Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tolu jakie masz wymiary ściany przy kominku? bo nie stoi on na środku tylko przesunięty jest w lewo bardziej...i pytanie ze zwykłej ciekawości czym jest to spowodowane? czy miałaś wizje by kominek nie stał na środku czy może to powody czysto praktyczne?

 

PS. jeżeli mogę znać wymiary kuchni to również poproszę :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Rogbog, no tym botoksem mnie zaintrygowałaś, ja mam taką mimikę twarzy, że powinnam sobie już dawno wstrzyknąć we wszystkie miejsca :wink:

ale igieł się boję, blee :roll:

no i jak potem nie mogłabym zrobić wyrazistego zdumienia, to jakoś dziwnie bym się czuła chyba

 

Wasiek, uśmiech przyjęty, proszę częściej :D

 

Oczywiście żartowałam :lol: A Ty Tolu myśle,że nie musisz tego robić wcale.

Najważniejszy jest nauralny lifting-uśmiech,dobre samopoczucie itd :D :lol: .

Niestety ważne są też geny.. :-? :wink: .

Jak patrze na moją Mamę, to chciałabym się tak starzeć jak Ona :wink: Już jakiś czas temu, czas się dla niej zatrzymał(to jest opinia moich znajomych).I prawie zero kosmetyków(krem do twarzy najzwyklejszy),zero papierosów w życiu.

 

A po botoksie-znam osoby (młodsze ode mnie :o )- jakoś wyglądają inaczej :roll: ,rysy twarzy jakieś inne.

 

Tak więc-natura :)

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magii, no pewnie, że się zmieni, jak jest dom, to będzie i ogród i leżaczek, inaczej się nie da :wink:

 

Renka Grabow, a ja się cieszę, kiedy czytam że mnie tu odwiedzasz, pozdrawiam serdecznie :D

 

Mayland, dzięki za niezwykle potrzebny wątek.

Już widzę swoje zaniedbania i je naprawiam. Mężowi też kazałam wszystko przeczytać i wyciągnąć wnioski. Dopilnuję tego.

 

Zołzaa, ściana kominkowa ma szerokość 5.50m.

Umiejscowienie niesymetryczne kominka to sprawa techniczna.

Komin musiał być w tym miejscu. Za tą ścianą jest kotłownia i garaż.

Gdyby komin ustawić symetrycznie, to kotłownia musiałaby być większa, a garaż mniejszy, a garaż i tak jak na dwa auta jest niezbyt duży.

Kuchnia ma wymiary 335x425 plus spiżarka.

 

Rogbog, jeśli Twoja Mama pięknie się starzeje, to masz ogromne szanse na długie zachowanie dobrego wyglądu.

Geny plus obecne sposoby pielęgnacji, sukces murowany.

A jak jeszcze będziesz młoda duchem, to ho ho :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMFI, to prawda, trawy wyglądają pięknie przez cały rok.

I wtedy kiedy kwitną, kiedy falują na wietrze,

zimą takie oszronione nawet nie wiem, czy nie najładniejsze, zwłaszcza w słońcu, gdy tak lśnią diamentowo a cały ogród w uśpieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to prawda, trawy wyglądają pięknie przez cały rok.

I wtedy kiedy kwitną, kiedy falują na wietrze,

zimą takie oszronione nawet nie wiem, czy nie najładniejsze, zwłaszcza w słońcu, gdy tak lśnią diamentowo a cały ogród w uśpieniu.

 

oj, wyglądają cudnie, zainspirowały mnie.... już widzę podobne przy swoim tarasie... :D

 

zimowe pozdrowionka :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i kawusię i coś mocniejszego :wink:

 

Aniu, pięknie Ci w tych ciemnych włosach,

wyglądasz bardzo intrygująco, tajemniczo i tak wiesz, charakternie 8)

Nie wiem jak w realu, ale na zdjęciu rewelka.

Ja jestem za ciemnymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te ciemne włosy to tylko ciemny blond :roll: :lol: :lol:

i ciemno kurczę wyszedł....

