Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tola, noż qurna, jestem z Wami całym sercem przeciwko temu barbarzyństwu!!!!! Skandal totalny, ale z drugiej strony, gdy patrzę jakie bohomazy zaczynają stawiać w moim mieście, do tej pory nastrojowym i ciepłym, to mi się bebechy wywracają :evil: Za kasę zrobią mnóstwo rzeczy!!! Ale nie dajcie się, walczcie, może los właśnie Wam będzie sprzyjał, a nie tym cholernym biurokratom nie widzącym niczego poza własnym biurkiem!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pi ..pi...pi ...... ja pierdole :oops: :evil: :evil: :evil:

jak to dobrze, że ja mam za płotem granicę parku krajobrazowego. ale dla Ciebie to żadna pociecha :-?

czy ta firma jest już właścicelem gruntu, czy może jeszcze gmina :roll:

jeżeli jeszcze gmina to może da się jakoś zablokować sprzedaż,

może da się wymóc zrobienie jakiegoś pasa ochronnego, albo ....... wykupić choć kawałek łąk za jakąś symboliczną złotówkę,

złożyć protest do Wydziału Środowiska w Urzędzie Wojewódzkim

 

 

najgorsze jest chyba to, że gmina szuka pieniędzy :-?

najpierw mają kasę ze sprzedaży gruntów, a później z podatków

 

i jeszcze jedno ..... aktualny plan zagospodarowania w gminie jest :roll:

tam powinna być podana max. wysokość budynków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast codziennie się zamartwiać i potem mieszkać przy blokowisku, szukajcie nowej działki w swojej okolicy, gdzieś blisko lasu i stawiajcie nowy, identyczny dom. Ze sprzedażą swojego na pewno nie będziecie mieć kłopotów.

 

 

Sloneczko, przy okazji tego, co napisałaś,

wartość naszej działki z domem w przypadku pobudowania tego blokowiska spadnie i to mocno. To oczywiste.

Dom to nie tylko miejsce do życia, to również inwestycja. I teraz może się okazać, że mocno nie trafiona :(

 

Zakrzewianko, trochę mnie pocieszyłaś. Ale żeby wygrać taką walkę potrzebni są ludzie, którzy są mocni, mający coś do powiedzenia.

Dobrze, gdyby był jakiś prawnik, ktoś kto ma wiedzę i potrafi niezwykle rzeczowo przedstawić nasze racje.

Zauważyłam tu niezrozumiałą pasywność ludzi. Kompletny brak zaangażowania.

Większości jest wszystko jedno. Ponarzekać, to tak, ale żeby cokolwiek zrobić to nie koniecznie.

To jest załamujące :(

 

Maluszku, szukaj nam działki gdzieś koło siebie, wypiszę się z tego Podlasia i przy okazji zrobię Ci ogród :wink:

 

Aga J.G., szeregówki przełknęłabym bez problemu, choć łąk i tak byłoby szkoda.

Ale bloki?

 

Mayland, piszesz o ścianie zieleni, nie uwierzysz, ale ci, co kupili tę ziemię w ubiegłym roku, jeszcze nie mając warunków zabudowy, wycięli w pień wszystko, co tam rosło.

Wielgachne wierzby, olchy, brzozy, wszystko wiosną zrównali z ziemią.

Wyć się chciało na to patrząc. Z dnia na dzień przed oknem ukazała się wieża wysokiego napięcia, której nie było widać dzięki ścianie zieleni.

 

Ivonesca, Braza, trzymajcie we wtorek.

 

Jamles, tę ziemię kupił rok temu właściciel firmy instalatorsko-hydraulicznej, który jest podwykonawcą robót w firmie budowlanej która chce te bloki wybudować. Więc wszystko jasne.

 

Arcobaleno, trzymaj, każde kciuki są potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, tę ziemię kupił rok temu właściciel firmy instalatorsko-hydraulicznej, który jest podwykonawcą robót w firmie budowlanej która chce te bloki wybudować. Więc wszystko jasne.

 

:evil: :evil: :evil:

 

tolu,to przearażające.....i to co pisałaś o wyciętych drzewach...

 

Tam chyba ręka rękę myje, bo żeby dostać pozwolenie na wycięcie takich i tylu drzew to nieźle trzeba się postarać... :(

 

Mimo wszystko bąź dobrej myśli :roll: Kciuki ściskam już od dzisiaj :D

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toluś, i ja kciukasy trzymam!!!!!!!!!!!!!!

My mielismy niedawno podobny problem. Wiesz, że za moim domem jest ściana lasu, ale w starych planach miała "iść" tam obwodnica naszego maista

Sprawa niedawno wyszła na wierzch, jak zaczęły sie ukazywać pieniąde unijne na różne inwestycje, zatem może i "nasza droga".

NA razie po konsultacjach społecznych wszyscy są za drugą stroną miasta, ale co z tego wyjdzie, jeszcze nie wiadomo. :(

Miejsmy nadzieje, że znów inwestycja odwlecze się w czasie i musimy sie teraz cieszyć tym, że mamy spokój, las i czyste powietrze...

 

Powodzenia i nie dajcie się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolu

 

czytam Twój dziennik, ale muszę napisać....niestety jak się wżiął za to developer, to spokojnie on już wie co moze a co nie....

 

obok mamy też osiedle domków takie jak moje- u mnie jest wyskość do 9m w kalenicy...i nadal obowiązuje,po drugiej stronie ulicy mają do 6 m...

U nas zabudowa jednorodzinna...bez pozwoleń na cichą działalność, po drugiej stronie drogi - mają pozwolenie na cichą działalność..

