Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Magi, a ja zazdraszczam tym, co mają duże działki do zagospodarowania.

No co ja mogę na tym swoim wypierdku, no co.

Gdybym miała jeszcze choć drugie tyle, to bym poszalała, a tak, nuda :wink:

 

:lol: :lol: :lol:

 

Myślę, że każdy by Cię chętnie zaprosił do zagospodarowania swojej działki, więc na nudę by czasu zabrakło :lol: :lol: :lol:

Ja też zapraszam 8) 8) 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolu pewnie zadam zbyt ogólnikowe pytanie, ale może dasz rade odpowiedzieć i rozwiązać nurtujący mnie problem. Otóż czy możesz mi podać nazwy kilku roślin, krzewów, drzew które są łatwe w uprawie, takie dla laika w dziedzinie uprawy roślinek, ale żeby były jednocześnie ciekawe po rozkwitnięciu, chce się pobawić w ogrodniczke, ale z jak nbajmniejszą szkodliwością dla roślinek :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magi, a ja zazdraszczam tym, co mają duże działki do zagospodarowania.

No co ja mogę na tym swoim wypierdku, no co.

Gdybym miała jeszcze choć drugie tyle, to bym poszalała, a tak, nuda :wink:

zapotrzebowanie na sznurek by wzrosło do n-tej potęgi :wink:

 

taaa..

mnie to się coś zdaje, że tych sznurków to by brakło :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tola witam Cie bardzo cieplo,sledze Twoj watek od tygodnia z przerwami na prace zarobkowa :-? i bardzo zaluje ze nie dotarlam tu wczesniej...no ale jak mialam dotrzec skoro pomysl budowy wyklul sie u nas 2 tyg. temu.

Kocham kolory ktorymi sie otaczasz ,wiec wyobraz sobie jak swietnie sie czuje w Twoim swiecie .Zamierzamy budowac z odleglosci ...ze znacznej odleglosci poprzez internet wrecz...Nie ma innej mozliwosci .Czy moge liczyc na Twoje subiekywne wskazowki dot. palety barw drewna,farb , kafli ..?

Pozdrawiam EWA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko melduje, ze tu bywam. :p

Zawsze wchodze z nadzieja, ze sa jakies zdjecia. Zawsze mi wszystko jedno jakie, bo wiem, ze beda piekne. :D :wink:

A jak czytalam o prezencie dla Twojego Taty, to plakalam, ze szczescia, ze sa na swiecie tacy ludzie i takie rodziny. :D

Tolcia przez takich ludzi jak Ty czlowiek uswiadamia sobie, ze swiat jest piekny a my czszesliwy, ze mozemy tutaj byc.

Tak sobie mysle, ze jakbym spotkala Cie na ulicy, w sklepie, w korku.., to pewnie minelabym Cie tak samo jak mijam wszystkich ludzi. Bylabys dla mnie po prostu jedna z wielu, ale poznajac Cie tutaj, to juz inczej patrze na ludzi ktorych mijam na ulicy. Juz nikt nie jest mi obcy, bo zawsze jakos mysle, a co jesli to tez taka Tola??? I od razy usmiecham sie do ludzi.

Bo jak tu sie do takiej Toli nie usmiechac???

Buziaki od nas. :p :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magi, a ja zazdraszczam tym, co mają duże działki do zagospodarowania.

No co ja mogę na tym swoim wypierdku, no co.

Gdybym miała jeszcze choć drugie tyle, to bym poszalała, a tak, nuda :wink:

 

Wypierdku? :o :o :o

Toluuuu, jak bym była Twoim ogrodem, to bym się bardzo obraziła :evil: :lol: :lol: :lol: :lol: .

 

Taaa, ja chciałabym mieć taki wypierdek-juuuuużżżż! :D :D

 

Ogród pięknie wygląda nawet zimą.Ja mogłabym wiecznie patrzeć przez okna na taki ogród :roll: :roll: :lol: -zimą, latem.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ja przez tych naszych Szczypiornistów to zawału serca dostanę :roll:

oczywiście jako zapalony kibic wszystkich gier zespołowych, oglądam wszystkie mecze naszej reprezentacji w piłce ręcznej,

w ramach trwających obecnie Mistrzostw Świata.

Dzisiejszy mecz z Duńczykami to horroros dramatos ale z happy endem na szczęście.

