Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Edziu, Amtla, myślę nad planem strategicznym.

Najpierw spotkam się z fachowcem prawa budowlanego, już mam namiary od kolegi.

Bo same pobożne życzenia to za mało, trzeba wiedzieć jakie możliwości daje nam prawo i czy daje jakiekolwiek. Jeśli tak, to będziemy próbowali to zablokować całkowicie.

Jeżeli nie, to poprzeszkadzać ile się da i odwlec w czasie. Obwarować dewelopera wymogami, typu, własne ujęcie wody, własna przepompownia ścieków, drogi dojazdowe bez dopłaty ze strony gminy i inne takie rzeczy, które będą mu podrażać koszty takiej inwestycji.

Musimy tylko wiedzieć konkretnie czego możemy żądać od gminy, by była po naszej stronie, a nie dewelopera.

No i przyszło na starość się uczyć :roll: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jest na to rada trzeba tylko znaleźć dowody, które wskazywałyby że w tym miejscu x lat temu był jakiś gród, cmentarz, jakaś bitwa itd.

Jest to w 100% skuteczne prace mogą być wstrzymane na wiele lat nikt żaden deweloper nie kupi takiego gruntu. Trzeba tylko mądrze to rozegrać podstawić jakieś dowody itd.

Poszukajcie wzmianek historycznych może natkniecie się na coś co mogło by wstrzymać inwestycję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edziu, Amtla, myślę nad planem strategicznym.

Najpierw spotkam się z fachowcem prawa budowlanego, już mam namiary od kolegi.

Jeśli tak, to będziemy próbowali to zablokować całkowicie.

Jeżeli nie, to poprzeszkadzać ile się da i odwlec w czasie. :roll: :wink:

 

Oczywiście pomożemy w razie potrzeby :D 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na to rada trzeba tylko znaleźć dowody, które wskazywałyby że w tym miejscu x lat temu był jakiś gród, cmentarz, jakaś bitwa itd.

Jest to w 100% skuteczne prace mogą być wstrzymane na wiele lat nikt żaden deweloper nie kupi takiego gruntu. Trzeba tylko mądrze to rozegrać podstawić jakieś dowody itd.

Poszukajcie wzmianek historycznych może natkniecie się na coś co mogło by wstrzymać inwestycję

 

Z tym nie do końca mogę się zgodzić, na potwierdzenie, (abstrahując od duchów) http://www.nowiny.pl/artykul.php?a=show_art&ida=41949

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na to rada trzeba tylko znaleźć dowody, które wskazywałyby że w tym miejscu x lat temu był jakiś gród, cmentarz, jakaś bitwa itd.

Jest to w 100% skuteczne prace mogą być wstrzymane na wiele lat nikt żaden deweloper nie kupi takiego gruntu. Trzeba tylko mądrze to rozegrać podstawić jakieś dowody itd.

Poszukajcie wzmianek historycznych może natkniecie się na coś co mogło by wstrzymać inwestycję

 

Z tym nie do końca mogę się zgodzić, na potwierdzenie, (abstrahując od duchów) http://www.nowiny.pl/artykul.php?a=show_art&ida=41949

 

Ja jak zaczynałem budowę właśnie najgorzej się bałem tego by nic nie znaleść w wykopie pod piwnicę, bo jakby coś było to dopiero zaczyna się cyrk

 

http://kolopod.republika.pl/archeologiczne105.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wiecie co, pomyślałam sobie tak, nie będzie deweloper pluł mi w twarz!

I nie zepsuje mi radości z pierwszej wiosny, której nadejście widzę ze swoich okien.

Będę się tym cieszyć bez względu na to, co się potem stanie.

Zamartwianie nic nie daje. Tylko konstruktywne działanie.

Więc działać będę, a zamartwiać nie.

 

Zakupy wczoraj w Warszawie zrobione, trzeba dziś posadzić to i owo.

Kora sosnowa w marketach po 15zł za worek, a my kupiliśmy od producenta w Wołominie po 3 zł za worek :D i ziemię ogrodniczą po 3.50 :D

Załadowaliśmy samochód po dach i dziś będę rozsypywać. Słonko świeci, ptaki się drą, córka umyje okna, panowie odpalą wertykultor i dopieszczą trawnik...żyć się chce :D

 

Pomogło Wasze przytulanie....bardzo, bardzo dziękuję :D

 

I taka jest prawdziwa Tola :lol: ..Czekamy na wesołe wieści wiosenno-ogródkowe, a za resztę trzymam kciukasy mocno

:lol:

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adammonika, chyba trzeba by tam najpierw coś zakopać, by potem wykopać :wink:

Przeczesać historię tego terenu można, w końcu co to szkodzi.

