Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

tiaaa, nie Wasze :lol: to właśnie sąsiad Was wydał i opowiedział co tu się wyprawiało :lol:

też się cieszę że mogę Was widzieć i czytać, stęskniłam się norrrrrrrrmalnie :D

Strzaskani wszyscy jesteśmy, zawsze panowie byli bardziej, ale w tym roku my kobitki też dałyśmy czadu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki będą,jeśli chcecie obejrzeć.

Poszwendaliśmy się trochę po tej włoskiej okolicy.

Było morze, było jezioro, były góry i to wysokie, zrobiliśmy sobie objazdówkę Alp w miejscach, w których bywamy zimą na nartach. W grudniu byliśmy w Canazei, wklejałam zdjęcia zaśnieżonego miasteczka i potoku, teraz zdjęcia zrobiłam w tych samych miejscach latem.

Zima ma swój niezaprzeczalny urok, ale ja zdecydowanie wolę lato i stoki górskie, kwitnące, pachnące, nagrzane słońcem, grające cykadami.

Alpy latem są naprawdę piękne, zresztą każde góry, wiedzą o tym dobrze ci, którzy mają je na co dzień za oknem.

Przejechaliśmy górami ponad 150 km. Wjazd serpentynami na 2100 metrów robił wrażenie. A widok w dół...zapierał dech.

I będąc nad morzem w okolicach Triestu, zrobiliśmy sentymentalną wycieczkę do Chorwacji do miejscowości Opatija.

Byliśmy tam wiele lat temu z małymi jeszcze wtedy dziećmi.

Triest też jest pięknym, starym miastem, położonym tarasowo nad samym morzem.

Jeszcze wszystko mam pod powiekami, jeszcze żywe obrazy.

Zawsze będę powtarzać, że urlop, to święta rzecz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie balety to ja lubię :lol:

 

Aga1401, Magpie101, jak ogarnę chałupkę, to usiądę do porządkowania zdjęć, obiecuję.

 

Edytko, u nas też dziś świeci prawdziwie, pracuje pełną parą.

Pościele się wietrzą na balkonie, kwiaty nabrały rumieńców :wink:

...lato, lato wszędzie, oszalało, zwariowało, moje serce... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ....przeglądam, wczutuję się w Twój wątek droga Tolu juz od dawna, i jak wielu moich poprzedników jestem jednym słowem zachwycona Twoim domem i ogrodem. Jestes dla mnie wzorem do naśladowania. :lol:

Chciałm troszkę u siebie miec takiej zieleni, a że jestem na etapie tworzenia mojego ogrodu jednym tchem ogladam Twoje zdjęcia.

Troszkę odgapiam, coś próbuję ...rok temu zgapiłam troszkę kształt tarasu...chociaż ja mam bardziej rozbudowane schody, a teraz od wiosny razem z mężem staramy się uporządkować trochę wkoło domu. Dwie strony już sa troszkę zrobione, jeszcze trzeba murki obłozyć piaskowcem- tylko jakoś weny mojemu męzowi brak.

Jeszcze został mi przód i jedna strona domu, chyba te części najgorzse jak dla mnie. Jakos pomalutku zrobimy .

Chciałam wstawić kilka zdjęć swojej działki, zebys mogła mi cos doradzić, co dosadzić, co przesadzić, czy nie przesadziłam z ilością, tylko nie wiem czy mogę rządzic się w Twoim wątku!!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saro_78, dziękuję za ciepłe słowa.

Oczywiście, że możesz tu wkleić swoje zdjęcia, mam nadzieję, że wszyscy wiedzą, że ten wątek żyje dzięki ludziom, którzy tu zaglądają, piszą, pytają, imprezują :lol:

i wszystkim za to dziękuję.

Zawsze też możesz napisać na priv, staram się odbierać prywatne wiadomości i w miarę szybko odpowiedzieć.

Pozdrawiam serdecznie.

