Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam Cie milutko Tolu, choc moj dzisiejszy nastroj jest daleki od milego, ale juz jest OK :) a to za sprawa zdjatek z Twojego Eden, ogladam i ogladam i tak sama do siebie mowie - "kiedy ja bede mogla pospacerowac i cieszyc swoje oczy moim ogrodkiem?" Aaaa, ze do tego daaaleka jeszcze droga to pozwolilam sobie na skopiowanie Twojego tego wlasnie zdjatka...

 

http://lh5.ggpht.com/_07pZyfjzQJk/Snm6Mc_KUBI/AAAAAAAAB8Q/7242tzoOyLM/s800/untitled.jpg

 

... i kiedy ponownie najdzie mnie smutek - usiade sobie na patio w tym wygodny fotelu i zapatrze sie i zaslucham w ... cisze

 

Co za widok jak pieknie! Jestem pewna, ze z trudem opuszczalabym takie relaksujace miejsce.

Dziekuje, iz dzielisz sie z nami swoim Eden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://lh5.ggpht.com/_07pZyfjzQJk/Snm6Mc_KUBI/AAAAAAAAB8Q/7242tzoOyLM/s800/untitled.jpg

 

Tolu co to za czerwone drzewko wzdłuż ogrodzenia i jakie drzewa i krzaki sadzić aby powstał taki różnorodny żywopłot?

Powiem Ci też że mam fioła na punkcie Twojego ogrodu, a rodzinka woła za mną "Tola" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolu czy to jest to ?

" IlonaS. Magpie101, już piszę nazwy roślin na skarpie.

Zaczynając od schodów:

ta szara bylinka, która zakwitnie na biało to Cerastium biebersteinii - rogownica kutnerowata (co za nazwa )

za nią w pełnym rozkwicie floks płomyk szydlasty (bylina), dalej jałowiec płożący, nisko ścielący się, mocno przeze mnie przycinany

a potem już powtórka tych o których pisałam.

Floksy szydlaste mają różne kolory, warto poszukać różnych odmian.

Te rośliny, które kwitną na różowo i są wyżej na skarpie to Armeria maritima - zawciąg nadmorski, bardzo go lubię, bo w przeciwieństwie do floksów kwitnie od wiosny do jesieni, cały sezon."""

_________________

 

"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tola ja tam prosto z mostu:

jak Ty to w 365 dni zrobiłaś :wink: :o :o :o :o

ludzie po 5 latach mają pobojowisko, a tu proszę trawniczek, rabatki, pergolka, tarasik( którego ne zazdroszczę wogóle), roślinki różne, skarpa...a co tam :evil: na zdjęciach ani jednego chwaścika....

Tola apeluję zrób zdjęcie jakiegoś małego zaniedbanie żebysmy się upewnili, że ty kosmitką nie jesteś, albo co gorsza jakąś wirtualną czarodziejką( co to katalogi wertuje i wkleja zdjęcia z magazynów).

Akcja "ktokolwiek widział...."rozpoczęta: proszę o to, żeby wszyscy którzy widzieli ogród w tzw. realu się ujawnili :wink: :wink: :wink:

:lol:

Ps. a tak apropo rocznicy( nomen omen wirtualnie się wpraszam):

http://tapety.tja.pl/obrazki/duze/21260.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Aka, ja i odpoczynek, koniczynę mniszkiem spryskałam.

Fartuch roboczy, rękawice trzy rozmiary za duże, żeby się zabandażowany paluch zmieścił, kalosze, żółty kask muratora i maseczka pyłowa na twarzy.

Jak wyszłam tak do ogrodu, to wszystkie koty zwiały w popłochu :lol:

 

 

:D :D :D

 

Jakbym siebie widziała :wink:

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artmag, dziękuję :D

 

Aka, kask dostałam razem z tytułem który mam pod nickiem na jednym z pierwszych zlotów forumowiczów,

który odbył się w słynnych piwnicach Redakcji.

I czerwone ogrodniczki z logo i czerwoną koszulkę z logo.

Czyli cała jestem zalogowana :wink:

 

Ew-ka, tylko nie pomyl stacji w radio, kwiaty nie wszystkie rozgłośnie lubią...chyba :wink:

 

Kordzina, żeby tak wszystko w 365 dni, to musiałabym być kosmitką :lol:

Ogród zaczęłam tworzyć w drugim roku trwania budowy.

Tak więc ma już kilka lat.

To już nie noworodek, ani niemowlę, tylko przedszkolak :wink:

 

Molus, Aga - Żona Facia dobrze podpowiada.

To drzewo to Śliwowiśnia. Bardzo ją lubię, ma piękne bordowe liście,

które jesienią bardzo długo utrzymują się na drzewie i opadają chyba jako ostatnie w ogrodzie.

Wiosną pięknie kwitnie bladoróżowymi kwiatami.

Molus, ja w tej rogowej części posadziłam tak:

na rogu rośnie smukły Świerk Serbski,

po jego obu stronach derenie z ładnie cieniowanymi liśćmi i czerwonymi gałęziami,

które zimą ładnie wyglądają na tle śniegu.

Za dereniami są świerki srebrzyste, dalej od strony północnej sosna czarna,

świerk srebrzysty

i dalej na przemian świerki i wierzby płaczące Iwy.

Od strony zachodniej, w stronę tarasu, blisko siatki rosną iglaki kolumnowe, zielone i złote thuje,

szaro srebrne Skyrockety, Jodła koreańska.

A przed nimi jako niższe piętro iglaki karłowe na przemian z żółtolistnymi tawułkami i różnymi bylinami kwitnącymi od wiosny do jesieni.

Pozdrowienia Rodzince :D

 

Ahoj Nitubaga :wink:

 

Duduś, tak, odszukałaś dobry opis, mam nadzieję, że będzie pomocny, pozdrawiam.

 

FairyDream/BasniowySen, dziękuję za wszystkie ciepłe słowa, pozdrawiam serdecznie i zapraszam na taras i lampkę wina :D

 

Pogoda rozpieszcza, ciepło i słonecznie, ale mam dość much i innego plugastwa.

Wypowiadam im wojnę.

Był dziś u mnie miły pan, zdjął pomiary z drzwi tarasowych i zrobi mi moskitierę.

Będzie trochę niewygodnie z tymi dodatkowymi "bałędającymi" się drzwiami, ale wolę to, niż te muchy giganty.

Dziś urodzinki mego Ślubnego. Impreza będzie wyjazdowa, jedziemy jutro razem ze znajomymi na Suwalszczyznę.

Przy ognisku, do bladego świtu, z gitarami, nasze pokolenie jeszcze umie grać i umówmy się że śpiewać też :wink:

A dziś świętowanie rodzinne.

Zamiast tortu, kupiliśmy skrzynkę Żubra, wymyślnie ją ozdabiamy owocami.

Do kapsli butelek będą przyklejone świeczki tortowe, takie do zdumchnięcia i te fajerwerkowe.

Ciekawie ten "tort" wygląda.

 

Wszystkim życzę pięknego weekendu, bawcie się, odpoczywajcie, korzystajcie z lata póki jeszcze jest :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...