Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Masz racje Wasiek!

 

Kilka lat temu mój mąż mnie namawiał, żeby zbudowac dom, myslalam wtedy po co, za co?!?!? :roll: mieliśmy piekne mieszkanie w bloku 60 m2, całkiem wygodnie nam sie mieszkało.

 

No i zaczeło się, budowa.... zbudowaliśmy dom, potem przeprowadzka, mieszkamy juz 2 lata.

Pomalutku dochodzimy do finiszu z wykończeniówką (zostało jeszcze parę rzeczy do zrobienia, ale najwazniejsze są, a całości nie skończymy chyba nigdy) :-? :roll: :-?

Teraz to nawet dziekuje mężowi za ten dom, bo naprawdę nie wiem co bym przez te lata robiła, chociaż niejednokrotnie w rozpaczy sprzedawałam ten dom, ale ja już taka jestem, że nie mogę usiedzieć w miejsu, ciągle bym coś robiła załatwiała, zmieniała, a w bloku, co ja bym robiła?!?!? :wink: :wink: :wink:

 

I to stwierdzenie Toli:

"...Tak więc nadal są plany i marzenia i to jest fajne..." jest szczerą prawdą i sensem tego wszystiego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

budowlane uzależnienie :lol:

czy to się leczy? :wink:

 

wiesz ,że już kilka razy w rozmowie użyłam sformułowania ...jak bedziemy budować nastepny dom :o H. patrzy na mnie z niedowierzaniem ale nie mówi NIE :lol: chyba też go kusi budowa :wink:

Jak znajde ładną dzaiłke - nie zawaham sie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak, że o następnej budowie jeszcze nie mówię, ale lubię się czepnąć czegoś,

co mi w tym domu nie do końca pasuje, a to że gres trudny w czyszczeniu, działka za mała a mam tyle pomysłów ogrodowych na które nie mam miejsca,

a to polbruk bez sensu, dachówka zielenieje od strony północnej.

Potrafię się rozkręcić.

I wtedy za każdym razem słyszę od swego Mirasa: w następnym domu to uwzględnimy :wink:

Spryciula, jednym zdaniem ucina moje dalsze zapędy do narzekania :lol:

 

W niedzielę była piękna pogoda, ze spaceru po lesie przyniosłam szyszki, gałązki czarnych jagód, kupiłam srebro w sprayu będę tworzyć świąteczne stroiki.

Obawiam się, że ze śniegiem w święta może być krucho, więc dekoracje będą w bieli i srebrze, by ten śnieg przypominały.

 

A było już tak pięknie:

 

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/zim1.jpg

 

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/zim2.jpg

 

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/zim3.jpg

 

i kaktus zakwitł

 

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/kaktus.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działka za mała a mam tyle pomysłów ogrodowych na które nie mam miejsca,

:wink: Tolu pomysły możesz zrealizować w naszym ogrodzie. Tylko 140 km od Ciebie. Kostka granitowa już leży. Jest nawet przygotowane miejsce pod kamienną rzeźbę. Trzeba posadzić rośliny i zasiać trawkę. :wink:

Pozdrawiam bardzo serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grazia-Ol, nie wierzę, że oddałabyś swój kawałek ziemi w obce ręce :wink:

i tą rzeźbą mnie zaintrygowałaś, masz może zdjęcie?

 

Ewosek, stolarka okienna nie jest drewniana, przy tak dużym nasłonecznieniu bałam się o częstą potrzebę konserwacji i całej zabawy z tym związanej.

Deska na ścianach tarasu to szalówka sosnowa, malowaliśmy ją bejcą Tikkurili. Kolor starałam się dobrać tak, aby był najbardziej zbliżony do koloru okien. Udało się. Jeśli bardzo Ci zależy na numerze koloru, to spróbuję odszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym oddała nawet bezcenne skrawki :D

 

Konkretnie jeszcze nie. Jest przygotowane miejsce z kostki, tam gdzie ona (chyba kobieta?) stanie. Miejsce jest tak zaplanowane, żeby siedząc przy stole w jadalni widzieć ją przez drzwi poprzez taras (latem i zimą).

Przygotowujemy ogród geometryczny. Trochę inny niż prezentowane (piękne) na forum. W tej chwili mamy wydzielone granitowe prostokąty, półkola, romby i kwadraty, w których wiosną znajdą swoje miejsce rośliny.

:D jak Bozia da zdrowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niech się Bozia zlituje i da to zdrowie, cobyśmy tu mogli ten ogród podziwiać, pokażesz go, prawda?

Ja ostatnio cierpię na niedosyt obcowania z przyrodą i ciągle szperam w sieci, zaglądam na fora ogrodnicze i oglądam, oglądam i ciągle mało.

Nieporównywalnie bardziej mnie ciągnie do ogrodów niż wnętrz :wink:

I ciągle mi się marzy ogród na skraju lasu, wśród starodrzewu, mogę sobie pomarzyć :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja roślinność i pasja, z jaką jej się oddajesz jest cudowna. We wnętrzach też się świetnie realizujesz.

 

Ja dotychczas (do14 stycznia tegoż roku) mieszkałam w bloku, ale wszystkie wolne chwile spędzałam na 25 arowej działce nad jeziorem. Jest tam sporo roślin ale tak zaaranżowanych, żeby nie raziły w nadjeziornym otoczeniu. Chwasty też polubiłam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwasty to w końcu też natura :wink: na działce z jeziorem z pewnością nie raziły swoją obecnością.

Nad jeziorem to pewnie miałaś kolekcje najróżniejszych traw, bo cóż piękniejszego być może w takim miejscu i ten szum wiatru w nich....i tylko gonić kormorany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[/i]kormorany, łabędzie, perkozy, własna norka-szkodnik i zajączek wychowany pod jałowcem

 

Szumiące trawy są naturalne: trzciny i sitowie. Przepiękny kasztanowiec (chyba jeszcze poniemiecki), 28 brzóz rosnących w jednej linii przy samym brzegu jeziora, stare wierzby, kalina koralowa, kloniki miniaturowe, jaśminowce, złotokapy, pęcherznice kalinolistne, tawułki, pięciorniki i trochę iglastych.

:D Lubię je. Czy to zimą czy latem, pobyt zaczynam od obchodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu mnie, Tolu, zaskoczyłaś!

Byłam pewna, że okna to drewno, a nie pcv. Wyglądają bardzo ładnie... a mnie się wydawało, że tzw. plastiki wyglądają tandetnie jeśli zestawi się je z tak pięknym domem :)

Skoro PCV może tak ładnie wyglądać, to zaczyna się burzyć moje postanowienie posiadania okien drewnianych ;) Boję się właśnie kłopotów z konserwacją, odnawianiem itp.

A producent Twoich okien to...? Urzędowski może?

 

Jeśli chodzi o elewację to wystarczy mi rodzaj drewna i to czym malowałaś... Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...