 

ale jak tak wszyscy mnie przekonują, że mi lepiej w takim kolorze...

to kto wie, czy w nim nie zostanę :wink:

 

na żywo oczywiscie nie ma takiego efektu, jakoś lepiej wychodzę na zdjęciach niż wyglądam :roll:

 

ale..

moze to i lepiej... :wink: 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania, ładnemu to we wszystkim ładnie, młoda, piękna, ech...

 

Mayland, tak daszek wykuszowy w jadalni ma odpływ deszczówki łańcuchem.

Ale nad tym wykuszem nie ma balkonu i byłby problem by ten łańcuch wykorzystać w celu ewakuacyjnym.

Ale linę do balkonu przyczepię i będę co jakiś czas sprawdzać w jakim jest stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zapytałam o ten łańcuch bo go dziś dopiero zauważyłam jak oglądała Twoja zdjęcia wlasnie pod innym kątem jak zwykle :lol: :wink: A tak sie złożylo, że zamieściłam dziś zdjecia tych łańcuchów które ja widziałam i patrzę a tu u Ciebie też łańcuch :lol:

Ja chyba u siebie też tak zrobię. Na wykuszu muszę dać rynnę wokół ale nie widzi mi się spustowa w żadnym miejscu. Może to byloby rozwiazanie dobre....? Muszę to przemyśleć :lol:

A gdybyś kiedyś biegała z aparatem wokół domu to ja poproszę o zdjęcia tego łańcucha w miejscu mocowania, na gorze.....no jak się da :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tola jak ja Ci zazdroszcze tego talentu ogrodowego :) ja mam działkę 25a stawiam tam domek i nie mam kompletnie wizji ogrodu co gdzie jak...szerokość działki to ok. 20m i jest dłuuuuugaśna...na srodku mniej więcej powstaje domek a jak zaprojektować sobie ogród to nie wiem :( wiem jedynie że ogrodzenie będzie z drzewek a co zresztą? sama nie wiem :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mayland, ta sustowa rynna w wykuszu zupełnie mi nie pasowała i kombinowałam co z tym robić, padło na łańcuch i nie żałuję.

Ładnie wygląda, kiedy woda na nim zamarza i błyszczy w słońcu.

Swoje zadanie spełnia, wodę odporowadza, po oknach nie chlapie.

Mocowanie pstryknę, ale wiele nie będzie widać, bo rynna zakończona jest takim koszem spustowym

i mocowanie łańcucha jest wewnątrz tego kosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zołzaa, kiedy dom już będzie stał, wtedy łatwiej sobie wyobrazisz swój przyszły ogród.

Taką wąską działkę można podzielić na kilka stref, przedogródek od frontu elegancki, mniej roślin, ale piękne w formie, wymagające mniej pielęgnacji, by przy braku czasu nie wyglądały na zaniedbane.

Za domem pierwsza strefa wypoczynkowa przy tarasie, z rabatą bylinową, kwitnąca, pachnąca. Może cienista altanka, jakieś oczko z szemrzącym strumykiem.

Dalej strefa z placem zabaw dla dzieci, dobrze posadzić spore drzewa liściaste, by dawały cień.

To zawsze bezpieczniej i zdrowiej dla maluchów.

Przy niej miejsce na ognisko, gril, czyli miejsce na spotkania towarzyskie.

Dzieci na swoich huśtawkach, ale w zasięgu wzroku dorosłych.

 

Na końcu warzywnik, ogródek ziołowy, drzewa i krzewy owocowe, między nimi już nie zadbany, wypielęgnowany trawnik, ale łąka kwietna.

 

To tak do przemyślenia i na zachętę do działania. Długa wąska działka nie musi być przekleństwem, wręcz przeciwnie.

Daje mnóstwo możliwości do jej pełnego wykorzystania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magi, a ja zazdraszczam tym, co mają duże działki do zagospodarowania.

No co ja mogę na tym swoim wypierdku, no co.

Gdybym miała jeszcze choć drugie tyle, to bym poszalała, a tak, nuda :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...