Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tolu - u Ciebie jak zwykle jest pięknie :D

 

U mnie na działce też jest mnóstwo pędraków. Wrony czy inne duże ptaki wyrywają trawę, żeby się do nich dostać :evil: Ostatnio spore ilości wyrzuciliśmy jak przekopywałam działkę, żeby posadzić roślinki. Obrzydliwe toto jest :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... aaa... widziała pani :)

 

to mnie by taka chyba z psiukawką bardziej pasiła, ze względu na oszczędność miejsca.... ważne by był wody szum.... tego mi się chce :)

 

tę formę tylko wkopaliście... czy to jakoś na beton się przytwierdza?

 

tylko wkopaliśmy i obsypaliśmy dokładnie piaskiem ze wszystkich stron.

Jeśli zależy Ci tylko na delikatnym szemraniu wody, na pozbyciu się tafli wody i jej czyszczeniu i przeznaczeniu jak najmniejszej powierzchni działki to zastosuj coś innego.

Wkopujesz dużą plastikową beczkę, wkładasz do niej pompkę, kładziesz na to pokrywę z otworami, na to wysypujesz drobne kamyki, a na wierzch kładziesz duży kamienny głaz z przewierconym otworem. Do tego otworu wkładasz gumowy wąż połączony z pompką. Pompka pompuje wodę, która wypływa i szumiąc opływa kamienny głaz, wpada na te drobne kamyki i przez otwory w pokrywie wpada z powrotem do beczki. Obieg zamknięty, zajmuje mało miejsca, nie ma "kałuży" z wodą, ale woda jest i szemrze urokliwie.

 

 

 

nooooo .... kamyczki mam, pompke mam... węża mam.... nie mam tylko beczki :)

 

ale ona to taka 100l ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, dziękuję :D Zapraszam częściej.

Zrobiłam zdjęcia wszystkiego, co kwitnie w ogrodzie w tej chwili.

Jutro postaram się wkleić. Będzie kolorowo, specjalnie dla Was.

 

Nad ranem bardzo mocno padało, otworzyłam okno w sypialni by móc słyszeć szum i zapach deszczu. Na łąkach dopiero teraz szaleją mlecze, cudownie żółto, reszta kraju pewnie od dawna ma dmuchawce :wink:

Na terenie na którym chcą wybudować bloki zakwitł stary sad.

Matko na niebie, te kwitnące na biało i różowo jabłonie i te żółte mlecze w trawie, cudeńko.

 

Poczytałam o tych nicieniach na pędraki, ale mnie to jakoś odrzuca. Bo te nicienie to robale, a ja robali nie znoszę. Żaby kocham, myszy mogę znieść, ale robali się brzydzę, bleee.

 

Markoto, to są betonowe elementy, imitujące stare deski. Zrobione są świetnie, wiele osób myślało że to stare drewno. Każdy element inny, inne sęki, pęknięcia, nawet drobne dziureczki jak po kornikach mają. Jedyna wada, to zmycie koloru. Po kupieniu były takie szaro czarne, zupełnie jak stare, wypłowiałe deski dawno nie malowane. A teraz ten szary kolor mocno się wypłukał.

Można kupić specjalny barwnik to betonu i odświeżyć. Musze to zrobić.

Zrobię zdjęcie z bliska i wkleję.

 

Paulenka, sypialni brakuje jeszcze ostatniego szlifu. Ale idzie ku dobremu

:wink: koncepcja jest, wykonanie się odwleka.

 

Ew-ka, wiesz, że nie mogę ślubnemu tego powtórzyć, jeszcze zechce dwa popiersia :roll: :lol: Buziaki urodzinowe Siostra.

 

Słonko wychodzi zza chmur, może się rozpogodzi i będzie ładna sobota?

Wszystkim życzę pięknego weekendu, odpoczywajcie, sił nabierajcie, a jak najdzie ochota, przyjeżdżajcie na Podlasie, zapraszam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://i66.photobucket.com/albums/h278/Tolusia/cieka.jpg

 

Markoto, to są betonowe elementy, imitujące stare deski. Zrobione są świetnie, wiele osób myślało że to stare drewno. Każdy element inny, inne sęki, pęknięcia, nawet drobne dziureczki jak po kornikach mają. Jedyna wada, to zmycie koloru. Po kupieniu były takie szaro czarne, zupełnie jak stare, wypłowiałe deski dawno nie malowane. A teraz ten szary kolor mocno się wypłukał.

Można kupić specjalny barwnik to betonu i odświeżyć. Musze to zrobić.

Zrobię zdjęcie z bliska i wkleję.

 

 

Cudnie to wygląda.

Gdzie takie płyty można kupić i ile to kosztuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://i66.photobucket.com/albums/h278/Tolusia/cieka.jpg

 

Markoto, to są betonowe elementy, imitujące stare deski. Zrobione są świetnie, wiele osób myślało że to stare drewno. Każdy element inny, inne sęki, pęknięcia, nawet drobne dziureczki jak po kornikach mają. Jedyna wada, to zmycie koloru. Po kupieniu były takie szaro czarne, zupełnie jak stare, wypłowiałe deski dawno nie malowane. A teraz ten szary kolor mocno się wypłukał.

Można kupić specjalny barwnik to betonu i odświeżyć. Musze to zrobić.

Zrobię zdjęcie z bliska i wkleję.

 

 

Cudnie to wygląda.

Gdzie takie płyty można kupić i ile to kosztuje?

np.

http://www.semmelrock.pl/bradstone_parkiet_podklady.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Tola!

A my wciaz ogrodu nie mamy. Pobudowlana okolica tylko. Tak jak ktos przychodzilcos robic na budowie, tak w ogrodzie cosik pozostawil. Piasek, gruz, chaldy ziemi... Tylko smieci pozabierane.

Wkurza mnie to na tyle, ze sama chcialam te chaldy ziemi taczkami powywozic na pole i rozsypac.

No dokladnie tak bylo.

Chcialam. :lol:

Tydzien pracowalam aby 3chaldy porozwozic.

Efekt: ledwo widac,ze cos ruszalam a kregoslup juz sie odzywal.., skonczylam na tabletkach. Do dzis ciupie, a to juz miesiac temu bylo.

 

Potem pojechalam do sklepu ogrodniczego zobaczyc w ogole co tam jest i moze mi jakis pomysl do glowy przyjdzie.

Bylam, zobaczylam.

Pomysl przyszedl taki, ze lepiej nic nie ruszac. :lol:

 

Wiec Toluś Ty nasza kochana, powiedz jak to jest z tym ogrodem. Na prawde mozna miec tak ladnie? Bo ja zaczynam myslec, ze te fotki to fotomontaz. :lol: :wink:

No nie da sie tego tak po prostu wymyslec, zrobic i utrzymac. No nie da sie. :lol:

p.s. czy ja sie doczekam fotek aniolow oprawionych, moze byc na pw... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja zaczynam myslec, ze te fotki to fotomontaz. :lol: :wink:

No nie da sie tego tak po prostu wymyslec, zrobic i utrzymac. No nie da sie. :lol:

też tak myślę 8)

tylko, że m.in Edzia, Tomek, Whisper z pewnością zaprzeczą, że to fotomontaż :-? :wink:

 

Zaprzeczam, że to fotomontaż, powiem więcej.... drugi ogród na działeczce jest równie piękny jak ten przy domu.

I aż prosi powtórzyć pytanie z psychologa...."Jak Ona to robi"... zawsze zadbana, w domu wszystko na błysk i jeszcze dwa realne ogrody jeden ładniejszy od drugiego. :D

 

pozdrawiam

 

Edzia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...