Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

dzięki...pani w szkółce powiedziała mi, że jak chcę żeby była gęsta to mam paznokciem uszczykiwać te odrościki pomiędzy 2 nowymi przyrostami, wtedy naturalnie się zagęszcza.......

ach jakie piekne te naturalne stanowiska wrzosów, jak nam daleko,że naturę skopiować, napewno w naszych ogródkach mają bardziej intensywne barwy. ale urok mają te siedliskowe.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przepiękne wrzosy!!!! Czy pod iglakami (staruszek modrzew, świerki) też urosną??? Taki kolorowy dywan wyglądałby fantastycznie, tylko czy im (wrzosom) będzie pasowało towarzystwo???

 

Tolu ... Ty wiesz, że masz mój ogromny szacunek, ale i tak to powiem :D

Jamlesik, jak tęsknisz do chwastów, to przyjeżdżaj do mnie - skolko ugodno!!!! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaaa i Tola bardzo tam mądrze napisałaś w wątku o projektowaniu, zgadzam się z tobą szkoda,że nikt tam cię nie poparł, bo jako jedyna napisałaś boląco w oczy prawdę......piszę tu bo tam jakos by to znikło...masz w 100% rację że kosztuje posiadanie gustu i choć to boli( mnie tez troszkę :oops: ) to przecież wiadomo, że roślinki, kora, mała architektura kosztuje i bzdury piszą że się ciężką pracą da wszystko..da się dużo, ale wiele rzeczy trzeba kupić...dlatego dom np. Kasiorka ...no piękny ale to już rezydencja, więc jest i ogród, i sztukateria i bardzo piękne kafle...nie zazdroszczę, tylko że dla mnie to trochę pustosłowie o tym tanim projekcie i ogrodzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolu,

mam do Ciebie pytanie z serii ogrodniczych;) Pewnie banalne dla ciebie, ale dla mnie, totalnej ogrodniczej nogi, trudne i nie wiem co zrobić.

Kupiłam nawóz jesienny bez azotu - niby do iglaków, ale w opisie było napisane, że nadaje się do innych drzewek, krzewów i roślin ozdobnych. Wczoraj posypałam pod roślinkami, podlałam... i tu mam dylemat: kiedy powinnam powtórzyć nawożenie?

Niektóre z tych roślin wsadziłam w sobotę i są trochę słabe, bo wcześniej rosły w pięknej czarnej ziemi, a u mnie jest piaszczysta. Poradź coś , Tolu, może powinnam jeszcze jakoś inaczej im dopomóc?

Aaaa nie napisałam jakie to rośliny: juki ogrodowe, beniaminy ogrodowe i funkia. a wcześniej miałam jeszcze bukszpany, tuje... i takie małe iglaste z niebieskimi igłami oraz zielone iglaste z białymi końcówkami gałązek - mówiłam, że jestem noga... nawet nie wiem jak nazywają się moje rośliny, choć mam ich tak mało. Mam polecany przez Ciebie katalog roślin, ale nie pod ręką niestety ;)

Proszę Cię o pomoc, Ogrodnicza Guru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tu to:

http://forum.muratordom.pl/wspolczesne-projektowanie-przydlugawe,t167520.htm.....

nie wiem czy mi sie dobrze link wkleił ale ogrody.....i dalej tak jak w tytule: współczesne projektowanie- przydługawe.........

 

myślę że Tola napisała tam bolącą prawdę i wymądrzającym ucieła gatkę.....

poczytaj sobie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj dziewczyny, ja tam wyrywna do pisania w innych wątkach nie jestem i zbyt często głosu w dyskusjach nie zabieram.

Ale gdy czytam, że firma ogrodnicza w średniej wielkości ogrodzie bez 80tyś. inwestora to zbytnio nie poszaleje, a inwestorom na mecie taka kwota z kieszeni nie wystaje, to jak mieć pretensje o to, że ogrody mamy nie ciekawe :roll:

A nie każdy ma takie zdolności, wiedzę, czas, by skromnym budżetem dysponując cuda wyczarować.

Zachwycają się w wątku ogrodami na zachodzie. To też nie jest tak, że większość ma tam cuda wianki.

U Niemców straszą ogrodowe krasnale, a przeciętny włoski ogród to oleandry, cyprysy, draceny i bugenwille. Nie ma co popadać w kompleksy.

Co nie znaczy, że nie trzeba podpatrywać, śledzić, interesować, uczyć, poszukiwać. Trzeba, jak we wszystkim. I kochać te swoje ogródki, bo piękne ogrody, to piękny świat :wink:

 

Ivonesca, to już 12 dni tylko :wink:

 

Zakrzewianko, babie lato już króluje niepodzielnie w ogrodzie.

Te ostatnie wrześniowe dni takie ciepłe, bezwietrzne, gdyby tak cały wrzesień był taki, ech, pomarzyć.

 

Ewosek, ja stosuję taką zasadę, że po przesadzeniu roślin nigdy ich nie nawożę. Bo nawóz generalnie pobudza rośliny do wzrostu. A po przesadzeniu, one nie mają rosnąć, tylko muszą się najpierw dobrze ukorzenić.

