Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Marfa, łazienka z plażą ma 15 metrów kw.

ale jest na rogu poddasza, więc są dwie skośne ściany, które znacznie ograniczyły możliwości aranżacji.

Kafelki w tej łazience to Castanio z Tubądzina.

To zwykłe, tanie płytki, ale pasowały mi do całej koncepcji tego wnętrza, którego głównym smaczkiem jest ta plaża.

Castanio ma kolor wydmowej trawy, i jest w delikatne, cieniowane paski.

Do tego spokojny, wyważony dekor z motywem gałązki takiej trawy. Dlatego je wybrałam.

 

Braza, coś mi się wydaje, że za często chodzisz na zakupy i to z tego powodu szafki Ci się nie zamykają :wink:

Takie np. szaleństwo na wyprzedażach 8)

 

Ewa_zm, od nastolatków nie ma co wymagać pedanterii, to jakoś nie idzie ze sobą w parze, co do męża, no cóż, ja ze swoim 20 lat walczę o zamykanie szuflad i wciąż przegrywam, oprócz tych w kuchni, tam się same domykają :-?

 

Aga, ja naloty też robię zwykle raz w tygodniu.

A "baranek kwietniowy" będzie jakiej płci, wiesz już?

Moja córka jest z kwietnia, baran o silnym charakterze

 

Asuulek, pomysłów mi nigdy nie brakowało, wybujała wyobraźnia :wink:

Kamienie kupowałam na ul. Bartyckiej w Warszawie. To jest wielkie centrum budowlane. Kamienie są różne w kształtach i kolorach, ich odcieniach, spory wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jutro nasze podłogi przejdą chrzest bojowy, robimy imprezę karnawałową na 16 osób...bal piżamowca :lol:

Będzie się działo, jeden z panów przegrał na ostatniej imprezie w grze w piłkarzyki, przegrany musi się stawić na balu w pończoszkach samonośkach, będzie uroczo :D

Robię sałatki z przepisów Jooli i Ew-ki, jest zatem gwarancja dobrego jedzonka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro nasze podłogi przejdą chrzest bojowy, robimy imprezę karnawałową na 16 osób...bal piżamowca :lol:

Będzie się działo, jeden z panów przegrał na ostatniej imprezie w grze w piłkarzyki, przegrany musi się stawić na balu w pończoszkach samonośkach, będzie uroczo :D

Robię sałatki z przepisów Jooli i Ew-ki, jest zatem gwarancja dobrego jedzonka.

 

Witam Panie :D

Widzę, że będzie się działo :lol:

W młodości (też zakład) musiałem jeszcze w szpilkach paradować...

niezła jazda 8) :oops: :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewka, no nie wiem, jak dom wytrzyma te buraczki z Twojego przepisu :roll: , mam nadzieję, że ich na ścianach nie będzie, chociaż...

musiałam sama je gotować, obierać i kroić, bo w sklepach były tylko tarkowane.

 

Jea, a zdjęcie tego wydarzenia posiadasz?, chętnie bym zerknęła 8)

 

Mayland, jeśli przegrasz....to też poproszę o zdjęcie :wink:

 

Miro dziś zbladł, kiedy mu się pokazałam w stroju w którym wystąpię.

Czerwona satynowa krótka koszulka, góra wykończona czerwonymi piórkami marabuta. Wymusił przyrzeczenie, że pod koszulkę nałożę szorty,

głupi pomysł :roll: 8) :wink:

oprócz piżam mamy mieć też śmieszne kapcie, będzie zwierzyniec, tylko czy w tych królikach da się tańczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolu ja mam takie pytanie odnośnie waszej łazienki :) czy kolor sufitu masz biały czy bardziej kremowy a drugie pytanko to widziałam na nie odpowiedź gdzieś kiedyś ale sama rozumiesz, że ciężko znaleźć odpowiedź wsród takiej ilości postów :) co tam jest przy umywalce i między kibelkiem a bidetem? to jest korek czy coś innego? łatwo to zrobić? ahaa i czy ten sufit podwieszany wystarczająco oświetla łazienke pod wieczór czy raczej jest on aby nadać tak cudownie romantyczny nastrój a korzystasz tylko z lampy nad lustrem?

 

Mam jeszcze wiele pytań ponieważ wzoruje się na Twoim domku przy budowie mojego (mam nadzieje, że nie będziesz miałą mi tego za złe :( ). Mój jest malutki w porównaniu do Twojego, ale myślę, że podobny zestaw kolorów pomoże mi optycznie powiększyć wnętrza ;)

 

Tak więc będę powoli bombardować Cię pytaniami i prosić o rady bo jesteś moim forumowym guru :)

 

Buziaki i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

impreza superekstra

 

nasze dzieci wróciły do domu przed północą i były w szoku 8)

patrzyli i oczom nie wierzyli, że tak można się bawić, wszyscy w piżamach, ale i w krawatach do nich, peniuarach przeróżnych, w paputkach różnej maści, perukach, maskach, okularach z czarnymi brwiami, wąsami, brodą i czerwonym nosem, przez to jednego z panów nie poznałam w wejściu,

papilotach na włosach, a kolega łysiutki miał na głowie siatkę, taką co to wałki na włosach trzyma, by się nie rozwaliły w nocy :lol: ...no cuda wianki.

