Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam Cię Tolu ja już nawet komentarzy nie dodaję do Waszego domku ( szkoda słów :wink: ) , tylko oglądam i wzdycham , ale muszę zadać pytanie z całkiem innej beczki " , bo jakoś nie mogłam doczytać - wg. jakiego projektu powstał Twój dom czy coś zmieniałaś i czy jest to układ bez zastrzeżeń ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A$IA, poszło na priv, pozdrawiam.

 

Duduś, projekt był robiony na zamówienie. Ma więc to swoje minusy, bo nie mogłam zobaczyć jak wygląda przed wybudowaniem, nie miałam z kim dzielić się opiniami. Nie mogę napisać, że jest bez zastrzeżeń. Kiedy 6 lat temu pracowałam nad swoim projektem, byłam całkiem zielona w temacie, nie wiedziałam o istnieniu Forum Muratora, które raczkowało wtedy.

Dziś wiem o wiele więcej, choć nie powiem, że ten pierwszy dom jest "dla wroga".

Gdybym miała inną, dużo większą działkę zrobiłabym inny projekt.

Ale na tej samej wybudowałabym podobnie.

Brakuje mi całkiem oddzielnego pomieszczenia na pralnię z suszarnią. Chciałam zrobić okno połaciowe w dużej garderobie, odradzono mi że ubrania będą płowieć od słońca. A przecież wystarczyłoby dać roletę zaciemniającą.

Tam prasuję, miałabym światło dzienne, no i wietrzenie byłoby lepsze. Zrobiłabym trochę inny układ schodów, do tych które mam ciężko jest zrobić ładną barierkę, fachowcy kręcą nosem.

Lepiej jest mieć wejście do garażu w wiatrołapie niż w holu. Ja musiałam zdecydować, czy wejście z wiatrołapu i brak dużej zamkniętej garderoby, czy odwrotnie.

Wybrałabym tak samo, ale najlepiej mieć i garderobę i wejście z wiatrołapu.

No i taras chciałabym mieć na poziomie gruntu, nie dało rady, bo działka mała i ze spadkiem.

W sumie to drobiazgi, generalnie jestem zadowolona, uważam, że dom jest bardzo funkcjonalny.

Plusy, to dwie duże oddzielne garderoby na poddaszu nieocenione. Dwie łazienki na poddaszu, jedna dzieci, druga nasza, super.

Spiżarnia przy kuchni, jeden balkon od strony zachodniej na wietrzenie pościeli i suszarkę z praniem (od strony łąk, więc nie burzy estetyki :wink: )

Tak widzę to dzisiaj i pomyśleć, że ja nie chciałam się budować, przeprowadzać, gdyby nie upór męża, nie byłoby tego domu i tego wątku :roll: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Toluś;

 

Zachodnia Polska ma swój urok, oprócz gór i góreczek mnóstwo u nas pałaców, zamków, ogrodów, parków. Cóż pozostałość po zaborcy, ale jaka piękna.. Wiele cudownych miejsc pozostaje dzisiaj w kompletnej runie, ale niektóre przywrócono do czasów świetności. Kocham ten teren, rok temu dostałam intratną propozycję pracy we Wrocławiu i właśnie ze względu na fakt, że musiałabym mieszkać w pięknym aczkolwiek bardzo zatłoczonym mieście zrezygnowałam. Jestem z tych, którzy kochają prowincję.. i tu najlepiej się czuję.. spokój, śpiew ptaków, gwiazdy, które widać w nocy, szumiący las na podwórku, sarny i wiewiórki, które mam na wyciągnięcie ręki. Jeśli kiedyś zatęsknicie za Karkonoszami, zapraszam serdecznie. Apartament w Szklarskiej Porębie z aneksem kuchennym, niezależnym wejściem i naszą wielką gościnnością będą na Was czekały.. W Białym Stoku byłam kiedyś przejazdem, w drodze do Białowieży. Tygodniowy urlop. Bardzo mnie ta miejscowość urzekła. Pozdrawiam G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak widzę to dzisiaj i pomyśleć, że ja nie chciałam się budować, przeprowadzać, gdyby nie upór męża, nie byłoby tego domu i tego wątku

 

Ukłony dla Męża ... głębokie ... no bo co ja bym wtedy oglądała na poprawę nastroju :roll: :D

Miłego weekendu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem,

ostatni tydzień na naszym biegunie zimna całkowicie zaprzeczył tej opinii.

