Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Braza :p

 

modrzew ma się dobrze, to super, ale my bez Ciebie gorzej, zrób coś z tym internetem, jesień się zbliża, nalewki dojrzewają, trzeba je będzie pić wieczorami, żeby się nie zmarnowały, a Ty bez neta, my bez Ciebie, tak się nie godzi :roll:

 

Oliwka2007, dzięki za te linki, przyglądam się wszystkim zdjęciom.

 

Dziewczyny, te wersje zimowe i letnie to za grosze kupione zasłony, musiałam coś powiesić, bo okna duże i nieprzytulne wieczorem.

Skończy się sezon ogrodowy i zajmę się tematem sypialni na poważnie.

Nie kupowałam lamp, ani kinkietów, ani oświetlenia sufitowego, bo to będzie dopełnienie koncepcji, której jeszcze nie ma, ale będę nad tym pracować.

Ta sypialnia to najtrudniejsze wnętrze do zrobienia w całym domu :roll:

 

Dziś wreszcie piękny, bezwietrzny dzień, słońce walczy z chmurami, mam nadzieję, że wygra, a ja mam trawnik do skoszenia.

Najpierw kawa na tarasie, potem do roboty. Na kawę serdecznie zapraszam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie podoba się wersja letnia sypialni (moze dlatego ze sama mam zielono-groszkową sypialnię - ale ja to pojechałam po całości - takie mam sciany ! ;-) a dodatki brązowo-beżowe)

 

ale docelowo to chyba widziałbym u Ciebie kremy, brązy i beże :D

a zresztą....wszystko co zrobisz będzie piękne ! :p :p :p :p :p :p :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rogbog, widzę, że Jamles i Zygul ciastkami się troskliwie zajęli, nawet okruchy nie zostały :roll: ,

ja bardzo chętnie pozmywam i wstawię tę porcelanę do swojej serwantki, łaaadna jest :wink:

 

Jamles koreanki wciąż nienamierzone, ale to się zmieni :wink:

 

Ivonesca, odliczamy już?...cztery tygodnie, to już można skreślać dni do finału 21.09 :D

 

Skajler, dziękuję bardzo :D

 

Aluba, no jeszcze się szwendam między tarasem a kuchnią,

kawy dziś tyle wypiłam, że do sypialni gdzieś dopiero nad ranem trafię :wink:

buziaki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolu po obejżeniu zdjęć Twojego domku zastanawia mnie jak jest zrobiona łazienka ta ze schodkami :) ona jest jakoś nad garażem umieszczona? masz może jakieś rysunki które pokażą jak to wygląda albo zdjęcia? obecnie stanęłam nad dylematem wyboru projektu domu..nie wiem czy przenosić stary dom i remontować, a może budować od nowa a projekt zakupić w pracowni jakiejś a może projekt indywidualny? z jednej strony chciałabym aby dom był tani w budowie, ale o tym marzy każdy :p a z drugiej chciałabym mieszkać w domu który jest spełnieniem moich marzeń :)

 

PS. co do tych schodków w łazience to czy one są wygodne tzn. chodzi mi o ślizganie się na nich np. po kąpieli lub gdy łazienka zaparuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sprawie sypialni. Jeśli myślisz o starej cegle we wnekach to moze jeszcze ją gdzieś powtórzyć? Moze w okolicach łóżka? Najlepiej wyglada podświetlona. I do tego jasne, grube bawełny i lny o naturalnym luźnym splocie i wyrazistej strukturze. Jeśli mowyty w tkaninach to pastelowe i proste np. pasy, krata, lub naturalistyczne. Takie dodatki bedą bardziej kolonialne w wyrazie. Gdybyś jednak wolała bardziej elegancko a mniej naturalistycznie to użyj tkanin z połyskiem np. tafta, aksamit w nasyconych kolorach. Bardziej klubowo sie zrobi przy tej cegle :wink:

Zamiast sofki moze szezlong fajny i mały okrągły stoliczek.

A pod wnękami w ścianie może prostą ławę w kolorze mebli ale z tapicerowanym siedziskiem i bez oparcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mayland, bardzo, bardzo dziękuję za te sugestie, właśnie takich potrzebuję, konkretnych do tej sypialni.

A powiedz mi, bo tak się zastanawiam, czy jeśli zrobię tę cegłę (czy to dobry pomysł do sypialni, taki klubowy motyw?) to myśleć jeszcze o tapecie na ścianie z łóżkiem, czy odpuścić? A jeśli tapeta, to może też tapeta we wnękach zamiast cegły?

Ta tapicerowana ława jest świetna.

 

Skajler, jeśli wentylacja dobrze działa i łazienka jest z oknem nie ma problemu pary wodnej i wilgoci.

Nie mam zaparowanych luster (w bloku zawsze były), więc tym bardziej nic się nie dzieje z podłogą.

Oczywiście schody są pewną niewygodą. Zwłaszcza nocą kiedy się jest zaspanym trzeba uważać, by się nie potknąć. Jeśli możesz zaprojektować łazienkę na tym samym poziomie, będzie to korzystniejsze.

U nas w domu są dwa piony wodne i wentylacyjne i dwa kominy po przekątnej.

Jeden to kuchnia, wc na dole i łazienka dzieci nad kuchnią.

Drugi to ściana kominkowa, za nią pomieszczenie gospodarcze z piecem gazowym, nad nim właśnie nasza łazienka.

Taki układ dał pewną klarowność w prowadzeniu instalacji i oszczędność z tym związaną. Ale coś za coś.

Pokój nad garażem i łazienka są na niższym poziomie niż reszta pomieszczeń na poddaszu, stąd schody.

Na razie te schody nie są kłopotliwe, na starość trudno powiedzieć, może przyzwyczajenie do nich pozwoli uniknąć większych kłopotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alunek, prowizorka w tej sypialni miała na celu stworzenie tej przytulności i tylko tyle. Na to, by to wnętrze miało klasę trzeba teraz pieniędzy, pomysłu i pracy.

Dlatego nie wklejałam wcześniej zdjęć tej sypialni bo i po co, ale że Ewka się uparła, to są. Ale może i dobrze, bo kochana Mayland i inne dziewczyny podsuwają mi pomysły i będzie mi łatwiej coś wymodzić.

Mam jeszcze do zrobienia duży pokój nad garażem, który ma być połączeniem pokoju gościnnego i biblioteki. Ale to jeszcze poczeka dłużej niż sypialnia :wink:

Nie ma już we mnie nerwowości w tych tematach, jaka była przed przeprowadzką.

Teraz powoli, spokojnie, jak się zrobi, to będzie.

Wielki wykusz w jadalni wpuszcza do domu południowe słońce i kolorowy ogród ze starannie skoszonym trawnikiem i lato wciąż trwa, mimo czerwieniejącej jarzębiny.

Pięknie jest :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...