Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pomysł z komoda za kanapą bardzo mi się podoba. U córki tak mam w pokoju. Wygodne rozwiązanie. Zawsze można coś odstawić. Ale najwiekszy plus to dodatkowa lampa, oświetlenia blisko kanapy. bardzo nastrojowe są takie lampy i wprowadzaja fajny klimacik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to, to,

właśnie po to zrobiłam gniazdko elektryczne w podłodze pod kanapą, by lampka która stanie na stoliku lub komodzie

miała zasilanie ukryte, a nie kable ciągnące się gdzieś po podłodze do ściany.

Wiele osób dziwił fakt kabla wystającego z podłogi na środku salonu, a to było zaplanowane już na etapie stanu surowego.

W tej chwili gdy piszę, do gniazdka pod kanapą włączyłam kabel zasilający laptop z którego korzystam. Dobre rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśmy sprowadzili do salonu meblościankę telewizyjną z tego sklepu: http://www.ambira.eu/c/pl/15/3/1/0/long/pl.html (każdy moduł dużo tańszy niż w salonie meblowym, wszystko z drewna).

Mają w ofercie świetny regał, który mógłby stanąć za kanapą zamiast komody by podzielić salon, ale niestety u nas się nie mieści :(

 

http://www.ambira.eu/photo/product_big/b/5/3/1_b53385c67104.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolu!!!!

Serdeczne dzięki za słowa otuchy. :) Masz rację!!!Oboje jesteśmy młodym małżeństwem. Tak się zastanawiam, że bardzo wiele osób z naszych roczników może jedynie pozazdrościć nam tego co zdążyliśmy już osiągnąć.

 

Co do wykańczania domu...wprowadzenie się do nie do końca wykończonego domu ma swoje zalety. Cały czas mamy się czym cieszyć. Możemy jeszcze sporo rzeczy zmienić i cały czas od nowa się zachwycać.

 

Czasami chciałoby się po prostu poleniuchować :) a z drugiej strony ja cały czas mam głowę pełną nowych pomysłów. Mój mąż tylko uśmiecha się na moje nowe propozycje. Nie ukrywam, że sporo pięknych aranżacji domów widziałam już na stronie muratora i nie omieszkam z nich kiedyś skorzystać.

 

Gratuluję pomysłu z gniazdkiem!!! Sama chyba bym się nie zdecydowała na taki pomysł chociażby dlatego, że na etapie budowy nawet do głowy mi nie przyszło gdzie może stać kanapa. Jedyny element wzięty pod uwagę to był kominek (narożny) zresztą więc większego problemu nie było. Ale chylę czoła przed odwagą!!!

 

Dziękuję i pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolu a pamiętasz może wymiary okien w jadalni? i jakich wymiarów masz jadalnie? wiem że ma 20mkw a dokładniej? no i jakich wymiarów jest lustro znajdujące się przed wejściem do salonu? ale Cie męcze :p aaaa no i najważniejsze pytanie: ile płaciłąś za projekt indywidualny i ile się na takowy czeka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sloneczko, jeśli jest potrzeba dzielenia salonu, to wtedy taki regał świetnie spełni tę funkcję.

Moja komoda ma pełnić funkcję dekoracyjną jedynie, więc będzie niższa od kanapy, by nie zasłaniała widoku z tego dużego okna.

 

Zeljka, Osowa też Joanna, ale ma inne nazwisko, to nie ona.

 

Zołzaa, okna w wykuszu wysokość 180, szerokość 90, 180, 90.

Wymiary jadalni, szerokość 4 m, a długość od środka wykusza do końca wnęki półokrągłej ściany w kąciku herbacianym 6 m.

Lustro 140x80.

Projekt robiony 6 lat temu, więc ceny pewnie się zmieniły.

W różnych biurach ceny wahały się od 4500 do ponad 10000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vze, żeby łatwiej mi było wyobrazić sobie salon o którym piszesz, znalazłam projekt na którym się wzorowaliście.

