Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zeljko rachunek mi daruj, lepiej przyjedź na ciacho :D

 

Kuleczka, wszelki duch :o

gdzie żeś była piękno kobieto kiedy Cię nie było?

 

Magi77, buziaki odwzajemnione,

kryzys czasowy nie tylko u Ciebie, mnie też go brakuje.

 

Edytko K., ja w swoich iglakach jak widzę brązowiejące końcówki to ucinam.

Bo nigdy nie wiadomo, czy jakiś grzyb się nie rozwija.

Pozdrowienia serdeczne wysyłam, wspomnij czasem o toli siedząc na swoim pięknym tarasie :)

 

Brazuś, Aniele :D

 

Zakrzewianko, jeśli są rabaty, to i gród będzie jak się patrzy.

Bo jak się powiedziało "A"...to "B" też trzeba powiedzieć.

Pozdrawiam cieplutko.

 

Agnieszek, tego fikusa przeniosłam do sypialni.

Mam jeszcze dwa, jeden ciemnozielony, drugi jasnozielony z białymi brzegami.

Oba wyższe ode mnie, hoduję je od małego, kupowałam w kwiaciarni.

Bałam się, że po przeprowadzce zgubią liście, bo są wrażliwe na zmianę miejsca, ale odpukać mają się bardzo dobrze.

W łazience postawiłam szeflerę, rośnie jak zwariowana, niedługo nie zmieści się pod sufitem

sama zobacz co za gigant:

 

http://i66.photobucket.com/albums/h278/Tolusia/kor13.jpg

 

Ew-ka, a naleweczkę za moje szanowne zdrowie też? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toluś, czym psikasz mszyce?

pewni mydło potasowe z czosnkiem :roll:

chyba, że Pirimor ze starych zapasów, bo podobno wycofany z obiegu

 

a nie, a nie, na mszyce chemię leję, bo nie mam dla nich litości.

Kupiłam w proszku do rozcieńczania w opryskiwaczu

MOSPILAN 20SP. Działa, zabija na śmierć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ew-ka, a naleweczkę za moje szanowne zdrowie też? :wink:

nie .....ale tylko dlatego ,że to poranne godziny były :lol: latem ,kiedy wieczory będą cieplejsze , cykady zaczną koncertować jak oszalałe i kiedy gwiazdy zaczną spadać ku uciesze zakochanych - zasiąde raz jeszcze z wiśnóweczką w łapce i Cie poczestuję .....i razem pogapimy sie w niebo .....i albo sobie pomilczymy ...albo Cię zaunudze moimi opowiesciami ...wybór należy do Ciebie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://i66.photobucket.com/albums/h278/Tolusia/kor13.jpg

 

Ło matko z ojcem!

No takiego okazu to jeszcze nie widziałam! I to jeszcze w takiej małej doniczce! Ja mam na półpiętrze 2 potężne donice z szeflerami, w każdej po 3 sztuki. I wiesz co: w jednej została 1 roślina, a w drugiej były 3, ale jedna już usycha. Donice są gliniane i wspaniale wypijają wodę. Leję do nich po 3/4 l wody, a po 2 dniach znowu pustynia. Jak przegapię (a zdarza mi się niestety często), natychmiast "mdleje" czubek szeflery i jest nie do uratowania :(. Jakoś nie mam serca do tych szefler.

 

Dlatego w łazience skupiłam się na różnych odmianach paproci. o nich jakoś nie zapominam... No i dodałam mojego ukochanego skrzydłokwiata, bo wędruje z nami wszędzie i zawsze świetnie się trzyma. Lubię go.

 

A wracając do fikusa: czy ten okaz jest wyhodowany z takiej małej doniczki z kwiaciarni? To beniaminek? Aż mi się wierzyć nie chce, żeby z takiej 20 cm roślinki wyrosło takie okazałe drzewko. Ja mam co prawda w domu 2 takie fikusy, rosną bardzo dobrze, ale czy za mojego życia jeszcze takie urosną? Czy może moje prawnuki tego doczekają? ;)

 

Pozdrawiam,

Agnieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anioł to ja może jestem, ale z lekka wybrakowany :wink:

Piękne te szeflery (tfuu...tfuu..tfuu... przez lewe ramię, żeby nie zapeszyć). Moja jedna taka, co to ją miałam dawno temu długo ze mną nie wytrzymała, niestety. Nie mogłyśmy się coś dogadać :-? :wink:

 

Miłego dnia :D

 

P.S. Tak w ogóle to wpadłam w altance posprzątać, chociaż to dzisiaj kolej Rogbog... :-? :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Tolu

 

