Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ivonesca, torba już spakowana? :D

 

Zeljka, jesienią już zakupów ogrodowych nie planuję, szlaban mam :wink:

Wiosną ten szlaban staranuję i wtedy zjawię się u Ciebie. Bałagan nie będzie mi przeszkadzał, zapewniam :D

 

Amtla, coś tej żurawce nie służy, może faktycznie ją przesadź.

Ja do tej pory miałam dwie. Ta przed domem rośnie i kwitnie pięknie ( nie ma w pobliżu dużych drzew), a druga pod sosną czarną bieda z nędzą. Można by przypuszczać, że sosna zabiera jej całe żarełko. A Twoja jakie ma sąsiedztwo?

 

Magi77, dzięki :D

 

WIOLEŃKA, ta szmatka o której piszesz to agrowłóknina. Ja mam ją położoną w miejscach do których trudno dojść, by usunąć chwasty.

Pod kamyczkami jej nie kładłam, bo mam pod nimi rośliny cebulowe, krokusy, niskie tulipany, teraz dosadziłam trawy. Jeśli zakładasz, że nic w tych kamykach sadzić nie będziesz, możesz dać pod nie włókninę.

Wysypuję ich tylko tyle, by zakryły ziemię.

 

Ewosek, już opisuję trawy:

 

na pierwszym zdjęciu od góry widać kwitnącą Rosplenicę Japońską,

na zdjęciu 3, 4, 5 Turzyca Nowozelandzka Carex flagellifera ‘Toffee Twist'

na zdjęciu 7 na pierwszym planie Turzyca Carex morrowii 'Ice Dance', w tle malutka Turzyca Carex ornithopoda ‘Variegata’ (Ptasie łapki)

na zdjęciu 9 widać rząd Turzyc Carex comans 'Frosed Curls'

a te wyższe z bordowymi liśćmi to Imperata Red Baron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj zakupiłam cebulki tulipanów i krokusów!!! Tulipany purpurowe, niebieskie, ciemnofioletowe, pomarańczowe i koralowe, a krokusy róóóóóżniaaaaasteeeee!!! I mam nadzieję, że na wiosnę będę się nimi cieszyć.

 

Tolunia, piękne te trawy!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolu, po raz kolejny oglądam twój ogród i muszę ci przyznać, że każdorazowo kiedy go oglądam szczęka mi leży na klawiaturze. Cudeńko po prostu.on jest taki że...aż dech zapiera, aż chce mi się wybiec i zaczynać mój :) Dajesz mi ogromną motywację do tego stopnia że natychmiast po wyłożeniu kostki chcę zacząć tworzenie mojego ogrodu. :lol: Choć ogrodniczka ze mnie żadna to mam w sobie tyle chęci że hej. ale to wszystko dopiero na wiosnę. Teraz pozostaje mi oglądać twój ogród, planować mój i marzyć, marzyć, marzyć....

 

serdecznie Cię pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...