 

http://www.archi-projekt.com.pl/dat/rz_parter/132_b.jpg

 

http://www.archi-projekt.com.pl/dat/pokoj/132_b.jpg

 

musiałam też rozrysować sobie te okna, o które pytasz, by to sobie jakoś wyobrazić.

I tak, wydaje mi się, że dobrze by było, by podział okna tarasowego był podobny do tego drugiego okna. Więc jeśli to drugie okno będzie w trzech podziałach (1m, 1.50m, 1m), to okno tarasowe też może podzielić na trzy szyby. Jedną zrobić stałą, kolejne dwie jako drzwi przesuwane.

Te trzy okna w ścianie wschodniej chciałabyś zrobić na jakiej wysokości od podłogi?

Te okna mogą w takiej wersji o której piszesz dość ciekawie wyglądać.

Zwróć uwagę na to, jak będzie taki układ wyglądał z zewnątrz domu, czy nie będzie się z czymś kłócił.

I najważniejsze, to późniejsza aranżacja tej ściany.

Jak rozwiążesz sprawę karnisza ,na każde okno, czy przez całość?

Co chcesz na te okna powiesić, jeśli firanki jak je upniesz.

Czy to okno musi być mocno zasłonięte przed wzrokiem ciekawskich, czy można zostawić odsłonięte.

Jeśli teraz to zaplanujesz, to później zaoszczędzisz sobie bólu głowy

:wink:

Przemyśl to i pisz o swoich decyzjach, lub wątpliwościach, będziemy nad tym pracować :wink:

 

Dziekuje za uwagi i sugestie.Wiec tak ...okna sa wstepnie wymyslone przeze mnie i jeszcze nie wiem jaki bedzie wyglad domu z zewnatrz ,bo moj pan architekt nieco zwleka ,moze i dobrze mam wiecej czasu na przemyslenia :wink: Tolu przyznam Ci sie ze bardzo spodobaly mi sie Twoje duze okna ,wiec postanowilam u siebie na stronie poludniowej-tarasowej wstawic rownie wielgachne okno z tym ze musze je polaczyc z drzwiami tarasowymi ,tak wiec byloby tej samej wysokosci (od podlogi) .Na stronie wschodniej chcialam podzielic (wys od podlogi jak u Ciebie 50 cm ), ale czy nie spowoduje to dysharmonii i chaosu we wnetrzu? teraz to juz nie wiem jak bedzie lepiej . Myslalam nad karniszami nad kazdym oknem z osobna , fajne podwieszane firaneczki i w razie meczacej jasnosci rolety.Sasiedzi mi nie przeszkadzaja bo nie czesto sa obecni tak sobie tylko pomieszkuja.Na stronie poludniowej karnisz wypadaloby dac nad caloscia..?

Tolu szczerze sie przyznam ze nie wiem jak wykombinowac by fajnie sie czuc w tym wnetrzu z tymi duzymi przeszkleniami :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vze, co prawda nie jestem Tola (bo ona jest niepowtarzalna), ale w sprawie duzych okien mam swoje zdanie. Bardzo sie cieszymy, ze mamy u siebie takie okna i zalujemy, ze w sypialniach takich okien nie mamy.

Co do podzialu, to my dzielilismy okna uwzgledniajac elewacje. Teraz w czesci salonu, jadalni i kuchni mamy okna 3 roznych wielkosci i wcale to nie wyglada zle. O zaslonach i karniszach jakos jeszcze nie myslalam :roll:.

Nie rezygnuj z duzych okien, to swietna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Tolu

Jaki to baranek na ścianie w łazience??i jaki kolor ścian. Bardzo ładnie to razem wygląda. Ja też mam w łazience kafle do połowy ale niestey baranek jaki wyszedł meżowi i kolor nie spełnia moich oczekiwań hahahahaaha i muszę Go szybko namówic na zmianę

