Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

hej Toluś.....też Ci życzę pięknego tygodnia...jedz czekoladki adwentowe...tylko pamiętaj tylko 1 dziennie :lol: ozdabiaj swój boski dom i spokojnie przygotowuj się do świąt..... tylko błagam nie wklejaj zdjęć wysprzątanego domu bo się pod ziemię zapadnę, wyryję sobie korytarz i zamieszkam tam bo na powierzchnię wstyd mi będzie wyjść.... :oops:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mamy grudzień, dobrze, bo listopad nie jest moim ulubionym miesiącem :wink:

 

mm781, witaj :)

salon ma wymiary 7m x 5.5m. Dłuższa ściana to ta z dużym oknem.

 

BetaGreta, a co taka groźna mina, zajrzę do Ciebie sprawdzić powody złości i braku czasu 8)

 

Inka14, nalewka wygląda niezwykle apetycznie, zdradzisz nam przepis?

Dzięki, naleweczki to to co tygryski lubią najbardziej :wink:

 

Kordzina, możemy się umówić, że zdjęcia wysprzątanego domu to takie wiesz, jeszcze sprzed przeprowadzki :wink:

I pamiętaj, że porządek w domu jest po to, żeby nie trzeba było sprzątać, a sprzątanie naprawdę nie jest moją pasją 8)

W tym roku znów będzie spięcie prac przed samą Wigilią, bo 9 grudnia wyjeżdżamy i wracamy na 3 dni przed świętami. ale jak w ubiegłym roku sobie poradziłam, to i teraz dam radę.

Muszę w tym tygodniu kupić wszystkim prezenty, bo to wymaga czasu i pomysłu, a z tym każdego roku coraz gorzej.

 

Braza, ale fajna ta Pipi, aż się do niej gębusia śmieje, dobra na smuteczki wszelakie :D , buziaki

 

Aluba, to ja bym jednak wolała Ciebie w kuchni, niż w kątku z latarenkami :lol: a synusia artystę proszę ode mnie wyściskać, uwielbiam takie niepokorne obdarzone wielką fantazją :D

 

Mayland, tę szklaną baterię miałam nie w tej łazience, tylko w dolnym WC.

Ale już dawno wymieniłam. Mocno niepraktyczne rozwiązania dość szybko przestają mnie kręcić :wink: Osad z kamienia trudny do czyszczenia, potem zaczęły się problemy z głowicą, nie domykała kranu i woda kapała, a jak kapała to osad na szkle do czyszczenia codziennie. Dziękuję, to nie dla mnie.

 

Indy-k, pozdrawiam cieplutko :D

 

Ależ się zrobiło ciemno za oknem, będzie padać, ale zawsze tak jest kiedy umyję samochód :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepis bardzo prosty:

nazbierała ja owoców pigwowca, co rosły sobie bezkarnie u teściowej w ogródku, umyłam, wypestkowałam, poćwiartowałam, włożyłam do dużego słoja, zalałam 0,5l miodu, wycisłam sok z 1 pomarańczy no i zalałam spirytusem do pełna. Od września wstrząsam: początkowo 1 raz dzienie, a teraz co jakiś czas. Pachnie nieziemsko - tak na Boże Narodzenie można degustowac :wink:

To moja pierwsza nalewka w życiu, ale aromat :lol: :lol: ma taki że napewno nie ostatnia. Za rok zaopatrze się w więcej dużych słoików :wink:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_123
Przepis bardzo prosty...

 

:D :D :D

Piękny ten przepisik! Za pozwoleństwem, lub bez :p :wink: skopiowałam sobie. Będzie jak ulał na zimowe wieczory. Ostatnio zrobiłam domowego baileys'a, ale... widać już dno karafce :evil:

 

Tolu, piękna ta dewiza o porządku i sprzątaniu. :wink: Tego się będziemy trzymać! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Indy-k na zdrówko :wink: oczywiście

Baileys'a nigdy nie robiłam- a lubie lubie :wink: , jeśli możesz dać przepis u mnie w wątku :lol: (chyba że już gdzieś jest)

 

Sposób Toli na porządki bardzo dobry, nikt nie chce być pełno etatową sprzątaczką. Ja chodze za małżonkiem i ucze że każda rzecz ma swoje miejsce-efektu jeszcze nie widać :roll: , ale moze powinnam zmienić metody nauczania, może cos w stylu: jeśli nie będe musiała poświęcac tyle czasu na sprzątanie, więcej czasu poświęce jemu :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nadeszła wiekopomna chwila, najmłodsze w rodzinie zdało egzamin na prawo jazdy i takim to sposobem mamy czworo kierowców w domu :D

Dziwnym zbiegiem okoliczności wszyscy zdawali w grudniu :roll:

 

stawiam kolejkę za bezpieczne użytkowanie dróg przez Młodego,

zapraszam do baru

 

http://img41.imageshack.us/img41/1228/50539116.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepis bardzo prosty...

 

:D :D :D

Piękny ten przepisik! Za pozwoleństwem, lub bez :p :wink: skopiowałam sobie. Będzie jak ulał na zimowe wieczory.

 

Ja też przyznam się, że od razu zapisałam przepis to tajnego kajeciku, bo takie perełki trzeba kolekcjonować :D

 

Tylko kiedy mi ten pigwowiec urośnie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za gratulacje, przekażę Młodemu jak wróci z próby Poloneza który ma odtańczyć na studniówce.

 

Dorothy, Młody to mój syn, ale tak kombinujemy z Ivonescą, żeby to był jej zięć :lol:

Przepis na pigwówkę też zapisałam w maxtajemnym zeszycie, żeby łatwo było znaleźć no i krzaczki pigwy trzeba wiosną zakupić i posadzić.

U nas dziś też świeciło słonko, kupiłam część prezentów gwiazdkowych, święta coraz bliżej, hej kolęda, kolęda :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...