Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kto opiekował się twoim ogrodem w czasie urlopu?

 

Ja :D :D :D (patrz posty na str.95)

 

Witaj Tolu.

Dziękuję za info o szkółce "Dzikie -2". Fajne roślinki i Pani b.miła. Trochę zakupiłam, najfajniejsze to liliowce i tawułki wielokolorowe.

 

Dobrego, letniego wypoczywania, po urlopie, na swoich włościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć Toluniu, piękne zdjęcia.

Jak zwykle :roll: :p

Wakacje były najwyraźniej bardzo udane.

 

Zachwycil mnie Twój taras, słów brakuje, tylko usiąść nocą na tym krzesełku i tak siedzieć do rana...

jak z bajki... :roll:

http://i66.photobucket.com/albums/h278/Tolusia/noc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Tolu...pozwolę sobie wkleić jeszcze dwa zdjęcia moich zaczątków ogródka....zdjęcia zrobione są z przodu domu( jeszcze będzie to wyłożone korą)....zrobiona dopiero część.....ogódek z przodu będzie miał kształ trójkąta. W miejscu skończenia nasadzenia-tego co jest na zdjęciu- bedzie zrobiona dróżka z płyt -z takiego nieregularnych kształtów piaskowca i schodki. Za ta dróżką wymyśliłam sobie wrzosowisko..trochę iglaczków i między tymi iglaczkami rózne kolory wrzosów. Proszę o poradę...czy takie wrzosowisko będzie pasowało do już posadzonych roślinek..??

http://img43.imageshack.us/img43/9514/obraz1626.jpg

http://img339.imageshack.us/img339/1387/obraz1625.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sara, wrzosy wśród tych iglaczków jak najbardziej. Możesz posadzić w kompozycji z wrzoścami.

Wrzosy kwitną jesienią, wrzośce wiosną, będzie ciekawie.

 

Końcówka lipca, wyszłam rano na taras i zrobiło mi się smutno.

Powietrze miało zapach jesieni...już nie lata :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kto opiekował się twoim ogrodem w czasie urlopu? Ja po przyjeździe z wakacji myślałam ,że pomyliłam domu :o

 

Alunek, u mnie nie było tak źle. Ogrodem nikt się nie zajmował w czasie naszej nieobecności. Sąsiadka podlewała jedynie kwiaty w skrzynkach na tarasie.

Ja przed wyjazdem ogród wypieliłam bardzo dokładnie, kora i kamyki zdały egzamin, utrudniały kiełkowanie chwastom.

Najbardziej bałam się o trawnik, ale deszczu było tyle, że zastałam go w dobrej kondycji.

Trawa była dość wysoka, więc pierwsze koszenie tak na połowę wysokości, a po trzech dniach drugie, właściwe, na 2.5 cm.

 

Jamles, czy mnie mogą przymknąć za to manko w KK? :roll: :wink: 8) :lol:

 

Jea, ja jestem zainteresowana tym, żebyś Ty był zainteresowany kupnem tej łąki 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź....ja już w myślach widzę te kolory.... i o dziwo ostatnio stwierdziłam że przez planowanie ogrodu tez nie można spać....

( myślałam że jak moje dzieci juz troszkę podrosły to będę mogła się wysypiać- a tu teraz wrzosowiska mi się kołaczą wieczorami po głowie) :o :lol:

 

Tolu nie strasz jeszcze jesienią -bo ja jestem przed urlopem i chcę jeszcze trochę lata zakosztować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witaj Tolu.

Dziękuję za info o szkółce "Dzikie -2". Fajne roślinki i Pani b.miła. Trochę zakupiłam, najfajniejsze to liliowce i tawułki wielokolorowe.

 

To się cieszę :D

Ja w sierpniu pojadę do nich po koreanki, chcę je posadzić w północnej części działki za domem.

A i na tawułki znajdzie się miejsce :wink:

Pozdrawiam :D

 

Dario, Beta Greta, serdecznie zapraszam na nasz taras, tortu nie upiekę, ale chrupiące placki ziemniaczane zrobię :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to są koreanki?

 

jodła koreańska, na zdjęciu pierwsza z lewej.

Bardzo je lubię, mają ładny, smukły pokrój, przez co nie zabierają dużo miejsca w małych ogrodach.

Igły od spodu są szare, z góry jasnozielone.

 

http://i66.photobucket.com/albums/h278/Tolusia/og5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...