzo serdeczne życzenia !!!!!!!!!!

Życzę, abyś była baaaaaaaaaaaaaaaardzo szcęśliwa !!!!!!!!!!!!!!!

Przytulenia ślę !!!!!!!!!!!!

:D :D :D

 

http://www.otofotki.pl/img4/obrazki/ijkl2026030901l.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łazienka śliczna :D :p

Tolu

ja odgapiłam Twoją plażę :oops: :oops: w naszej większej łazience(plaża będzie mniejsza).I mam w związku z tym pytanie-z jakiego szkła robiłaś akwarium? Czy z hartowanego? Rozmawiałam ze szklarzem i powiedział,że zupełnie wystarczy zwykłe ale grubsze szkło.

 

Mam też,jeszcze jedną prośbę.Wśród Twoich zdjęć widziałam chyba Twoją garderobę.Niestety coś nie mogę ich znaleźć(przejrzałam wszystkie strony i nic :o )

Jeśli możesz, pzreślij mi na priv -głównei częśc z półeczkami ,wieszakami.Mamy taką niezbyt szeroką garderobę, chciałabym to funkcjonalnie zagospodarować.

Głównie z wykorzystaniem gotowych elementów np.z Ikei.

Z góry bardzo dziękuje :p :D

 

Pozdrawiam Bogusia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...