Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Aga1401, to ja już składam Tobie i synkowi najserdeczniejsze życzenia urodzinowe. Zdrowia, szczęścia, uśmiechu i powodzenia.

 

Ew-ka, taki marznący deszcz to przekleństwo i dla kierowców i pieszych. Gipsownie będą niewydolne :roll:

 

Jamles, jutro idę okrywać to co jeszcze nie utonęło pod zaspami, chodź dobrze pisze Mayland, że śnieg chroni rośliny przed wielkim mrozem.

 

Nelka wsiadła do pociągu w Krakowie, ale chwilę później zapowiedź, że ten pociąg nie odjedzie, trzeba się przesiąść do innego. Więc ludzie szturmem ruszyli na inny peron, a ludzi mnóstwo, bo poprzedni pociąg relacji Kraków Warszawa był całkowicie odwołany.

Pociąg to jedzie, to się zatrzymuje i stoi, ogrzewanie w jednym wagonie nie do zniesienia, w innym całkiem zimno, światło to jest, to go nie ma i zapadają egipskie ciemności, atrakcje, nie ma co.

Jeszcze nie dojechali do Warszawy, tam mają godzinę do odjazdu pociągu do Białegostoku. Mam nadzieję, że opóźnienie nie przeszkodzi w przesiadce :roll:

 

Synek dziękuje wszystkim za życzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

......Jamles, jutro idę okrywać to co jeszcze nie utonęło pod zaspami, chodź dobrze pisze Mayland, że śnieg chroni rośliny przed wielkim mrozem.

zgadza się,

ja mam okryte gałęziami sosnowymi a na nich kupa śniegu do wczoraj,

w nocy i do teraz pada deszcz, ze śniegu zrobił się lodobeton i całe do południa

zrzucałem to dziadostwo z rh, tuji, jałowców, pierisów i innych

jednego nie zrobiłem przed zimą ..... nie związałem juk, dzisiaj wylądały juz fatalnie, takie ..... rozlazłe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj znowu idę trochę odkopać krzaczory, naleciało ze 20cm mokrego, ciężkiego śniegu :-?

a Ty im ała nie zrobisz ? zlodowaciałe gałązki łatwo połamać :roll:

u mnie to wyglądało mniej drastycznie niż na Twoich fotkach

u mnie było dużo śniegu a na nim zrobiła się szklanka i dało się trochę ściągnąć coby im ulżyć

oczywiście do żywego nie otrzepałem, musiałbym z opalarką po ogrodzie biegać :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O mamuniu, sypie i sypie od wczoraj prawie nieprzerwanie, brama się zbiesiła i nie chce ruszyć, chyba siłownik za słaby na takie warunki :roll:

Śniegu mnóstwo, pod śniegiem gruba warstwa lodu, miasto pokorkowane normalnie klęska.

Muszę dziś z sosen śnieg pozrzucać, bardzo je wygina, a sosna krucha jest i nietrudno ją połamać.

Na oknach połaciowych śniegu tyle, że ciemno jak nocą.

Dobre to, że nie wieje. Od jutra znowu coraz tęższe mrozy, a ponoć jakieś ocieplenie klimatu, czy coś :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O mamuniu, sypie i sypie od wczoraj prawie nieprzerwanie, brama się zbiesiła i nie chce ruszyć, chyba siłownik za słaby na takie warunki :roll:

Śniegu mnóstwo, pod śniegiem gruba warstwa lodu, miasto pokorkowane normalnie klęska.

Muszę dziś z sosen śnieg pozrzucać, bardzo je wygina, a sosna krucha jest i nietrudno ją połamać.

Na oknach połaciowych śniegu tyle, że ciemno jak nocą.

Dobre to, że nie wieje. Od jutra znowu coraz tęższe mrozy, a ponoć jakieś ocieplenie klimatu, czy coś :roll:

 

... u mnie też widać skutki ocieplenia klimatu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w nowym roku i pozdrawiam. :D

Co słychać Tolu w zimnym i śnieżnym Białymstoku? Ja ostatnio śnieg z dachu zrzucałem.Od codziennego biegania z łopatą mam krzepę, że ho, ho!

Tolu mam dla Ciebie propozycję - taką na zimową nudę. Wszystko już nam pokazałaś w swoim domu oprócz oświetlenia (mam nadzieję, że masz już wszystkie żyrandole w komplecie).Weź aparat i zrób sesję pod tytułem "światło w moim domu", bardzo Cię proszę. Szukam inspiracji, w Tobie cała moja nadzieja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivonesca, dziękuję za życzenia synkowi.

Ja mu współczuję, wyszedł z domu kiedy ciemno było, do tej pory nie wrócił.

Lekcje, potem zastrzyk na kontuzję kolana, potem jakiś laser w ramach rehabilitacji, potem coś tam do załatwienia, potem angielski...no ile można :roll: :wink:

Ale młody jest, da radę :D

 

Zasypało nas dokumentnie, obejrzałam prognozę pogody, jutro w dzień ma być -14, nocą do -20. Gdybym dziś nie pracowała w ogrodzie w pocie czoła odkopując rośliny, gdyby te półmetrowe czapy śniegu na wszystkim co rośnie zmroziłby taki mróz, to ogród przyszłoby zakładać na nowo, bo to ciężar nie do wytrzymania.

Muszę jeszcze zrzucić śnieg z balkonu, bo zawiało do połowy barierki, lepiej się tego pozbyć.

Nie ma już miejsca na gromadzenie śniegu z uprzątanego chodnika wzdłuż ogrodzenia. Mam nadzieję, że przy tych silnych mrozach które nadchodzą padać już nie będzie.

Oj dzieje się dzieje tej zimy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztofie, miło Cię widzieć :D

ale zmartwię Cię niestety, w kwestii oświetlenia nic się nie zmieniło.

Kabelki i dyndające żarówki nadal królują na sufitach.

Gdybym korzystała z górnego oświetlenia, pewnie już dawno sprawa byłaby załatwiona. Ale ja oświetlenia centralnego, sufitowego nigdy nie lubiłam.

W mieszkaniu blokowym też było nie używane, choć żyrandole wisiały.

W salonie pali się lampa na komodzie i podświetlenie kamiennej ściany.

W sypialni lampki nocne na stolikach, pokój gościnny- biblioteka nadal nie zrobiony. Na klatce schodowej są gipsowe proste kinkiety, więc w oczy nie razi, centralnego żyrandola nadal nie ma.

Przyznam szczerze, że męczy mnie ten temat, przeglądam różne strony z oświetleniem w necie, ale to, co zwraca moją uwagę jest piekielnie drogie, to co tańsze jakoś mnie nie zachwyca.

Poza tym oświetlenie salonu, klatki schodowej i holu trzeba jakoś umiejętnie zgrać ze sobą, bo jest widoczne wszystko razem.

Hol ma dość nowoczesne schody i barierkę, klatka schodowa z duszą, duża, wysoka, trzeba coś mocno zwisającego, chyba nowoczesnego, a salon lekko trąca klimatem kolonialnym. Sam widzisz, łatwo nie ma :roll: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...