Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Warunki zabudowy jeszcze nie wydane, ale z tego co wiemy dostaną je.

Tak jak pisałam architekt zatwierdził bloki z garażem plus trzy kondygnacje mieszkalne.

I teraz tylko Wójt mógłby się przeciwstawić.

Ale dla Gminy jest to korzystna inwestycja, a że dla mieszkańców to horror, kogo to obchodzi.

Jesteśmy tym wstrząśnięci, dziś nie spałam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kryzys i brak popytu na mieszkania odroczy wyrok na nas wydany.

Niech choć drzewa zdążą wyżej urosnąć i nas zasłonić choć odrobinę.

We wtorek jedziemy delegacją do Wójta, trzymajcie kciuki, bym tam zawału nie dostała :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolu,

trzymaj się myśli o tym kryzysie i o tym, że wiele pustych mieszkań stoi i czeka...nie trzeba budować nowych....

 

Wiem co przeżyjesz, jeśli będą budować te bloki, bo właśnie przeżywam to samo...może nie w odniesieniu do domku, ale do bloku.

Mieliśmy piękny widok na tereny rekreacyjne...kiedyś to nawet krowy tam wypasano...w oddali las...

 

Teraz powstaje ściana przy ścianie, żeby wykorzystać teren- dosłownie blok na bloku...Nasza boczna ślepa uliczka stała się budowlaną przelotówką...od rana wyjące radia robotników...brud i kurz....

 

Wstrzymano budowę kolejnych dwóch bloków ze wzgledu na kryzyzs. Może i on przemówi do właściwych urzędników u Was?

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne, musicie sie skrzyknąć, zawiazać komitet i występować razem, jako grupa, społeczność. Wtedy będą Was powaznei traktować a nie jak rozkapryszonego właściciela jakiegoś domku jednorodzinnego.

Spotkajcie się z sąsiadami, pogadajcie. Od tego zacznijcie. Nic nikomu nie da jak każdy to zostawi w swoich 4 ścianach. Musicie działać, pisac petycje do władz, lokalnych i wyżej. Pisać, pisać i pisać. Zaistnieć jednym słowem. Złapcie sie z gazety, jakiś Fakt czy co. W końcu to Wasza krzywda, oszukano Was.

 

Rozumie Cię doskonale. W mieście gdzie pracuję jest takie osiedle niewielkie. Strasznie drogie działki i domki tam były. Ludzie wyrywali sobie te działki. A ja się dziwiłam jak mozna żyć w domu gdzie za płotem stoi 4 piętra gapiów....... Nie mam kompleksów, nie chowam się przed sąsiadami. Ale co za duzo to niezdrowo. Tolu naprawdę bardzo Ci wspolczuję. Ale moze uda się to zawrócić, zmienić. Zacznijcie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:( :( :( Normalnie koszmar :x Też bym nie spała :x :x .

To ch :x ba tylko u nas może tak być.Wydziela się piękny obszar na budowę domków jednorodzinnych, człowiek kupuje działkę, buduje wymarzony domek po to żeby mieć spokój,wokół piękną przyrodę.Sam też sie przyczynia do upiększania tej przyrody-piękne ogrody,zadbane posesje...A tu jakiś jeden du....k :evil: stawia wysokie domy i garaze :o :o :x :x :x O matko córko!!!

 

Tolu mayland dobrze radzi-zawiązać komitet,pisać, deptać, może jakąś TV zaprosić....

 

Mam koleżankę w Stanach, mieszka w znanym mieście, na obrzeżach.Poteżne osiedle domków.Przepiękne osiedle,zadbane.Tam nawet sklepów nie ma,jak się pojawi "obcy" samochód to zaraz policja sie zjawia.Jedyny "hałas" robią kaszuszki spacerujace po ulicach tu i ówdzie.a ciewkawostką jest np. krokodyl :o mieszkający w jednym z bardzo licznych tam stawów.

Jak oglądam zdjecia tego osiedla to taka zazdrość mnie ogarnia,ze gdzieś można normalnie mieszkać.I mówię do koleżanki-ty to ciągle jesteś na wczasach :wink: A ocean i plaża na drugim koncu miasta...

 

Ale...u nas ani Japonia, ani Irlandia :roll: a ja tu z USA wyjeżdzam.

 

Tolu śpij spokojnie i nie martw się, wójta zmobilizować :roll:

 

PS.Długa rehabilitacja czeka męża :-? :-?

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Ale mam większe zmartwienie. Wczoraj dowiedziałam się, że firma budowlana złożyła w Gminie papiery o warunki zabudowy naszych przecudnych, pachnących, dzikich łąk. Chcą je zabudować blokami.

Moje ogromne salonowe okno z widokiem na blokowisko...masakra :evil:

o żesz :evil: ale jazda :roll:

ale nie odpuścisz , znam Ci -Siostra nie odpuścisz :D trzymam kciuki ,pluje i co tam jeszcze trzeba robic -robię abyś nie musiala blokowisk z okien oglądać :-? ja zrezygnowalam z gotowego domu bo byl otoczony blokami ...nigdy w życiu takich przyjemnosci :-?

