Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ewa_zm, jeśli zakiełkowała w głowie myśl, że chciałabyś mieć ładny ogród, to go będziesz miała. Bo ta myśl nie da Ci spokoju.

Więc ja już z góry gratuluję i cieszę się, że świat będzie dzięki temu piękniejszy :D

 

Maluszku, no ja na ten Wasz babski zlot czekam z utęsknieniem.

Ustalcie datę jak najszybciej, bo tu nie ma co go odkładać.

To kiedy?

 

Magi 77, dzięki, przekażę pochwały ogródkowi :wink:

 

Jamles, dobrze gadasz

 

IlonaS. Magpie101, już piszę nazwy roślin na skarpie.

Zaczynając od schodów:

ta szara bylinka, która zakwitnie na biało to Cerastium biebersteinii - rogownica kutnerowata (co za nazwa :roll: )

za nią w pełnym rozkwicie floks płomyk szydlasty (bylina), dalej jałowiec płożący, nisko ścielący się, mocno przeze mnie przycinany

a potem już powtórka tych o których pisałam.

Floksy szydlaste mają różne kolory, warto poszukać różnych odmian.

Te rośliny, które kwitną na różowo i są wyżej na skarpie to Armeria maritima - zawciąg nadmorski, bardzo go lubię, bo w przeciwieństwie do floksów kwitnie od wiosny do jesieni, cały sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ewa_zm, jeśli zakiełkowała w głowie myśl, że chciałabyś mieć ładny ogród, to go będziesz miała. Bo ta myśl nie da Ci spokoju.

Więc ja już z góry gratuluję i cieszę się, że świat będzie dzięki temu piękniejszy :D

dzięki za dobrą myśl

na razie zupełnie nie mam się czym chwalic ale może kiedyś... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marti36, takiemu zaproszeniu nie można się oprzeć, z największą przyjemnością usiądę na Twoim tarasie, zjem największy kawałek tortu i pokombinuję jak Twój ogródek upiększyć.

W Warszawie jestem dość często i choć zawsze pospiech i czasu mało, to jak się umówimy, to czas zarezerwuję.

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolu bardzo dziekuje za odpowiedz, juz ja sobie wydrukowalam :p i fotke tez, po pracy wybieram sie na poszukiwania.

W poniedzialek troche bylin pokupilam ale jak oblozylismy jedno z dwoch oczek kamieniami i posadzilismy kupione byliny to prawie ich nie widac :roll: .

troche poprawil mi sie humor jak zobaczylam Twoje zdjecia z malymi roslinkami i obecne z duzymi pieknymi - wiem, ze u nas tez tak bedzie tylko trzeba poczekac.

Te Twoje stare zdjecia sa sprzed ilu lat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marti36, takiemu zaproszeniu nie można się oprzeć, z największą przyjemnością usiądę na Twoim tarasie, zjem największy kawałek tortu i pokombinuję jak Twój ogródek upiększyć.

W Warszawie jestem dość często i choć zawsze pospiech i czasu mało, to jak się umówimy, to czas zarezerwuję.

Pozdrawiam serdecznie.

 

Tolu, w takim razie trzymam Cię za słowo :-) Napiszę do Ciebie na priv, podam kontakt do siebie i z niecierpliwością będę czekała na telefon lub maila :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno problem pędraków rozwiązuje zainstalowanie w ogrodzie budki lęgowej dla sikorek. U mnie rozwiązało, a teraz testują to znajomi.

 

Chyba że wyprowadzka pędraków to efekt mojego śpiewania przy podlewaniu ogródka. :lol:

Umówmy się, że jak budki nie pomogą, przyjadę i pośpiewam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jamles, no miały być, miały, ale ani Maluszka nie ma, ani zdjęć.

 

Magpie101, ten skalniak ma 4 lata, ale tym się nie przejmuj.

Skarpa dość biednie wyglądała jedynie w pierwszym sezonie. Rośliny ukorzeniały się, przyzwyczajały do miejsca. W drugim sezonie ruszyły jak burza i różnica była ogromna. Nawet nie wiem, czy wtedy nie było ciekawiej, teraz robi się już za gęsto.

Pocieszyłam, tak? :wink:

 

Marti36, odbierz priw.

 

Braza, IlonaS., pozdróweczka :)

 

tmx, dziękuję, chciałam dziś wrzucić trochę nowych zdjęć, ale już późno, nie da rady.

 

Aluba, pomysł z budkami bardzo mi się podoba, sikorki przylatują, więc pewnie z chęcia by się zadomowiły na stałe.

Ale pomysł z Twoim śpiewaniem podoba mi się bardziej, kiedy wpadniesz? :)

 

Mój M. po nocy skuwa płytki w naszej nowej łazience.

Wczoraj wieczorem słyszałam, że coś syczy, ale nie umiałam dojść co to i poszłam spać. A przed godziną odkryliśmy w pomieszczeniu pod łazienką wielki zaciek na ścianie.

Pękła w ścianie rurka doprowadzająca wodę do bidetu i wyciek był w ścianie, pustce pod kart-gips.

Już czas na remonty?, szybko coś

:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolu,

 

Przychodzę do ciebie po poradę. Chodzi o wodę w oczku. Od jakiegoś czasu zrobiła się strasznie mętna. Na ściankach formy odkładają się chyba jakieś zielone glonki. Nie wiem co robić,żeby woda stała się bardziej przejrzysta.

 

Może ty masz jakiś pomysł. Z góry dziekuję!!!

 

Pozdrawiam,

Alunek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolu jesli Cię trochę pocieszę to u nas w ubiegłym tygodniu poszła krzywka przy prysznicu. W nocy mąż usłyszał, że coś kapie...

Wczoraj odjechali też hudraulicy od siostry. Pękła kteż krzywka ale całe szczęście nia zalało kg a lało wię w strop i do garażu. Jak naprawili i rozkuli nieco w garażu to z polała sie woda na nich.

nie wiem co jest tego powodem. Nie kupowaliśmy tanich materiałów, nie oszczędzaliśmy na tym. Wręcz przeciwnie. I kurcze po roku takie rzeczy sie psują? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolu, przyjadę jak ci sąsiedzi podpadną :D

 

 

Przymierzam się, żeby założyć swój wątek w galerii, ale jak polatam po forum to mnie nachodzą wątpliwości. Wszystko u wszystkich takie dopracowane. :-? Nawet dzieci czyste :lol:

A że ja lubię być męczennicą siedzę głównie u ciebie, Tola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolu, przyjadę jak ci sąsiedzi podpadną :D

 

 

Przymierzam się, żeby założyć swój wątek w galerii, ale jak polatam po forum to mnie nachodzą wątpliwości. Wszystko u wszystkich takie dopracowane. :-? Nawet dzieci czyste :lol:

A że ja lubię być męczennicą siedzę głównie u ciebie, Tola.

 

:lol: :lol: :lol:

 

Aluba, zakładaj ten wątek, najwyżej zmusimy Cię do szybkiego uporania się z tą stertą do prasowania, co w kącie leży od miesiąca :wink:

I po cichu przyznam się, że w piątek nie odkurzałam bo mi się nie chciało, w sobotę jeździłam po Polsce, a dziś mam niedzielę, dzień święty :wink:

Koty jakieś w kącie widzę i nie są to persy, tylko nie mów nikomu, że się przyznałam 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...