 

Dziewczyny, zdjęcia już są na "dobrej drodze" do wklejenia.

Spraw do załatwienia po urlopie jak zawsze mnóstwo, ale wychodzę na prostą.

Prawdziwe lato dziś...ciepło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadrobiłam zaległości w oglądaniu wiosennego ogrodu Toli i powiem tylko, że teraz słowo ogród ma dla mnie jeszcze większe bogactwo znaczeń, kolorów i zapachów :D Będę czekała na letnią odsłonę :D

 

Renka, pięknie to napisałaś, dziękuję.

Zdjęcia letniej odsłony ogrodu już zrobione.

Będę wklejać partiami, bo sporo ich mam :roll: :D

Najpierw kilka zdjęć z urlopu, a później ogród.

Może dziś wieczorem uda mi się pozmniejszać, wrzucić na Photobucket i wkleić.

Wczoraj chciałam, ale wieczór był tak ciepły, piękny, maciejka pachniała, świerszcze grały,

nie chciało się opuszczać tarasu.

Tak mało takich wieczorów w naszym klimacie.

Trzeba z nich korzystać, póki są.

Pozdrawiam wszystkich cieplutko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolu, święte słowa...

u nas taki klimat że należy korzystać z każdej takiej chwili, kiedy można się delektować ciepłym wieczorkiem i zapachem wszystkiego, co rośnie wokół.

 

Ja też ostatnie dwa wieczorki spędziłam u siebie, za domkiem, ale nie na tarasie (który właśnie się robi) tylko w nowej altance (tak do końca to jeszcze ona nie skończona), gdzie przez cały wieczór świeci słonce. Zreszta cały czas jestem u siebie, ale te ostatnie dwa wieczory były naprawdę wspaniale gorące

 

Tolu i jak wszyscy czekam na fotki.

 

Życze miłego i prawdziewie wakacyjnego weekendu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to wklejam w takim razie

strona [przy tarasie

http://img404.imageshack.us/img404/5904/obraz1592.jpg

http://img199.imageshack.us/img199/4581/obraz1593.jpg

http://img199.imageshack.us/img199/4461/obraz1601.jpg

druga strona

http://img199.imageshack.us/img199/7968/obraz1603.jpg

http://img199.imageshack.us/img199/8303/obraz1602.jpg

a to jeszcze do zagospodarowania

http://img150.imageshack.us/img150/1359/obraz1597.jpg

a taki mamy widok z tarasu

http://img404.imageshack.us/img404/6541/obraz1609.jpg

Przodu nie pokazuję bo nie ma co pokazać...

Tolu kochana doradź coś ....czy coś na tych falach, trzeba jeszcze dosadzić, może coś przesadzic bo się nie nadaje.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saro, na tej niższej fali posadziłabym rośliny skalniakowe, które zwieszałyby się w dół, przykrywając brzeg fali. To zawsze ładnie, naturalnie wygląda.

Jeśli lubisz kolory w ogrodzie i gród zmieniający swój wygląd w czasie sezonu, posadź roślinki kwitnące w różnych terminach.

Cebulowe kwitnące wczesną wiosną, skalniakowe kwitnące w kwietniu, dzwonki karpackie.

To młody ogród, zanim rozrosną się rośliny wieloletnie, możesz posadzić rośliny kwitnące jednoroczne, które wypełnią przestrzeń i dodadzą koloru.

Ładnie to zagospodarowałaś, skomponowałaś. To wszystko się rozrośnie szybciej niż się wydaje.

Dobrze, że nie sadziłaś wysokich krzewów i iglaków wokół tarasu, bo one po kilku latach zasłoniłyby widok na resztę ogrodu.

Bardzo podoba mi się ta ściana ze świerków. Kiedy urosną i stworzą tło, będziesz mogła zrobić przy nich niższe piętro iglaków płożących, wkomponować w nie wrzosowisko.

Dobra robota :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...