Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Utek76, a ja mruczę z zachwytu odwiedzając Twój dom, to jest mistrzostwo świata.

U mnie to tylko krzaczory :wink:

Dziś pierwszy cieplejszy dzień od nie pamiętam kiedy.

Pojechałam na działkę rekreacyjną, bo w maju prawie tam nie byłam.

Trawnik już wypłukany z nawozu trawa żółknie.

Chwasty, paprocie, przekwitłe niezapominajki i liście konwalii zawojowały wszystko, bicza nad nimi nie było :wink:

Koper jakieś podejrzane coś zjadło zostawiając tylko korzenie, pietruszka nie urosła przez to zimno, ogórki przemarzły i dobił je grad.

Więc zakasałam rękawy i...teraz pleców nie czuję, ale za to działka poczuła, że ma gospodarza :wink:

i niech to lepiej zapamięta, żebym chociaż na tym terytorium walczyć zbyt często nie musiała :wink:

Alem się waleczna coś ostatnio zrobiła 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym chciała mieć takie piękne schody jak Twoje.

U Ciebie krzaczory urosną, kwestia czasu, a ja schodów swoich już nie zmienię.

Czyli jak nie patrzeć, masz lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toluś-weszłam i oko swe w ten pochmurny dzionek pocieszyłam......bozsze jak ty masz pieknie :roll: choć ja wierzę, ze mnie też dane będzie mieć tak bosko przy domku :wink:

 

mam pytanko! w tym tygodniu moze uda nam się zadziałac z trawnikiem....czy proponowałabyś jeszcze przed wysianiem ziemie wzbogacić czymś?

 

p.s. na ręcach to pewnie nie jedna osoba by się znalazła z forum, która chętnie by Cię ponosiła za te wszystkie twe porady :D bynajmiej-ja napewno!!!! :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aka z Ina, trochę rąk przydałoby się nie tyle do noszenia, co do pomocy w ogrodach :wink:

Co do trawnika, to pamiętaj, że po przygotowaniu ziemi pod trawnik należy poczekać aż ziemia dostatecznie osiądzie, należy ją wtedy przegrabić, a następnie wysiać nawozy o dużej zawartości fosforu, potasu i azotu. Może być polifoska, azofoska. Po wysiewie nawozów należy bezwzględnie i staranie wymieszać je z glebą.

Dobrze by było sprawdzić ph gleby. Ph dla traw powinno wynosić od 5,5- 6,5. Poniżej konieczne jest wapnowanie gleby. Jest to zabieg , który przede wszystkim działa odkwaszająco na glebę, przyśpiesza rozkład próchnicy.

Tak należy zrobić.

Ja u siebie ph nie sprawdzałam i nawozu przed sianiem nie rozsypałam.

Na przygotowaną glebę rozsypałam 10 cm przesianego czarnoziemu, zwałowałam, rozsypałam nasiona, zagrabiłam i jeszcze raz zwałowałam. Wyrosła :D

 

Rogbog, ja sama nie wiem jak daję radę :roll:

Działce rekreacyjnej poświęcam już mniej czasu, nie będzie to wypieszczony ogród jak przez ostatnie lata, ale bardziej działka leśna. Sosny, świerki, iglaki trochę bylin. Skosić trawnik i wypoczywać na tarasie, wdychać zapach sosnowej żywicy wylegując się na leżaku, rozpalić ogień wieczorem w kominku na tarasie, posłuchać koncertu świerszczy, wypić piwo z przyjaciółmi...tak lubię :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie ph nie sprawdzałam i nawozu przed sianiem nie rozsypałam.

Na przygotowaną glebę rozsypałam 10 cm przesianego czarnoziemu, zwałowałam, rozsypałam nasiona, zagrabiłam i jeszcze raz zwałowałam. Wyrosła :D

 

 

hehe ja mam sam czarnoziem i podobno jest to problem :roll: bo trza piasku coby trawa sie zawiązała 8)

my chcieliśmy-nawóz- trawa-zwałowanie i git...pewnie nie dość????

radzili, żeby posypać na ziemie troszku piachem i wsio wymieszać :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Maluszku :D

Będę miała do Ciebie sprawę.

Najprawdopodobniej będę w Warszawie 26 czerwca rano.

Chciałabym na moment zajechać do Ciebie i zostawić roślinkę wykopaną z mego ogrodu,

którą zawiozłabyś na Spotkanie forumowiczów i przekazała do licytacji na wiadomy cel.

Da się to zrobić?

odpisałam na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonika, Twoja wersja wydarzeń bardzo mi odpowiada i będę się jej trzymać.

Co do grzybów na trawniku, to ciepło i duża wilgotność oraz kwaśny odczyn ph będą sprzyjać rozwojowi grzybów.

Czytałam że posypałaś dolomitem, powinno pomóc.

W czasie dużych i długo trwających opadów deszczu, nawóz będzie bardzo szybko przechodził w warstwy ziemi do których korzenie trawy nie sięgają i nawożenie trzeba powtarzać. Zawsze mówiłam, że trawnik w ogrodzie wymaga największych nakładów pracy i kosztów jeśli chcemy, by był naprawdę ładny.

 

Włąśnie miałałm zamiar napisac co zrobic z grzybami (takie małe brązowe) na trawniku. A tutaj widzę odpowiedź. Tylko proszę mi napisac co to jest dolomit?

Tych grzybków mam pełno i nawet mój 5-latek się nimi zainteresował :roll:

 

Tolu (nie było mnie przez tydzień na forum) jak zobaczyłam zdjęcia Twojego ogrodu to myślałam że padnę. Cudownie. Też bym chciała tak miec. Powoli to wszystko jakoś idzie, tylko boję się czy nie za monotonnie.

Bardzo proszę o więcej zdjęc tarasu i okolic tarasu. Jak to jest zrobione, jak wygląda.

Nie wiem czy pamiętasz ja mam podobny taras i dlatego to co zrobiłaś wokół swojego jest dla mnie inspiracją i będę dążyc do takiego samego.

 

Pozdrawiam gorąco!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...