Jak nasz bramkarz Szmaluś kochany rzucił piłkę od własnej bramki i ona tak sobie leciała przez caluśkie boisko

i wpadła do bramki rywali, to...całe osiedle słyszało tak się darłam :lol: ...z radości oczywiście :D

ale kiedy prowadziliśmy 8 bramkami, a na 4 minuty przed końcem meczu prowadziliśmy już tylko jedną, to....z tych emocji okrutnych pochłonęłam całe wiadro niezdrowych chipsów :roll:

i to jest dopiero dramatos :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zołzaa, jeśli jest tak, jak piszesz, że jesteś laikiem w sprawach ogrodniczych,

to to, że nawypisuję Ci tu całą listę drzew i krzewów łatwych w uprawie, to Ci to nic kochana nie da.

Takich łatwych w uprawie roślin jest całe mnóstwo, ale ich nazwy nic Ci nie powiedzą.

Ja już tu w wątku kiedyś radziłam, początkujący ogrodnik niech zakupi sobie w necie,

"Katalog roślin, drzewa, krzewy, byliny".

Każda roślina sfotografowana, z opisem jakie miejsce lubi, jak ją pielęgnować, jak duża urośnie i po ilu latach.

Taki katalog przewertujesz tysiące razy, zastanowisz się, które rośliny podobają Ci się najbardziej, rozplanujesz powoli gdzie jakie posadzisz i to będzie początek.

Gorąco polecam

okładka:

 

http://www.hortulus.com.pl/pic/katalogi/kat_ros.jpg

 

a tak wyglądają strony wewnątrz:

 

http://www.zielentozycie.pl/image/strona_roslinyIII_mb.jpg

 

ja mam wydanie drugie, ale jest już trzecie, najnowsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vze, oczywiście, że postaram się odpowiedzieć na Twoje pytania.

To wszystko, co mam zapisane, czyli numery farb, nazwy płytek, jeśli zechcesz to podam, może być na priw.

Pozdrawiam serdecznie i dziękuje za ciepłe słowa.

No i trzymam kciuki za Wasze budowanie na odległość, dacie radę, nie ma innej opcji.

 

Miłośników sznurka zapraszam do Kawiarni Klubowej, kawusia, piwko, ciacho.

Znajdziemy gdzieś i szydełko, żeby z tego sznurka jakieś cudo wydziergać :wink:

 

Aga1401, ogród dzięki odwilży prawie odtajał z grubej pierzyny śniegowej.

Trawnik mocno podduszony śniegiem, nędzniutki.

W styczniu ubiegłego roku kwitły prymulki i kwitły bazie na Iwie.

Ale to nie było dobre. Zima zimą być powinna do końca lutego, a potem już tylko wiosna i wiosna...i wiosna :D

 

Bogusiu, ja na ten swój ogród to patrzę bez przerwy i aż mnie nosi by już wyjść i coś zacząć robić. A plany są :D pozdrawiam

 

Kropek13, rzut parteru to gdzieś jest na którejś ze stron, tylko trudno zgadnąć na której :roll:

A góra to rządzi się swoimi prawami. W projekcie ściany działowe są zaznaczone bardzo umownie.

Po przykryciu dachu, różnie, prowizorycznie z cegieł te ścianki ustawialiśmy, zmienialiśmy, kombinowaliśmy jak tu najrozsądniej wszystko ustalić.

Jak już klamka zapadła, to ścianki postawiono, ale w projekcie zmian nie nanosiliśmy.

To ścianki działowe, nikt się nie przyczepił i jest jak jest.

 

Zeljko, ja nie wiem co ja mam napisać.

Rumienię się strasznie, ale jeśli się do mnie uśmiechasz, to ja do Ciebie jeszcze bardziej :p ściskam Was mocno.

A wchodząc do sypialni i patrząc na Twoje Anioły, zawsze o Was ciepło myślę i życzę jak tylko mogę najlepiej.

Dobry Duszek z Ciebie, jakby nie patrzeć, najlepszy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Braza, przeglądałam dziś swoje stare zdjęcia, wpadły mi w ręce te z pierwszego obozu jeździeckiego,

hm...na niektórych momenty z pasowania na jeźdźca :roll: :oops: 8) , co tam się wyprawiało :lol:

piękne czasy

...konik nie osiodłany,

nie oczyszczona nań skórka,

widać kończą się ułany,

idzie emeryturka...się śpiewało przy ognisku :wink:

 

a teraz żeby nie było, że tylko gadam i gadam, zdjęcia moich latarenek,

na razie stoją na schodach, ale po rozebraniu choinki zajmą jej miejsce w kątku.

A latem oczywiście wyniosę je na taras

 

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/lat.jpg

 

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/lat1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tradycja w narodzie upada, takich podniosłych chwil to już chyba nie ma, albo bywają w naprawde niewielkiej ilości ośrodków :-? Przykre... Tak sobie czasami myślę, może udałoby się odkurzyć stare zwyczaje....

 

A te latarenki to gdzieś są do nabycia?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...