Stół przeniosłam do salonu, stał przy kanapie, a w jadalni( w końcu nie mała 20m kw.) były tańce i ech...długo by opowiadać :lol:

Stół szwedzki, czyli nie było siedzenia a to sprzyjało wariactwu na parkiecie,

w kąciku herbacianym na tym stoliczku rattanowym stał ekspres do kawy, filiżanki, ciasto, więc samoobsługa,

a bar był prawdziwym barem knajpianym, przy którym się polewało, piło i wznosiło przeróżne toasty.

 

O północy wszyscy zaśpiewaliśmy synkowi STO LAT, bo skończył lat 18.

Śmiał się, że takiej imprezy osiemnastkowej to się nie spodziewał :wink:

Bladym świtem poszliśmy się zdrzemnąć rano wszyscy jak zwykle w niedzielę spotkanie na basenie, a potem jeszcze na śniadanie do nas, bo jedzonka zostało masę.

Potem sprzątanko i wieczorem impreza już całkowicie urodzinowa dla synka.

 

Napiszę na jaki pomysł wpadłam z prezentem, może ktoś wykorzysta.

Wyjęłam z albumów zdjęcia ze wszystkich spotkań urodzinowych mego synka, czyli 17 zdjęć od pierwszych, do 17 urodzin, tortów i świeczek, których na nich przybywało co roku, oraz jedno zdjęcie samej jego twarzy zrobione trochę podstępem w czasie świąt.

Dałam je do skanowania i wywołałam na formacie 30x45 jest tło w postaci zegara ze wskazówkami i zdjęcia poukładane zgodnie z ruchem wskazówek zegara od pierwszych do ostatnich urodzin.

Ostatnie styka się z pierwszym, na którym jest roczny synek z siostrą i na tym z 17 urodzin tak samo. Widać więc jak wyglądali wtedy i obecnie.

W lewym dolnym rogu jest umieszczone to zbliżenie jego twarzy, na którym patrzy tak, jakby obserwował te wszystkie zdjęcia i lata swego dzieciństwa.

 

Po środku napis 18-stka Mistrza, taki napis zażyczył sobie na torcie :wink:

W końcu sportowiec, więc Mistrz :D

 

Bardzo fajnie to wyszło.

No i po imprezie,

zostały zdjęcia, zapis na kamerze wideo, wspomnienia.

I zaczyna tworzyć się historia tego domu, już nie tylko ściany, ale też wydarzenia, które najbardziej czynią dom prawdziwym domem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zołzaa, sufity w łazienkach mam w takim samym kolorze jak ściany.

Ale nie bardzo rozumiem pytanie odnośnie korka i tego co jest miedzy kibelkiem i bidetem. Może to pytanie nie jest do mojej łazienki?

Czasem bywa, że oglądając wiele zdjęć z różnych domów coś się pomiesza, sprawdź proszę.

Jeśli to jednak moja łazienka, to pewnie pytasz o mozaikę ułożoną z kawałków trawertynu. Kamień kupiłam już w takich kawałkach gotowych do ułożenia. Są przyklejane specjalnym klejem, i impregnowane, ale nie fugowane, by nie zapaćkać tych naturalnych trawertynowych dziurek.

Jeśli chodzi o oświetlenie, najczęściej zapalam te podświetlenia fali i pęknięcia między sanitariatami, oraz to nad lustrem.

Pozdrawiam, buziaki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam źle sprecyzowałam pytanie :p chodzi mi o tą właśnie fale i przy umywalce i przy toalecie :) bardzo bardzo dziękuje za odpowiedź :) jakby coś będe się zgłaszać :)

 

 

Co do imprezy to rewelacyjny pomysł :) niech dzieci też wiedzą, że dorośli umieją się bawić ;)

 

A dla syna śle życzenia, buziaki i pozdrowienia :*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amtluś, dziękuję serdecznie w imieniu swoim i synka.

Ty masz kwietniowe dziecię, ja mam córkę z kwietnia :D

Odnośnie imprezy dla młodzieży, oni organizują to w ten sposób, że idą do klubu, ale każdy sam płaci za siebie, więc pieniędzy które dostają nie wydają na alkohol w pubie.

Wiosną się umówili, że zrobią wspólną 18stkę na naszej działce rekreacyjnej, grill na powietrzu. Można i tak.

Fundują sobie też jakąś wycieczkę za pieniądze zebrane z prezentów rodzinnych.

Moja córka poleciała na 5 dni do Londynu, wycieczka zorganizowana, dużo zwiedziła i była bardzo zadowolona.

Popieram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To widzę, że te klubowe to w całym kraju popularne. Ale moje chłopie stwierdziło, że klubowej nie chce..

.Pierwsze podejście było wspólnie z kolegami poza miastem (jakieś 40km) w ośrodku wypoczynkowym. Ale mi się to z kolei nie widzi :roll:

 

Ja to bym go lepiej do Londynu wysłała...Ale to nie dziewczyna :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...