Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

:oops: :oops: normalnie wstyd. Najpierw zdjęć wrzosów chciałam, a potem nie przyszłam, by je obejrzeć. Wiedziałam jednak, że warto o nie prosić, bo cudnie Ci rosną i jaka szeroka paleta barw. Znów zazdroszczę

 

Braza, z tym berberysem nie pomogłam :oops: :( , to może w sprawie wrzosów spróbuję :roll: ? Pytałaś czy wrzosy pod iglakami (staruszek modrzew, świerki) będą rosły. Będą, bo jedne i drugie rosną na glebach przepuszczalnych, kwaśnych. Oczywiście tak posadź, by wrzosy miały dostęp do słońca, nie bezpośrednio pod samym świerkiem :wink: . Przestrzenie wokół roślinek ładnie uzupełnij korą i będzie cudnie ... prawie jak u Toli :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tomka, no z tym "...i będzie cudnie ... prawie jak u Toli" to z lekka przesadziłaś :wink: , ale dzięki Ci stokrotne za rady. Mogę w takim razie rozejrzeć się za wrzoścami. W tym roku to nie wiem, czy dam radę, ale przyszły rok należy do ogrodu :D Sstaruszek modrzew i dostojny świerk dostaną dywaniki :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tola przepieknie !

brakuje slow

zakochalam sie w Twoim ogrodzie.

czeka mnie wlansie zakladanie ogrodu

ziemia swiezo nawieziona i jak patrze na moj przyszly ogrod to jestem troche przerazona od czego zaczac

pani projektantce narazie podziekujemy bo sam juz nie wie ile brac nie wspomne o profesjonalnej firmie od zakladania ogrodow

oni by chcieli zeby ogrod od razu wygladal jak by mial ladnych pare lat wiec zamiast malej roslinki od razu trzeba kupic taka za 1000 ,2000 i to nie jedna a caly samochod :evil:

latwo sie kupuje nie za swoje pieniadze

 

pozdrawiam cieplo i zycze milego wieczoru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja Wam już mówiłam....że Was lubię niemożliwie? :D :D :D

 

Renatko moja, święte żaby u toli mają się najlepiej, jak tylko mogą.

Ale ponieważ odwiedziłaś tylko te na działce rekreacyjnej, to te przy domu czują do Ciebie żal. Kiedy przyjeżdżasz? :D

 

Ewosek, masz serce do roślin, będą Ci za to wdzięczne. Wiosną będzie busz.

 

Kordzina, Aka, Alunek, TomKa, Braza, Rogbog, Bemark, Ivonesca, Zeljka, Magi77, Agnieszek...buziaki :D

Zdjęcia będą, ale Wy wiecie, że trawy nowo posadzone to wyglądu tak od razu nie mają, na efekt trzeba czekać, i takie tam sprawy...no!

I zanim zdjęcia rzeczonych traw, to znów trochę nie na temat będzie.

ale musi tak być, bo inaczej być nie może 8) Ale to za chwilę.

 

DoniaSuzzi, witam serdecznie i odpowiadam.

Nazwy i producenta kuchennej glazury muszę poszukać gdzieś w czeluściach wątku.

Nie zapisałam w budowlanym zeszycie, ale ktoś mnie kiedyś pytał i na stronach wątku gdzieś jest odpowiedź. Tylko zanim się dokopię, to może potrwać.

Z farbą na ścianach w salonie prosta sprawa.

Jest to Dulux z mieszalnika, numer 40YY83129.

 

DarioAS, jak dbam o wrzosy?

Raz w roku wczesna wiosną przycinam tak, by usunąć tę część, która kwitła.

Później podsypuję małą ilością nawozu do kwasolubnych i to wszystko.

Im odmiany bliższe tym naturalnym, rosną i kwitną piękniej. Odmiany bardziej wyrafinowane mają się niestety gorzej.

 

Stef-ania, już to co napisałaś uznaję za ogromne wyróżnienie.

I to mi w zupełności wystarcza :D Na wysyłanie zdjęć do konkursów nie miałabym śmiałości. Niech robią to lepsi ode mnie.

 

Zygul, zamiast sznurka załatw mi nowy, młody kręgosłup :wink:

 

Jamles, widzisz ten wskazujący, który się teraz macha na prawo i lewo 8) :wink:

wstałam przed świtem chyba jeszcze, bo coś ciemno w chałupie było i grzyby obierałam :roll:

Po nieprzespanych weekendowych nocach to bohaterstwo...prawie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz jak pisałam wyżej będzie nie na temat.

Jak niektórzy wiedzą, kibicem siatkówki jestem od kiedy pamiętam.

Więc nie może być tak, że w tym wątku ostatnie wydarzenia przejdą niezauważone.

Obejrzałam wszystkie transmitowane mecze tych Mistrzostw. Te bez udziału Polaków też.

To było prawdziwe święto, tyle dobrej siatkówki, tyle emocji, radości, wzruszeń.

Chcę tu podziękować naszym niepokonanym w tych Mistrzostwach Chłopakom,

JESTEŚCIE WIELCY :p

 

POLSKA BIAŁO-CZERWONI :p :D :p

 

na tym zdjęciu w czwartym secie było już 26:24 i radość ze złotego medalu :D

 

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/mistrz1.jpg

 

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/Par2770264.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze raz nie na temat.

Pozwolę sobie na taką prywatę. Ponieważ w życiu piękne są tylko chwile, warto o nich pisać.

W ten ostatni weekend wynajęliśmy z grupą przyjaciół dom nad jeziorem.

Imieniny Doroty, Beaty i moje urodziny. Te urodziny to lekki falstart, ale im bliżej końca września, pogoda gorsza, więc uszło :wink:

Polecam to miejsce wypoczynku. Dom drewniany, miejsce do spania dla 14 osób. Kuchnia dobrze wyposażona (kuchenka mikrofalowa, zmywarka), dwie łazienki, kominek w salonie.

Duży ogród schodzący do jeziora. Miejsce na ognisko, grill.

Na wielkim tarasie drugi kominek, przydał się bardzo. Pogoda pozwoliła na wieczorną biesiadę na tarasie, ale ciepło kominka bezcenne.

Nad samym jeziorem domek z sauną. Po północy gitarom i gardłom należał się odpoczynek, wtedy sauna na przemian z kąpielą w jeziorze :D Fantastic.

W niedzielę pogoda piękna, prawdziwie letnia, pozwoliła na rozegranie turnieju tenisowego na kortach, położonych w zagłębieniu terenu tuż nad jeziorem.

Jeśli ktoś będzie zainteresowany tym miejscem, namiary podam na priv.

 

Tu widok z tarasu, mały czerwony dach w dole, to sauna, po prawej korty:

 

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/giby.jpg

 

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/giby1.jpg

 

...i taka tam...zaduma :wink:

 

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/giby2.jpg

 

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/giby3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...