Ale jeśli jest to nawóz jesienny, a on ma wzmocnić system korzeniowy, to może nie zaszkodzi.

Podlewaj i obserwuj i w tym roku już żadnych nawozów nie dawaj.

Dopiero wiosną.

 

Braza, jak napisałaś o tych chwastach, to przypomniały mi się słowa naszego kochanego Komtura. On zawsze się licytował, że jego dorodnych, gigantycznych lebiod rosnących wokół tarasu nic nie przebije.

Tak bardzo brakuje wpisów Tomka na forum, jego mądrości, wiedzy, taktu, klasy i poczucia humoru. Czekam na jego wpisy i wierzę mocno, że się pojawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś mamy ładną datę

 

09.09.09

 

jutro jadę do szkółki celem zakupu mnóstwa traw ozdobnych, a co za tym idzie szykują się zmiany wokół wody w ogrodzie, wkleję zdjęcia jak to wygląda obecnie.

Dużo się zmieni, tak myślę. Na pewno trawnika będzie dużo mniej, bo rabaty już żadnych nowości nie wchłoną :wink:

 

Obecnie jest:

 

http://i66.photobucket.com/albums/h278/Tolusia/bo8.jpg

 

http://i66.photobucket.com/albums/h278/Tolusia/bo7.jpg

 

http://i66.photobucket.com/albums/h278/Tolusia/bo6.jpg

 

http://i66.photobucket.com/albums/h278/Tolusia/bo5.jpg

 

http://i66.photobucket.com/albums/h278/Tolusia/bo3.jpg

 

http://i66.photobucket.com/albums/h278/Tolusia/bo2.jpg

 

http://i66.photobucket.com/albums/h278/Tolusia/bo1.jpg

 

i moja pachnąca herbaciana różyczka, kwitnie trzeci raz w tym sezonie

 

http://i66.photobucket.com/albums/h278/Tolusia/bo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poradę Tolu. Już nie będę karmić moich roślinek w tym roku żadnymi nawozami. Ten którego użyłam miał na celu tylko wzmocnienie i pomoc w ukorzenieniu - na opakowaniu było napisane, że wzmacniają system korzeniowy. Bałam się, zeby nie przeżyły szoku i nie umarły z głodu, bo rosły wcześniej w naprawdę idealnych warunkach, a u mnie to jak na przymusowej głodówce. Szkoda mi ich było... nie dość, że przeprowadzka, to jeszcze jeść nie ma co ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renatka ty się do Żabisk nie doczepiaj :lol: :wink: wtajemniczeni wiedzą ( ci czytający wątek "śmieszne nazwiska") mi się ogród Toli podoba bardzo ale mieszkać w jej stawie nie chcę :lol:

a tak wogóle to miły piekny dzień się zapowiada, bo i słoneczko i ciepełko...jestem ciekawa tej rabaty trawiastej...najpierw się tworzy, a potem się zmienia..po co nam ta robota... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Co nie znaczy, że nie trzeba podpatrywać, śledzić, interesować, uczyć, poszukiwać. Trzeba, jak we wszystkim. I kochać te swoje ogródki, bo piękne ogrody, to piękny świat :wink:

.

 

pięknie i mądrze napisane! :D

 

przeczytałam cały ten wąteczek o wspłczesnym projektowaniu zgadzam się z twoim słowami Tolu w 100%!!!

 

mam swoje wzorce ogrodnicze na forum muratora i Ty do nich należysz!!!

i mimo tego, że sama dałam przelac swoje marzenia grodnicze Elfirkowi, który pode mnie i z moja koncepcją to wszystko nazrysował na papierze nie czuje się gorsza, ponieważ własnym łapkami dochodzę do wszystkiego co mam.

 

i jeszcze jedno-nie wątpiłam, ze jesteąś niezwykła osoba ,poniewaz nie krytykujesz nikogo za cos co ci sie nie podoba, a niepodoba ci sie mało, tylko próbujesz zrozumiec nawet takiego ludka, majac sama wsapniały ogród,ktory ma tylko działkę obsadzona tujami a na środku ogrodu widnieje tylko trawnik.

 

p.s. oczka takiego jak masz to Ci zazdraszczam okrutnie, nie mówiac co pewnie szykujesz za zmiany :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Tolu :) obserwuję Twój temat już od pewnego czasu i muszę powiedzieć (pewnie nie napiszę nic oryginalnego :p) że Twój dom z ogrodem jest po prostu wspaniały! Normalnie o takie wnętrze mi chodzi! Czyściutkie i całe w beżach! Po prostu cudo :D Ja jestem teraz na etapie wykańczania wnętrz i chciałam Cię w związku z tym zapytać - jaki masz kolor w salonie (ten kremowy)? Troszkę poszperałam - czy to jest z mieszalnika Dulux'a? Czy mogłabyś zdradzić co masz na ścianach w kuchni, to jest ta płytka kalibrowana ? Mogłabyś mi dać namiary na te 2 rzeczy? :wink:

 

Pozdrawiam serdecznie Tolu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...