Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Tolusia, broniłam się rękami i nogami też, coby nie zaglądać znowu do Twojego ogrodu, bo chciałam zachować dobry stan ducha, ale nie wytrzymałam i wlazłam i teraz znowu mam doła :wink: .

 

Ale tak na poważnie, to jest tak ŚLICZNIE u Ciebie, że napatrzeć się nie mogę.

Normalnie dech zapiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Soniczko a ja z lubością oglądam Twoje zdjęcia z podróży do Meksyku. Zazdroszczę Ci, lubię włóczyć się po świecie, świat jest dużo większy od naszych ogrodów.

Moje podróżowanie ogranicza paniczny lęk przed lataniem.

Dobrze, że dzielisz się z nami zdjęciami z podróży, można przynajmniej ruszyć wyobraźnię :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga - Żono Facia ja tę skarpę ograniczyłam kamieniami polnymi, i ona nie dotyka do ścian budynku. Ktoś mnie już kiedyś o to pytał.

Zrobię zdjęcie, wkleję, to będzie lepsze od opisu.

 

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Faktycznie zdjęcie i dokładny da lepszy obraz tego przedsięwzięcia :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolu....szczeka mi opadła. dawno nie widziałam tak pięknego, dopieszczonego ogrodu.

odpowiedz mi prosze na kilka pytań (jeśli się powtarzam, to przepraszam, ale cały watek tylko "przeleciałam, nie wdając sie w szczególy):

kiedy zaczęłaś prace w ogrodzie? Po przeprowadzce, czy wcześniej? Chodzi mi o to, czy jest sens np sadzić trawę, kiedy w domu trwają jeszcze prace?

Czy to jest bardzo trudna, czy tylko trudne zadanie? :D Bo ja w tej kwesti jestem laikiem i zastanawiam sie, czy "normalny" człowiek jest w stanie coś podobnego stworzyć.

Znasz może jakieś strony, które pomogłyby mi zapoznać sie z tajnikami projektowania i wykonywania ogrodu (ja jestem na takim stopniu zawansowania, że poszłabym do sklepy ogrodniczego, kupiła to co mi się podoba i powsadzała w ziemię...)

 

...no i ztego wszytskiego zapomniałam jakie jeszcze pytania miałam ci zadac. jak sobie coś przypomne, to się odezwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paulka ....Tola jeszcze nie mieszka :D

 

Widzisz Tolusia ......przeprowadzaj sie jak najszybciej ,bo tracisz najpiękniejsze chwile na tym swoim cudnym poddaszu :wink:

 

yhy :oops: No więc nie doczytalam jednak :-?

No ale trudno się dziwić, że po oglądnięciu zdjęc nie potrafiłam skupic sie na tekście :)

 

Ja jestem ciekawa jak ten ogród bedzie wyglądał jak Tola sie wprowadzi :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest sens np sadzić trawę, kiedy w domu trwają jeszcze prace?

Czy to jest bardzo trudna, czy tylko trudne zadanie? :D Bo ja w tej kwesti jestem laikiem i zastanawiam sie, czy "normalny" człowiek jest w stanie coś podobnego stworzyć.

 

Paulka czy normalny człowiek jest w stanie? tego nie wiem, bo ja na punkcie ogrodu to całkiem normalna nie jestem :wink:

Odnośnie trawnika, jeśli prace zewnętrzne wokół domu są zakończone, to jak najbardziej trawnik możesz zakładać i wykańczać środek.

Nie zapominaj tylko o tym, że jak go założysz, to musisz się nim zajmować. Nie ma przebacz :roll:

Przed kupowaniem i sadzeniem roślin na chybił trafił, dobrze byłoby się trochę czegoś o nich dowiedzieć.

Bo zwyczajnie szkoda pieniędzy na kupowanie czegoś, co nie będzie dobrze rosło w Twoim ogrodzie z różnych względów.

Ale jak wiesz, mając chęci, można wiele osiagnąć. Ja zaczynałam od chęci, wiedza brała się z doświadczeń, prób i popełnianych błędów.

Dziś można pójść na skróty....czytać...czytać...czytać i zacząć sadzić nie błądząc :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tola , a moze Ty by wpadła na Sląsk dychnąc se swierzym powietrzem

i przy okazji inspiracji na moim placu boju poszukała ??? 8)

 

Selimm, a jesteś na to gotowy? :wink: 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolinko z tym poświęcaniem czasu to jest tak.

Można mieć ogród piękny, ale poprzez odpowiedni dobór roślin mniej pracochłonny, albo bardziej.

Mniej pielęgnacji wymaga ogród z przewagą iglaków, więcej ten, w którym posadzisz dużo bylin, roślin, które trzeba wykopywać na zimę, krzewów, które należy ciąć, kształtować.

Zależy też rzecz jasna od jego wielkości.

Ogród taki jak ten na mojej działce rekreacyjnej, jeśli jest zadbany przez lata, w tej chwili wymaga niewielkiego nakładu pracy.

Ogród nowo zakładany wymaga większego poświęcenia, ale warto :D

 

Aga - Żona Facia

Jak obiecałam wklejam zdjęcia skarpy.

Na pierwszym zdjęciu widać oddzielenie skarpy od ściany budynku.

Nie zasypałam pustego miejsca kamykami dlatego, że musi być dostęp do spustu rynny

i jest tam również skrzynka z rozdzielnikiem prądu do lamp ogrodowych, pompki do oczka wodnego itp.

Z drugiej strony skarpy, pustą przestrzeń zasypałam kamieniami, widać to na drugim zdjęciu.

 

 

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/yrtyst.jpg

 

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/dxdf.jpg

 

a to trzmielinka w towarzystwie dwóch bukszpanów

 

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/uyijky.jpg

 

i piękna rozeta dorodnej funkii

 

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/fffdfsaas.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tola , a moze Ty by wpadła na Sląsk dychnąc se swierzym powietrzem

i przy okazji inspiracji na moim placu boju poszukała ??? 8)

 

Selimm, a jesteś na to gotowy? :wink: 8)

 

Tola ..hmm..fajnie sie patrzy na to ...ale o to trzeba chyba dbać ??? :lol:

a ja jestem tylko wzrokowcem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś można pójść na skróty....czytać...czytać...czytać

 

a potem siać.., siać..., siać... :wink: : :D :D :D

 

no to mnie ubawiłaś :p ... :wink:

 

Ew-ka, najlepiej w cieniu, ale jak się uprzesz, lato ma być pochmurne :wink:

 

Aga to czerwone to taki jakiś żwir, kupiłam to w firmie sprzedającej kamienie.

 

Selimm...może mur i fototapetę, strzelić, co?

albo młodą, ładną, chętną do pracy zatrudnisz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...