 

na drugim osiedlu zmieniono wszystko - moi znajomi mają parterówkę,a za płotem stoi blok..dwa piętra i poddasze 6 mieszkań...balkony z tych mieszkań wychodzą na ich ogród...

łazili stukali do wszystkich drzwi,była nawet tv i niestety.....

 

 

wiec szybko się organizujcie bo tylko na początku inwestycji macie szansę na jej zatrzymanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mayland, piszesz o ścianie zieleni, nie uwierzysz, ale ci, co kupili tę ziemię w ubiegłym roku, jeszcze nie mając warunków zabudowy, wycięli w pień wszystko, co tam rosło.

Wielgachne wierzby, olchy, brzozy, wszystko wiosną zrównali z ziemią.

pozwolenie pewnie mieli, ale ciekawe ile wpłynęło do kasy gminy, albo i nie wpłynęło za wycięte drzewa,

może developera kryzys dopadnie i nie wybuduje tych bloków :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... jeśli okolica jest tak ładna i spokojna jak Tola mówi.... to nie sądzę by się z tego wycofał :roll: kryzys owszem jest... ale on kiedyś minie... a młodzi ludzie wciąż będą chcieli pójść na swoje choćby do bloku .... i tu akurat nie ma im się co dziwić :)

 

... myślę, że jeśli już jest po przetargu i ziemia jest już w rękach prywatnych w dodatku spowinowaconych z developerem... to wiele się nie da zrobić :(

 

u nas tak było... pamiętam, że mieszkańcy mojego bloku imali się róznych rzeczy by uniemożliwić budowę kolejnego bloku... który zasłaniał widok na wielką łąkę właśnie... nawet jakieś żaby tam wynależli i kłócili się że one teraz mają okres lęgowy a są pod ochroną :)

 

owszem opóźniło to sprawę o rok... ale blok stoi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba w złym momencie tu zajrzałam :( . Przychodzę tu zwykle by oko nacieszyć, akumulator podładować, a tu ... Toluś, tulę Cię i trzymam kciuki już od dzisiaj, oby Wam się udało. Uwielbiam zieleń i szkoda mi każdego wyciętego drzewa, a jeśli miałabym zamienić kwiecistą łąkę i drzewa na blokowisko, to nie ma chyba żadnego pocieszenia, tylko usiąść i płakać ... ale Tolu nie poddawajcie się, walczcie do końca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba w złym momencie tu zajrzałam :( . Przychodzę tu zwykle by oko nacieszyć, akumulator podładować, a tu ... Toluś, tulę Cię i trzymam kciuki już od dzisiaj, oby Wam się udało. Uwielbiam zieleń i szkoda mi każdego wyciętego drzewa, a jeśli miałabym zamienić kwiecistą łąkę i drzewa na blokowisko, to nie ma chyba żadnego pocieszenia, tylko usiąść i płakać ... ale Tolu nie poddawajcie się, walczcie do końca.

 

podpisuje się pod słowami TomKa....wczoraj nie doczytałam :roll: :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maluszku, szukaj nam działki gdzieś koło siebie, wypiszę się z tego Podlasia i przy okazji zrobię Ci ogród :wink:

Tolu - nawet nie wiesz jakbym się cieszyła :D gdybyś została moją sąsiadką :D :D :D ale nie wiem czy to dobry pomysł - koło mnie też zaczynają stawiać takie małe dwu i trzypiętrowe bloki :evil: :evil: To chyba teraz jakiś hit jest czy co? Zastanawiam się kto chce mieszać daleko od miasta bez normalnej komunikacji w blokach :o :o :o

 

I oczywiście kciuki trzymam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amtla, Aga1401, Jaloska, Aka z Ina, Maluszku, Nitubaga, TomKa dzięki za trzymanie.

 

Edyta Kozłowska, obwodnica u Was zamiast ściany lasu to też byłoby przekleństwo.

Więc trzeba mieć nadzieję, że ten wariant z tej strony miasta nie przejdzie, czego z całego serca życzę.

 

Tesca, dobrze wiemy, że jakiekolwiek działania mają szansę tylko zanim oni te warunki zabudowy dostaną. Potem to już musztarda po obiedzie.

 

Jamles, te grunty zostały wykupione po bardzo atrakcyjnej cenie.

I Deweloper budując tu osiedle może sobie pozwolić na niższą cenę za mieszkania, co będzie atrakcyjną ofertą dla klientów. Położenie osiedla również.

 

Dowiedzieliśmy się, że ten teren nie ma planu zagospodarowania, ale jest uchwalone tzw. Studium, w którym jest zapis o przeznaczeniu tych terenów pod budownictwo jednorodzinne. Będziemy walczyć o uprawomocnienie tego zapisu.

Zainteresowaliśmy już lokalną prasę tym tematem, na jutrzejszym zebraniu ma się pojawić dziennikarz z gazety.

Dotarliśmy też do artykułów opisujących w prasie aferę z przetargami, której "bohaterem" była ta firma instalatorska-hydrauliczna, która jest teraz w posiadaniu tych gruntów. Chcemy te artykuły przedstawić władzom Gminy, niech wiedzą, że my wiemy z kim mamy do czynienia.

To tyle wiadomości na dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, wiem jak boli zasłonięcie pieknego widoku, a jeśli to bloki i ludzie mają się gapić na ogród w którym się wypoczywa i pragnie trochę intymności to tym bardziej masakra.

Trzymam kciuki żeby udało wam się wywalczyć powstrzymanie przed budową tych bloków. Nie rozumiem jak można mieszać zabudowę jednorodzinną z wielkimi blokami. Dlaczego interesy jednych muszą się odbywać kosztem innych :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...