Dziś robiąc zakupy w sklepie zerknęłam na stojak z gazetami, a tam w lokalnej gazecie na pierwszej stronie zdjęcie Wójta :o

Kupiłam i czytam, jak to przez 3 lata urzędowania zatrudnienie w gminie wzrosło o 60% i to osoby Wójtowi nie obce. Że oprócz wzrostu kosztów na które idą nasze podatki niczego dobrego nie zrobił. Piszą o jego arogancji, o to, że nie rozmawia z dziennikarzami, że nie można się z nim umówić na spotkanie, bo jest permanentnie nieobecny. Na wysyłane maile nie odpowiada.

Widać że autor artykułu cięty na Wójta, muszę się z nim skontaktować, dostarczę kolejnych rewelacji wartych opisania.

 

A w ogrodzie coraz bardziej wiosennie. Niestety dużo strat po zimie.

Te pięknie kwitnące rośliny skalniakowe, rosnące na skarpie przy tarasie nie przetrwały. Myślę, że nie tyle mróz, co długo leżąca gruba warstwa śniegu im zaszkodziła. Poczekam jeszcze, zobaczę, czy ruszą, jeśli nie, trzeba będzie wszystko wykopać. Szkoda, bo tak ładnie ta skarpa wyglądała. Nic to, posadzimy od nowa.

Żonkile mają pąki kwiatowe, tulipany rozwijają liście. Forsycja też powinna lada dzień sypnąć żółtym kolorkiem kwiatów, potem migdałek, wiśnia piłkowana...ech co ja tu będę pisać.

Dziś przyszła przesyłka zakupów dokonanych na allegro. 10 różnych odmian lilii.

Jak zakwitną w lipcu, jak zaczną pachnieć, to klękajcie narody :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać że autor artykułu cięty na Wójta, muszę się z nim skontaktować, dostarczę kolejnych rewelacji wartych opisania.

 

I to jest dobry punkt zaczepienia :roll: ....

 

 

Żonkile mają pąki kwiatowe, tulipany rozwijają liście. Forsycja też powinna lada dzień sypnąć żółtym kolorkiem kwiatów, potem migdałek, wiśnia piłkowana...ech co ja tu będę pisać.

 

Opis piekny, ale ja wzrokowiec jestem :wink: fotki poproszę :D

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupy wczoraj w Warszawie zrobione, trzeba dziś posadzić to i owo.

Kora sosnowa w marketach po 15zł za worek, a my kupiliśmy od producenta w Wołominie po 3 zł za worek :D i ziemię ogrodniczą po 3.50 :D

Tolu - podaj proszę namiary na tego producenta :D Bym sobie podjechała i też zakupiła :D

 

pozdrawiam serdecznie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nelli Sza, dziękuję za kolory wiosny :D

 

Braza, trzymamy...rękę na pulsie, a puls zaczepisty 8)

 

Amtla, Agiis, jak już coś godne fotografowania będzie, to obiecuję fotki.

Myślę tylko jaki tu album założyć, bo z photpobucketem jestem w stanie wojny :wink:

 

Maluszku, od Ciebie to dosłownie rzut beretem do tego producenta, nawet hulajnogą dojedziesz i się nie zmęczysz :wink:

 

Wołomin, ul 1 Maja, to główna ulica, którą jedziesz sobie i jedziesz aż miniesz zabudowę mieszkaniową i wtedy na odkrytym terenie po prawej stronie zobaczysz hałdy leżącej kory i żółte worki i to będzie to. Jak Ci krzyknie po 3.50 to się targuj na 3 i sprzeda :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maluszku, od Ciebie to dosłownie rzut beretem do tego producenta, nawet hulajnogą dojedziesz i się nie zmęczysz :wink:

 

Wołomin, ul 1 Maja, to główna ulica, którą jedziesz sobie i jedziesz aż miniesz zabudowę mieszkaniową i wtedy na odkrytym terenie po prawej stronie zobaczysz hałdy leżącej kory i żółte worki i to będzie to. Jak Ci krzyknie po 3.50 to się targuj na 3 i sprzeda :wink:

dziękuję Ci bardzo :D

Nawet te 3,5 to już niezła cena :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...