Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jamles rozszyfrowałam ten niebieski kwiat.

To jest trzykrotka wirginijska ( Tradescantia x andersoniana)

zdjęcie potwierdzające:

 

http://wogrodzie.cal.pl/17/thumbs/trzykrotka%20wirginijska.JPG

richtich 8)

a czy ja mówiłem, że na kwiatkach się nie znam :roll: :(

podobno tylko na marchewce i pomidorach :-?

PS.przepraszam ...marchewkę :oops: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...
Marzanno mąż ma rację, nie należy ziemi żyznej usypywać bezpośrednio przy domu.

Ja zrobiłam w ten sposób, że wokół domu jest wkopany krawężnik i wysypany żwir, a na nim na wierzchu drobne kamyki.

To jest opaska. Krawężnika nie widać, przysypany kamykami.

Końcówkę skarpy dochodzącą do domu obłożyłam kamieniami polnymi, zostawiając tam wolną przestrzeń.

Czyli skarpa ma murek z kamienia polnego, miedzy tym murkiem, a cokołem 25 cm wolnej przestrzeni.

Posadziłam irgę i trzmielinkę kiedy się rozrosną, zasłonią tę pustą przestrzeń i nie będzie jej widać.

Będę jutro na budowie, zrobię zdjęcie, to będzie lepsze niż opis.

Nie wiem tylko, czy to miejsce nie zawalone śniegiem :roll:

Tolu, chciałam się przypomnieć z tym zdjęciem. Właśnie się biedzę nad koncepcją ziemi wokół tarasu (została mi niezła górka po wykopaniu dziury na szambo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzanno między wylanym tarasem, a usypaną ziemią należy ułożyć cienką warstwę styropianu. To zabezpieczy beton przed działaniem wilgoci i przemarzaniem. Ja położyłam tylko czarną folię i to nie jest dobrze. Mogą w przyszłości pękać płytki na tarasie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już ogrodzenie. Drewniane palety zostaną pocięte. Lato....ognisko, przydadzą się :wink:

Ogrodzenie zrobiliśmy lekkie, ażurowe, nie zasłania przed wzrokiem przechodniów, ale kiedy zieleń urośnie, będzie bardziej intymnie.

 

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/vcbcbcvbcfg.jpg

 

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/uouiouyo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzanno... między wylanym tarasem, a usypaną ziemią należy ułożyć cienką warstwę styropianu. To zabezpieczy beton przed działaniem wilgoci i przemarzaniem. Ja położyłam tylko czarną folię i to nie jest dobrze. Mogą w przyszłości pękać płytki na tarasie.

naprawdę tak trzeba :roll: , ja zaczynam po niedzieli taczkowanie ziemi

na taras i nie myślałem nawet o folii :oops:

i jeszcze pytanie o ogrodzenie, a właściwie o bramę....jest przesuwana

w stronę furtki :roll: , jeżeli tak to czy nie będzie problemów zimą jak będzie

dużo śniegu a "zielenina" 8) urośnie

a drugie zdjęcie to z bocianiego gniazda :roll: 8) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do grona zachwyconych. Ja dopiero wybieram projekt, więc daleka droga do urządzania, ale mam nadzieję że w przyszłości będę mogła poszczycic się równie pięknym domkiem. :p

 

Mam pytanko moge poprosic o wymiary Waszych okien w jadalni, salonie i kuchni. Super wygladają. My w naszym domku planujemy duże okna i łatwiej by nam się było zorientować wiedząc jaki macie wymiary !

 

Acha - Jeśli chodzi o okiena w jadalni, na jakiej wysokości są parapety, bo ja mam zaprojektowane w świetle okna na wysokości 52cm od podłoza i obawiam się, ze to zbyt nisko :roll:

 

http://images3.fotosik.pl/110/d3d42ab5b5b4eb78.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jamles miejsce na przesuwanie bramy jest od rabaty oddzielone krawężnikiem, przez co ziemia, ani kora tam nie wpada. Zieleń posadziłam taką, która utrzymam w ryzach i nie będzie zarastać tego, co niepotrzeba.

Zrobię zdjęcie.

Zdjęcie z bocianiego gniazda powiadasz? :wink: Na moim dachu bociany przesiedzialy całą dobę, mam nadzieję, że mnie niczym nie obdarują :wink:

 

Martynko wymiary masz na priwie.

 

Soniko ogrodzenie na zamówienie, ten sam fachowiec zrobi balustradę na balkonie. We wnętrzach czekam na efekty pracy stolarza. W sierpniu będzie robiona druga łazienka.

 

Aga o sierpniu pamiętasz, prawda?

 

Arcobaleno Twój nick kojarzy mi sie zawsze z nazwą Agencji turystycznej w Bibione we Włoszech. Mam miłe wspomnienia :D Pozdrawiam.

 

Kasiu Rebekko dziękuję za miłe słowa, cieszę się że mnie odwiedzacie.

 

Wszystkim życzę pięknego, letniego tygodnia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...