Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Tolu i Janiko!

Włśnie myslę o dodatkach do Cstanio.

Chce duzo ciemnego brązu. Troche podobnie jak w aranżacji na stronce Tubądzina. Blat, półki, rama okienna, może drewniane żaluzje w oknie. Do tego koniecznie ciepłe świtło. Plus właśnie duży wilkinowy kosz (na brudy?). I cwiety - - dla zieleni.

Będzie chyba bardziej kontrastowo niz muszelki. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

tola - jak zobaczyłem pierwsze zdjęcia łazienki to se pomyślałem - "super, w końcu ktoś pomyślał i dał półki na książki przy wannie" (ja tam lubie sobie w wannie poczytać). A tu piaseczek - ślicznie acz mniej praktyczne ;-)

 

Ps. To może dasz półki na książki przy sedesie - ja w gornej łazience tak zrobię ;-) ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogus nad wc jest półka powstała przez zabudowę geberitu.

To może być półka na książki i (lub) czasopisma :wink:

 

Janiko, Moniko na kolor dodatków mam kilka pomysłów.

Łazienka nie jest bardzo jasna, gdyż ma ciemną podłogę i ciemniejszą płytkę położoną do skosów. Można to rozjaśnić poprzez dywanik i ręczniki w kolorach jasnej przygaszonej żółci w połączeniu z wiosenną zielenią.

Można dać dodatki w kolorach pomarańczowych (jeśli ktoś lubi kontrasty), rudych.

Ja skłaniam się bardziej do połączenia czekolady z ecru. Ciemny brąz w odcieniu płytek podłogowych i jasny beż. Ostre kolory jakoś mnie nie przekonują.

Ale muszę poczekać do momentu wstawienia drzwi i mebli łazienkowych.

Wtedy będzie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natko pocieszę Cię, po każdej zimie mój trawnik wygląda koszmarnie.

Biale placki, trawa jakby uduszona. Tak to wygląda w początkach kwietnia.

Jak w tym roku, jeszcze nie wiem, bo wciąż zalega na nim 30 cm warstwa śniegu, i nadal pada.

 

Wieczorem wkleję zdjęcia ogrodu z maja ubiegłego roku. Tak pięknie kwitły tulipany, żonkile, niezapominajki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolu, mnie bardzo intryguje, jak powstają te piękne kompozycje w Twoim ogrodzie. Czy przygotowujesz sobie jakiś projekt, względnie korzystasz z gotowych, czy też sadzisz krzewa i roślinki "na żywioł", a ten niesamowity efekt osiągasz przez przypadek?

 

Ja na swojej działce posadziłam tylko orzech włoski i ilekroć tam jestem, to wydaje mi się, że wybrałam dla niego najgorsze miejsce z możliwych.

Więc nie wiem jak uda mi się zagospodarować ten mój kawałek raju na ziemi. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jola_anna

Tworzenie ogrodu na działce rekreacyjnej było puszczone całkowicie na żywioł.

I tworzył się ten ogród przez wiele lat. Kupiłam tę działkę jako ogrodniczą.

Było na niej dużo niezbyt ładnych drzew owocowych i mnóstwo krzaków czarnej porzeczki.

Nie mogłam wszystkiego wyczyścić tak od razu, zaplanować i zrobić w jeden sezon.

To się przeobrażało latami, powstawało po kawałku, powoli.

Często coś zmieniałam, przesadzałam, bo nie miałam wtedy pojęcia o tym jak rośliny urosną i jak to się będzie zmieniać.

Koncepcja powstawała nie w oparciu o jakieś zdjęcia z gazet, ale z obserwacji miejsca.

Wpatrywałam się godzinami i kombinowałam, potem szukałam roślin, które uważałam za najlepsze w danym miejscu.

Wszystko metodą prób i błędów i własnej radosnej twórczości :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tomku :D lato przed nami, powtórzymy to spotkanie.

 

mam tu jeszcze dwa zdjęcia, widać na nich ten brzeg

 

http://212.244.189.200/pics/tola/P1010010.jpg

 

http://212.244.189.200/pics/tola/nowe/P1010027a.jpg

W twoim ogrodzie widać nie tylko troskliwą rękę i wiele włożonej pracy ale i świetny zmysł kształtowania przestrzeni roślinami. Bardzo mi się podoba. Kiedy ta wiosna przyjdzie, bo juz twoje zdjęcia mnie natchnęły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natko pocieszę Cię, po każdej zimie mój trawnik wygląda koszmarnie.

Biale placki, trawa jakby uduszona. Tak to wygląda w początkach kwietnia.

Jak w tym roku, jeszcze nie wiem, bo wciąż zalega na nim 30 cm warstwa śniegu, i nadal pada.

 

Wieczorem wkleję zdjęcia ogrodu z maja ubiegłego roku. Tak pięknie kwitły tulipany, żonkile, niezapominajki....

 

czekam na zdjęcia :) i dzięki za pocieszenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to moja trawka :D

 

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/8aa.jpg

 

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/9aa.jpg

 

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/10aa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i teraz mamy na co patrzeć :D , skoro za oknem ciągle ta zimna burość. A do tego jak wszędzie wokół - topnieje śnieg i lód i wszędzie pełno psich kup.

Ja ze swojej strony uprzejmie dziękuję za piękne widoczki i KATEGORYCZNIE dopraszam się o jeszcze...:)

Te ujęcia - Tolu - nie miałaś do tej pory żadnych propozycji robienia zdjęć do magazynów ilustrowanych? Marnujesz się... hej - Redakcjo - talent, talent!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...