Już od dawna śledzę po cichutku Twoją galerię i jak wszyscy tutaj nie mogę wyjść z zachwytu. Nie piszę z braku czasu, ale chyba zacznę częściej zasięgać Twojej opinii- jeśli pozwolisz. Również powoli zaczynam tworzyć ogród wokół mojego domu i nie ukrywam, że Twoje zdjęcia są dla mnie inspiracją. Podziwiam Cię za ogromną wiedzę ogrodniczą, duszę artystyczną i wyobraźnię, a chyba przede wszystkim za cierpliwość. Ja jestem w gorącej wodzie kąpana i chciałabym mieć wszystko na już. Dlatego kupuję często rośliny bez planu i wiedzy o nich, sadzę, a potem muszę przesadzać, poprawiać, zmieniać. Na szczęście uwielbiam grzebać się w ziemi i to chyba coraz bardziej. Nabyłam niedawno katalog, o którym wielokrotnie pisałaś i teraz jest to moja codzienna lektura. No i chyba wpadłam w uzależnienie od sklepów ogrodniczych (a jeden mam 300m od domu- niestety).

Dziś wpadam z pytaniem- jakiej szerokości masz rabaty przy ogrodzeniu? Chciałabym z jednej strony mojego domu stworzyć podobną, mam już posadzone rośliny na nóżkach, trochę małych iglaków i bylin, a bardzo chciałbym uzupełnić je również większymi iglakami. Dziś kupiłam piękną jodłę koreańską, świerka "Iseli Fastigiate" i chciałabym jeszcze "Glauca Globosa".

Oczywiście mój ogródek będzie baaardzo skromny ze względu na małą działkę, ale chciałabym by był przytulny, stwarzał poczucie intymności i zmieniał się o każdej porze roku.

 

pozdrawiam i jeszcze raz padam na kolana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ew-ka, a naleweczkę za moje szanowne zdrowie też? :wink:

nie .....ale tylko dlatego ,że to poranne godziny były :lol: latem ,kiedy wieczory będą cieplejsze , cykady zaczną koncertować jak oszalałe i kiedy gwiazdy zaczną spadać ku uciesze zakochanych - zasiąde raz jeszcze z wiśnóweczką w łapce i Cie poczestuję .....i razem pogapimy sie w niebo .....i albo sobie pomilczymy ...albo Cię zaunudze moimi opowiesciami ...wybór należy do Ciebie :wink:

 

zgadzam się na wszystko :p :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do fikusa: czy ten okaz jest wyhodowany z takiej małej doniczki z kwiaciarni? To beniaminek? Aż mi się wierzyć nie chce, żeby z takiej 20 cm roślinki wyrosło takie okazałe drzewko.

 

Agnieszek, swego beniaminka kupiłam kilka dobrych lat temu w kwiaciarni. Miał z pół metra. Nie rozpieszczam go przesadzaniem do większych doniczek, bo wyczytałam, że on tego nie potrzebuje.

Ten ciemnozielony wygląda tak:

 

http://i66.photobucket.com/albums/h278/Tolusia/beniamin.jpg

 

a jasnozielony z białymi obwódkami jest jeszcze większy.

Miały prawo źle znieść przeprowadzkę, ale widać były zdania, że nie będą się skarżyć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Braza, Rogbog, altanka nigdy przedtem tak nie lśniła :wink:

zapracowałyście na Żuberka, czeka na Was w KK.

 

Kruela, cieszę się że zajrzałaś :D

nie wiem co z tym moim ogrodem będzie, dziś obejrzałam prognozę pogody na przyszły tydzień :o

Od środy w Polsce północno-wschodniej po 10 stopni w dzień, a w nocy przymrozki :o

Co będzie z funkiami, paprociami, daliami, pnączami, ogórkami na grządkach?

Jak żyje już prawie pół wieku, to nie pamiętam mrozu w czerwcu :roll:

świat się kończy :evil:

 

Tabaluga1, ależ mnie dowartościowałaś :oops:

a ja miałam dziś jeden z tych dni, w których nic mi się w ogrodzie nie podoba, że za dużo, że poszalałam i lepiej by było zrobić geometryczny, minimalistyczny, taki jak przy instytucjach.

Uporządkowany, kilka gatunków powtarzających się grupami, szpalerami.

A mi się tajemniczego ogrodu zachciało i jest jak jest 8)

 

Moje rabaty mają około 1.5 metra szerokości. Oczywiście w miejscach coraz większych świerków srebrzystych czy czarnych sosen są szersze i to się pewnie jeszcze będzie zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Braza, Rogbog, altanka nigdy przedtem tak nie lśniła :wink:

zapracowałyście na Żuberka, czeka na Was w KK.

 

 

To ja też przyniosłam Żubróweczkę..trochę zmarzł,bo u mnie zimno,leje deszcz :( http://www.plastech.pl/images/news/1110/zubranko_rozpiety.jpg

 

i coś do niej :wink: http://th.interia.pl/11,oikuchnia,0a55079e44525/47e8e2134ee16_440.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...