Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dziękuję pięknie. Dziś wieczorem wypiję Żuberka za Wasze zdrowie, w końcu o taki wierny "elektorat" trzeba dbać.

Tak mi poprawiacie humor, wynagradzacie te połamane paznokcie, które nigdy żadnych tipsów na sobie mieć nie będą, nawet przyklejonego motylka też nie :roll:

Buziaczki wszystkim :D

A teraz personalnie będzie :wink:

 

Adaman, Motyczko czary czarami, sznurek sznurkiem, czasem tak sobie myślę, po co ja tak naginam w tych ogrodach,

nie lepiej do parku, na ławeczkę, w szpileczkach, sukience...

popatrzeć na kolorowe zadbane rabaty, odpocząć i wrócić do domu z torebeczką w łapce....miewam takie chwile...czasem :-?

 

amj2 ten ogród to mnie powala na kolana i to dosłownie :wink: jakie ja żylaki będę mieć na stare lata, o jejuniu, grubości węża ogrodowego zapewne :roll:

Ale co tam, będę chodzić w spodniach, nie będzie widać.

 

Martynka z krzewami to jest różnie. Od strony łąk krzewy będą urastać do wysokości siatki, może trochę wyżej, muszę się osłonić od wiatru.

Na rabatach te, które są na najniższym piętrze przy trawniku, to krzewy karłowe, przeważnie tawuły, i niskie berberysy.

Większość krzewów chcę formować w kule.

 

Kubolotku młodą trawę wydaje mi się, że lepiej oszczędzić od oprysków.

Ja w ubiegłym roku każde zielsko wydłubywałam nożem.

Ale to zwariować można. W tym roku nie mam na to siły, koniczyna szaleje, inne jakieś takie też. Chyba zrobię oprysk od chwastów dwuliściennych.

 

Aga, Jamles Żuberek dziś w KK ? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu jeszcze raz zdjęcie paproci przy oczku na działeczce rekreacyjnej.

W tle wierzba, która przymarzła, bardzo mocno ją przycięłam i teraz pięknie, tak nieregularnie odrasta.

 

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/jedenas.jpg

 

Na terenie naszych działek rekreacyjnych, mamy nawet namiastkę Augustowa :wink:

Jest kilka takich zbiorników wodnych w miejscu starych wyrobisk.

Przepływa pod nimi strumień, dzięki czemu woda jest dość czysta.

Nie jest to zbyt bezpieczne kąpielisko, głębokość miejscami do 10 metrów, ale urokliwie jest bardzo.

I ta skarpa z mięciutkim piaseczkiem, tylko ciepłego lata potrzeba i nie trzeba wyjeżdżać daleko na urlop.

 

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/dwans.jpg

 

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/6462597e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tola a gdzie masz krasnala ???

a gdzie takiego można kupić :roll:

http://img261.echo.cx/img261/5715/chlopiec0jg.gif

:D :wink:

 

taki to tylko jeden we wszechświecie, nie do podrobienia :( :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tolusia jest dobra dla krasnali wszelkiej maści :wink:

 

.....Jędza no... :roll: 8) :wink: kiedy przyjedziesz siostrucha, tęsknię i na drodze wypatruję.

Bierz urlop, pakuj tobołek i dawaj tu szybciutko, paprocie czekają :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaman, Motyczko czary czarami, sznurek sznurkiem, czasem tak sobie myślę, po co ja tak naginam w tych ogrodach,

nie lepiej do parku, na ławeczkę, w szpileczkach, sukience...

popatrzeć na kolorowe zadbane rabaty, odpocząć i wrócić do domu z torebeczką w łapce....miewam takie chwile...czasem :-?

 

ktos by napisał coś za coś...ale czy ja wiem, czy piękne paznokcie i torebeczka są w stanie wynagrodzić taki ogród?? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tolusia jest dobra dla krasnali wszelkiej maści :wink:

 

.....Jędza no... :roll: 8) :wink: kiedy przyjedziesz siostrucha, tęsknię i na drodze wypatruję.

Bierz urlop, pakuj tobołek i dawaj tu szybciutko, paprocie czekają :D

 

nawet nie wiesz jak bardzo ,bardzo bym chciała przyjechać :D

ale po ostatniej podróży do Chełma ,Heniek stwierdził że nie nadaje się na takie długie podróże i nie prędko gdzieś pojedzie :( biodro mu dokucza okrutnie :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolu, nie mogę powstrzymać się od słów uznania na temat Twoich zdolności artystyczno-ogrodniczych.

 

Marzę o podobnym ogrodzie u siebie i nawet zrobiłam już sobie jego projekt... mam nadzieję, że może chociaż za 2-3 lata będę mogła choć w części przyrównać go to Twojego cudeńka.

Życzę dalej zapału i pomysłów. Jest ślicznie.

 

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@niu dziękuję. Jeśli chcesz mieć ładny ogród, to będziesz go miała, z pewnością, bo chęci mają przeogromną moc.

I to nie ważne, czy on będzie podobny do mojego, czy nie.

On będzie najpiękniejszy, bo wymyślony przez Ciebie, przez Ciebie stworzony.

I stanie się miejscem, w którym będziesz odpoczywać po trudach dnia.

Mam nadzieję, że przyślesz mi zdjęcie Twego skrawka ziemi, będę czekać, pozdrawiam :D

 

Aga - Żono Facia ja tę skarpę ograniczyłam kamieniami polnymi, i ona nie dotyka do ścian budynku. Ktoś mnie już kiedyś o to pytał.

Zrobię zdjęcie, wkleję, to będzie lepsze od opisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...