Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wożę, ukladam chodnik z płyt betonowych, robię nasadzenia. Ale.... nie wyjdzie mi ładnie. Juz to wiem. Poprostu masz do tego rękę. Pewnei tez jakis urok bedzie miała ta moja olbrzymia rabata ale to nie bedzie TO!

 

I tu się nie zgodzę Maylandko, w życiu.

Widziałam chodnik, ma piękną falistą linię. Ścieżka przez to będzie ciekawsza, bardziej tajemnicza, zwłaszcza wtedy, gdy rośliny posadzisz tak, by fragmenty ogrodu były ukryte. Nie wszystko w zasięgu jednego rzutu okiem :wink:

Będzie ładnie, jestem o tym przekonana, patrząc na wnętrza, które urządziłaś.

Są niebanalne, z pomysłem, z pewną konsekwencją, nie chaotyczne, przemyślane.

Przeniesiesz to z pewnością również na ogród.

Tylko pamiętaj, że efekt nie będzie natychmiastowy i tym się nie zrażaj.

Jak patrzę na zdjęcia swego ogródu w pierwszym roku po założeniu, to wierzyć mi się nie chce, że tak to okropnie wyglądało.

I w ogrodzie można poczynić zmiany, jeśli się stwierdzi, że coś gdzieś nie pasuje. I za to między innymi kocham tę robotę, w przeciwieństwie do urządzania wnętrz, które mnie stresuje ponad miarę.

Przekonałam? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam serdecznie :D

Podziwiam juz od długiego czasu i szukam w twoim wątku inspiracji i muszę przyznać (jak każdy tutaj) że masz po prostu prześlicznie :D

respect 8)

 

A apropos tarasu i obłożenia ścian drewnem - możesz napisać co to za towar i może jakąś fotkie z bliska :D Bardzo mi się to rozwiązanie podoba

 

Pozdrawiam i podziwiam

 

mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolu, jestem u Ciebie nowa. Masz prześliczny dom i ogród. Jeszcze nie zdążyłam wszystkiego dokładnie obejrzeć, ale i tak jestem pod wrażeniem :)

 

Czy mogłabyś mi powiedzieć, jakie płytki masz na podłodze w kuchni?

 

Bardzo mi sie podobają, ale chyba nie uda mi się odnaleźć ich nazwy, bo ten wątek jest straaaasznie długi. Szukam, szukam i nie mogę znaleźć.

:-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mhk, piękna kobietka z Ciebie,

takim zdjęciem w awatarku to jak nic Selimma tu ściągniesz :D

 

manieq82, ten towar :lol: na ścianach tarasu to jakaś zwykła sosnowa decha z tartaku.

A na zbliżenie to się możemy umówić 8) (pstryknę i wkleję). Pozdrówka.

 

asizo, ten gres kupowaliśmy w Białymstoku w sklepie "Aga" na ul. Hetmańskiej.

Oni specjalizują się w takich nietypowych płytkach z Hiszpanii i Włoch.

Moja płytka jest ładna, ale nie położyłabym jej drugi raz. Ma satynową powierzchnię i jest ona trudna w utrzymaniu czystości. Każdą plamkę wody widać po wyschnięciu. Wszystko się do niej mocno przykleja, trzeba szorować, mop nie zawsze daje radę. Nawet po umyciu mopem parowym powierzchnia nie ma jednolitego połysku. Może jestem przewrażliwiona i się czepiam (taka jest opinia rodziny), ale mnie ta podłoga denerwuje.

Natomiast gres kupiony też w tym sklepie, położony w jednej z łazienek, to rewelacja. Uwielbiam tę płytkę

 

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/12.jpg

 

ma delikatnie ryflowaną powierzchnię, delikatny połysk i fakturę jakby tkaniny.

No ale i cena była inna niestety.

 

lilajar, zapewniam Cię, że takiej pogody o której piszesz to u nas na Podlasiu dostatek. W ubiegłym roku przez prawie trzy miesiące słońce nie raczyło wyjrzeć zza chmur.

O nastroju nie wspomnę, masakra.

 

bodziu, to jak już wszystko wypłuczesz, daj znać, uczcimy to jasnym pełnym :wink:

 

nitubaga, to Ty dzisiaj robisz za "piękną potrzebę konsumenta" i na palmie dyndasz? :lol:

ja dzisiaj próbuję rozkminić nową komórkę, którą mnie Ślubny uszczęśliwił.

A że w technicznych sprawach to się gubię i znaleźć nie mogę, to mam zagwostkę na cały wieczór

:roll: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, Tolu :)

Ja właśnie z Białegostoku jestem :)

Ale dobrze, ze mi mówisz o tych problemach z czyszczeniem, bo ja też mam pedantyczne podejście i pewnie by mnie to także wkurzało. A sklep odwiedzę. Nawet nie wiedziałam, ze taki jest. Byłam w Aneksie, Akcessie i Consusie. Na razie wpadł mi w oko włoski gres Travertini z firmy Ceasar. Ale skoro piszesz, ze w na Hetmańskiej sprowadzają nietypowe płytki, to może tam coś mi sie spodoba.

Wieeeeelkie dzięki :)

I będę tu do Ciebie zaglądać :) W końcu to po sąsiedzku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji nowej strony wkleję zdjęcia z naszej przysypialnianej łazienki, tej ze schodami.

Co się zmieniło?

Są już drzwi do wnęki prysznicowej.

Ich wysokość idealnie zgrała się z górną linią lustra przy umywalce. Dobrze to wygląda.

 

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/pral3.jpg

 

Za tą ścianą umywalkową jest już zabudowa pralni, wszystkie środki czystości zamknięte w szafkach. Obok pralki szafka z koszem na rzeczy do prania.

 

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/pral1.jpg

 

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/pralnia.jpg

 

"pęknięcie" ściany doczekało się szklanych półek

 

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/azi2.jpg

 

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/azi1.jpg

 

Ręczniki i dodatki w tej łazience są w dwóch kolorach: jasnozielonym i bordowym.

Zdjęcia robione jeszcze przed przykręceniem wieszaków, więc tego nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asizo, cieszę się, że mam tu w wątku "sąsiadkę" :D

A wracając do tematu sklepu, to jest on w miejscu, gdzie budują nowy Auchan.

I naprawdę warto go odwiedzić, mają ciekawą niespotykaną gdzie indziej armaturę, ciekawe szafki pod umywalki, kamienne dekory. Warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Tolu,

Pospacerowałam sobie po Twoim jesiennym ogrodzie, posiedziałam na wykończonym już drewnem tarasie, wpadlam do łazienki przysypialnej,... i tak fajnie się poczułam. Twój dom zawsze będzie mi się kojarzył z mile spędzonym urlopem, wspaniałymi ludźmi, których miałam okazję poznać u Ciebie.

Widzę też, ze kontki już som :D

 

pozdrawiam

 

Edzia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, teraz mogę spokojnie zacząć dzień. Oczy nacieszone. Dusza....cóż, czuje niedosyt. Jak pomyślę o tym pięknie utraconym przy okazji własnej realizacji łazienki to sie wkurzam. Ale dobrze, że jest Twoja łazienka. :lol: Wiem, ze jest duża i to dało też pewne możliwości jej aranżacji. Myślę, że poza względami dekoratorskimi daje ona dobrą podpowiedź niejednej osobie w zakresie odpowiedniego planowania zagospodarowania przestrzeni. To bardzo ważne co widać na przykładzie twojej łazienki!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...