Wcale Ci sie nie dziwię ,żeś markotna i spać nie możesz -sama bym sie wsciekała i ku...y sypała

:evil:

 

przytulam ...jakby pomogło ....to mocno :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, kochane jesteście, dzięki za wsparcie.

Ale sytuacja wygląda naprawdę źle.

Wiemy, że ta firma która chce to budować to mocarze branży.

Mają wszędzie otwarte drzwi.

A tam gdzie chodzi o pieniądze... racje ludzi, ich los, piękno krajobrazu nie mają żadnego znaczenia.

Te łąki, to piękny teren między dwiema małymi miejscowościami. Dookoła nich ciągnie się las, który dalej przechodzi w Puszczę Knyszyńską.

Wydanie jednego pozwolenia na zawsze zmienia wygląd tego miejsca.To będzie nieodwracalna zmiana w wyglądzie tego terenu i całej okolicy.

Nie mieści mi się w głowie to, co ludzie robią dla kasy. Nie ma żadnych świętości, jest tylko zysk. Kupić, wybudować, sprzedać, zarobić.

Argumentem architekta na wydanie zezwolenia jest fakt wybudowanego na tym osiedlu jednego domu o trzech kondygnacjach. Typowa kostka "gierkówka" wybudowana wiele lat temu.

Jeśli zostało wydane (nie ważne że to błąd, który zeszpecił osiedle) pozwolenie na tamten budynek, to znaczy że inni też mają teraz prawo budować na taką wysokość. I nie mogą im takiego pozwolenia odmówić.

K...a, sorry, ale jeśli ktoś kiedyś spaprał sprawę, to zamiast zrobić z tym porządek i więcej takich kwiatków nie robić, to oni się tego trzymają i brną dalej.

A druga sprawa, tamten dom, mimo iż wysoki, to jednak jest jednorodzinny, a blokowisko, to blokowisko.

 

Jeśli w tym wszystkim "chodzi kasa", to nasze działania zdadzą się psu na budę.

Zebraliśmy podpisy pod protestem. Idziemy z tym pismem we wtorek do gminy.

Nic w życiu człowieka tak nie poniża, nie osłabia, jak bezsilność.

Boję się, że wtorkowa wizyta może pozbawić mnie nadziei. Na normalność, dobrą wolę ludzi którzy zadecydują o tej inwestycji nie liczę. Nie wierzę, że w naszym kraju można wygrać bitwę, w której walczy czyjaś racja przeciw pieniądzom.

Jeśli stanie się inaczej, zmienię to zdanie, które mam wpisane pod kreską.

 

Głowa mi pęka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co robić???

 

Toluś, jak ja Ci współczuję!! Może równocześnie z wizytą w gminie, wyślijcie swój protest wraz ze zdjęciami okolicy do TVN24 ([email protected]) i do Partii Zielonych http://www.zielonirp.org.pl/ informując o swoich planach wójta.

Zawiadomiłabym również organizację samorządową powiatową i wojewódzką.

A nuż jest to jakaś samowola?

Aha i nic "na gębę". Wszystko na piśmie z potwierdzeniami.

 

A jeśli to nic nie da, pozostaje oddać pole walki. Zamiast codziennie się zamartwiać i potem mieszkać przy blokowisku, szukajcie nowej działki w swojej okolicy, gdzieś blisko lasu i stawiajcie nowy, identyczny dom. Ze sprzedażą swojego na pewno nie będziecie mieć kłopotów.

 

Łatwo mi się to pisze, ale ja bym tak właśnie zrobiła.

Głowa do góry i obmyślaj plan, zamiast się dołować http://img526.imageshack.us/img526/6691/przytulxw2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toluś

 

biegnij szybciutko złożyć sprzeciw - to samo mogą zrobić pozostali sąsiedzi (dobrze by było). pamiętaj, wszystko na piśmie. W Poznaniu zablokowano w ten sposób wiele dziwnych pomysłów (np. budowa blokowiska między domkami jednorodzinnymi przy Stadionie Lecha, osiedle wieżowców na ulicy Leśnych Skrztów). Tylko pamiętaj - wszystko na piśmie! To nie jest dokładnie tak, że wszystko im wolno.

 

Pozdrawiam i trzymam kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolu ja wiary nie tracę, ze to załatwicie ale gdyby....gdyby było inaczej to nie poddajcie sie bez walki. Wnioskujcie o program ochronny, o jakieś oddzielenia, zabezpieczenia itp. Może da się odgrodzic bloki od domków jednorodzinnych ścianą drzew, parkiem, zagajnikiem..... Wybierzcie tak, zebyście mieli z tego jakąś korzyść, mimo wszystko i wiem, ze tylko na otarcie łez. ALe weście to pod uwagę. Warto mieć wcześneij to opracowane i przegłosowane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...