Było bardzo słonecznie, lekki mróz, odrobina śniegu, takie chciałabym święta.

A z relacji w TV widziałam, że resztę kraju nieźle zasypało.

 

Góreczko, dziękuję za zaproszenie, myślę, że kiedyś skorzystamy.

A jakbyś planowała kiedyś urlop w naszych stronach, to zapraszam do siebie.

 

Foksi, a można gdzieś znaleźć zdjęcia, które robiłaś?

na doły nie zwracaj uwagi, raz są, raz ich nie ma, nie trzeba brać do głowy, robić swoje i do przodu, pozdrawiam.

 

Braza, Mirasowi ukłony przekazane, pozdrawia serdecznie :wink:

 

Maluszku, Mhk, z wielką przyjemnością się z Wami witam :D

 

Ikson, z tymi podłogami powiem tak, u siebie gdybym miała robić ponownie, zrobiłabym jasne. Ale gdybym miała mniej słoneczne wnętrza, mniej bezpośredniego słońca na podłogach...to nie wiem, może jednak ciemne :roll:

Trudny wybór, ciemne mają coś w sobie i ciemne schody też.

Musisz przemyśleć całość, zdecydować o koncepcji całego wnętrza, wtedy odpowiedź będzie prostsza. Trzymam za podjęcie decyzji, z których będziesz zadowolona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tak dało się nie zwracać całkiem uwagi... :-?

 

Co do zdjęć - wyszły nieciekawie. Ocieplanie zewn. przerwał atak zimy, a w środku całkiem surowo i jeszcze duużo dłubania. Aby nie tracić czasu założyłam jednak dwa wątki dotyczące kuchni i łazienki gościnnej - jeśli chcesz zerknąć to tu są linki :roll:

 

http://forum.muratordom.pl/foto-relacja-zmagania-z-projektem-kuchni,t145712.htm

 

http://forum.muratordom.pl/post2888760.htm?highlight=#2888760

 

Stopniowo w miarę wykańczania będę zamieszczać zdjęcia, bo do pół roku musimy się wprowadzić choćby tylko do wykończonego parteru.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foksi, to trzymam kciuki, by wszystko poszło zgodnie z planem.

 

Ikson, jestem kolejnym potwierdzeniem teorii, że przed przeprowadzką dużo się dzieje, wiele spraw dogrywa, ze wszystkim spieszy, wszystko chciałoby się na już, teraz, natychmiast.

Po przeprowadzce emocje opadają, cieszymy się tym co jest, a to co nie zostało zrobione, czeka na "lepsze jutro".

Tak jest też z wnękami w sypialni, które będą wykończone kamieniem...kiedyś :wink:

Największą radością był zakup łóżka do sypialni, po tygodniach spania na materacu.

Śpi się bardzo wygodnie i to nas cieszy.

Wystrój sypialni mam zaplanowany, chciałabym by była w klimacie Almi Decor.

Ale to kosztuje, więc musi poczekać. Podstawa już jest, meble egzotyczne z drewna kauczukowego. Ale czeka mnie zmiana koloru ścian, tapety, odpowiednie zasłony, zupełnie inne lampy.

Dodatki teraz są tymczasowe, taka zbieranina z poprzedniego mieszkania, która daje poczucie przytulności, może i romantyzmu troszkę, ale wszystko to do wymiany.

Tak więc nadal są plany i marzenia i to jest fajne :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Ale czeka mnie zmiana koloru ścian, tapety, odpowiednie zasłony, zupełnie inne lampy.

...

Tak więc nadal są plany i marzenia i to jest fajne :wink:

 

Normalna kolej rzeczy - kończysz budowanie - zaczynasz remont :lol:

Niestety są to zalety (a może wady ) posiadania własnego domu - zawsze jest coś do zrobienia

:lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Ale czeka mnie zmiana koloru ścian, tapety, odpowiednie zasłony, zupełnie inne lampy.

...

Tak więc nadal są plany i marzenia i to jest fajne :wink:

 

Normalna kolej rzeczy - kończysz budowanie - zaczynasz remont :lol:

Niestety są to zalety (a może wady ) posiadania własnego domu - zawsze jest coś do zrobienia

:lol: :lol: :lol:

 

budowlane uzależnienie :lol:

czy to się leczy? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...