Pzdr

Wiolka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za rade ,ale nie ma mowy o rezygnacji z duzych okien ,nie wiem tylko jak je rozmiescic by fajnie wygladalo .Czy obsadzic tuz przy podlodze ogladajac korzonki rosnacych kwiatkow,czy wyzej z parapetami .Na scianie poludniowej musza byc drzwi tarasowe no i jakiej wysokosci dopasowac do nich okna okna . :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Tolu ,tak sobie podczytuję Twój dziennik a szczególnie podziwiam ogród,sama też uwielbiam roślinki i "grzebanie w ziemi"jak mówi mój mąż.Czy mogłabyś mi doradzić w sprawie irysa holenderskiego :roll: kupilam na allegro cebulki i piszą żeby sadzić luty-marzec a będą kwitły jeszcze tej wiosny,czy aby na pewno?nie chcę zmarnować cebulek.Poratuj proszę. :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tola a ja mam pytanie odnośnie kostki brukowej. Jesli byś mogła napisać co to za kostka i drugie pytanie odnośnie chodniczka w koło domu. Widzę na fotkach, że nie masz tam krawężników (krawężniki tylko przy podjeździe). Chciałabym u siebiue też tak zrobić, ale wykonawca kostki (ewentualny) twierdzi, że trzeba by to jakoś szerzej podlać betonem, zazbroić jakimś prętem :o wszystko fajnie, tylko wtedy ten beton bedzie na boki wystawał a to juz mało ładnie wygląda.

Czy u ciebie było robione coś takiego? czy poprostu masz to super dobrze utwardzone i wszystko jest git i nic sie nie rozłazi. Napisz jak to u ciebie robili :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img.timeinc.net/aolhome/i/design/sl/04/08/SL0408091l_1_x.jpg

 

Ale cudny kominek ... jakby tak jeszcze ciemne drewno zastosować ... dla mnie idealny!!! Pomysł z komodą ekstra ... też takowy mi się po łepetynie pałęta, wszystko jednak będzie zależało od gabarytów przyszłego salonu :D

 

Tolunia, no ulżyło mi z tym chlebakiem :D :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam Was zimowo, feriowo, Krynica niestety w odwilży i mgłach,

warunki narciarskie trudne, ale kwaśnica wyborna :wink:

 

Vze, tak jak pisze Lilajar, duże przeszklenia w domu bardzo cieszą, natomiast to, czy dasz jedno duże okno, czy podział na trzy, o tym musisz sama zdecydować.

Okno na wysokości 50 cm z parapetem daje możliwości aranżacyjne, można na parapecie postawić okazjonalne ozdoby, można na nim usiąść i pogrzać się w słońcu. Pod parapetem jest grzejnik.

Jeśli zrobisz okno do podłogi trzeba będzie inaczej rozwiązać sprawę ogrzewania.

Musisz wziąć to pod uwagę, chyba że salon zamierzasz wyłożyć gresem, a nie drewnem i dasz ogrzewanie podłogowe.

 

RybaRy, tę strukturkę na ścianę kupowałam w sklepie z farbami, była o różnych stopniach grubości, ja wybrałam najdrobniejszą.

Po nałożeniu i wyschnięciu została pomalowana Tikkurilą w kolorze kremowym wpadającym w delikatną oliwkę, bo takie paski mają płytki glazury.

 

ALA MAY, jeśli sprzedający te cebulki umieścił informację, że można je posadzić wczesną wiosną, to zaufaj i tak zrób. Ja posadziłabym jednak nie wcześniej, niż pod koniec marca.

 

Edit- blondi, ta moja kostka to zwykła kostka betonowa w dwóch kolorach. Przy podjeździe krawężnik musi być, bo samochody mają swój ciężar, nacisk i bez krawężnika wszystko by się rozjechało.

Ścieżki układane są bez krawężnika, bez żadnych dodatkowych umocnień.

Darń trawnika jest tak silna, że trzyma to w ryzach.

 

Braza, wiedziałam, że to Cię uspokoi :wink:

w końcu nie tak łatwo w kryzysie o ten chleb powszedni :D

 

Sloneczko, podobne dwa wiejsko- ludowe kominki mam u siebie w drewnianym domku na działce rekreacyjnej.

Jeden w domku, drugi na tarasie i są otwarte, bez wkładu.

 

Maluszku, jak tam ferie, udane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...