Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Bogusiu, a ja myślałam, że Ty przyjedziesz wypoczywać :wink: :lol:

 

http://allegro.pl/item936425947_akumulatorowe_nozyce_do_trawy_li_ion_isio_bosch.html

 

 

Na leżaczku na Twoim tarasie też chętnie poleżę :lol:

 

A u mnie co prawda trawy jeszcze niet na działce :roll: ,ale nożyce pewnie też zakupię-skoro sprawdzone,to z lenistwa nie będę szukać innych :lol:

Sie przydadzą...kiedyś :lol:

Siewniczek-gardeny do trawy już zakupiony :p

 

Poranną kawkę przyniosłam :)

http://www.rossi.pl/thumbnails_400/th_400_1187.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tolciu Kochana - moja wielka Inspirorko.

 

Poradź mi proszę w podstawowej kwestii. Ja smama boję się decyzji ze względu na brak wyczucia. Chodzi mianowicie o usytuowanie domu wobec stron świata i na działce.

 

Mój dom (tzn projekt jeszcze) jest bardzo podobny do Twojego (jeżeli chodzi o wnętrze parteru).

 

Zewnętrze:

 

http://www.dobredomy.pl/projekty/pliki/tezeuszIII/w1_h286.jpg

 

http://www.dobredomy.pl/projekty/pliki/tezeuszIII/w2_h286.jpg

 

i wnętrze parteru:

 

http://projektydomow.gazetadom.pl/images/190/8152_rzuty2_fa_tezeusz_ii_tmb1.jpg

 

(z przerobionym garażem z boku)

 

i działeczka:

 

http://images36.fotosik.pl/149/8609895bc9a231dc.jpg

 

Strony świata tak jak ustawienie zdjęcia (u góry północ).

 

Proszę pomóż mi w usytuowaniu domu na działce. Jedyne co mnie ogranicza to linia zabudowy od lewej (zachód), która jest wyznaczona na 8m.

 

Myślałam o ustawieniu się frontem do tej drogi asfaltowej od północy ale wjazd będę musiała zrobić prawdopodobnie od zachodu. Usytuowanie wejścia od północy, a wykusza od wschodu, a salonu od południa byłoby chyba najlepszym rozwiązaniem. Napisz mi proszę co o tym sądzisz. Od której strony świata Ty masz wykusz?

 

Czy można tak zrobić, że front domu jest do jednej ulicy a wjazd z drugiej? Czy da się to jakoś ogrodowo fajnie ułożyć?

 

Z góry dziękuję i przepraszam, że zaśmiecam Ci wątek swoimi zdjęciami i problemami ale w moim wątku głucha Cisza, a u Ciebie tyle się dzieje.

:oops:

 

a może jakaś inna przyjazna dusza się wypowie?

 

Za wszystkie wskazówki bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Tolu ;) Wiosna się zbliża więc postanowiłam zajrzeć do Twojego pięknego ogrodu ;)

W tym roku mam zamiar gruntownie zabrać się za mój kawałek ziemi ;) Mąż ma słabą wyobrażnię w tym temacie ,kategorycznie żąda zdjęć :wink:

Więc zaraz kładę moje dziewczyny spać po czym siadam do kompa i przeglądam Twoją galerię od deski do deski w celu pozyskania jak największej liczby naocznych dowodów, że w ogrodzie muszą być inne kolory poza zielenią ! (Mąż z tych co najlepiej tuje i trawa no i żeby wygodnie było kosić :roll: :lol: )

Twój ogród jest absolutnie najprzepiękniejszy i najbliższy moim pragnieniom :D

Pozdrawiam wiosennie....prawie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie w ostatni dzień lutego :D

Jutro już marzec, czyli bez względu na pogodę, zapowiadane mrozy,

TO JUŻ PRZEDWIOŚNIE :D nawet jeśli zimne, śnieżne to już nie zima i tego się trzymajmy.

Wczoraj nerw mnie szarpnął, kiedy popatrzyłam na górę śniegu w moim przedogródku. Góra, bo tam lądował śnieg z odśnieżanego podjazdu i ścieżki wiodącej od bramki do domu. Strona wschodnia, więc słońca mało nawet wtedy gdy jest. Krokusy, żonkile, szafirki utłuczone śniegiem grubości prawie metra.

Chwyciłam za łopatę i cały ten śnieg zwaliłam ponownie na ścieżkę (mąż w pracy):lol:

Na ścieżce stopi się szybko, a tam leżałby do maja. Widać więc wreszcie moje tujki kuliste, z pewnością są mi wdzięczne, że pomogłam im się wydostać na świat.

Od strony południowej widać kawałek trawnika w stanie gorszym, niż opłakany.

Wiele iglaków mocno przemrożonych, żal patrzeć. Zastanawiam się, czy przetrzymała te mrozy choć jedna odmiana traw ozdobnych posadzonych jesienią. Coś tak czuję, że wyrzucone pieniądze i trzeba będzie kupować i sadzić od nowa :(

 

Arcobaleno, aleś mi napisała cudnie, no :D

Ja o Twój ogród jestem całkowicie spokojna, to co zrobiłaś do tej pory jest dowodem na Twoją dojrzałość w tym temacie. Masz artystyczną duszę, wyczucie, potrzebną wrażliwość, to musi zakończyć się sukcesem, nie ma innej opcji.

Już się cieszę na zdjęcia, które będziesz wklejać :D

 

Arlenko, u mnie garaż jest od północy, wjazd do niego i wejście do domu od wschodu, wykusz w jadalni od południa, okno w salonie od zachodu.

Według mnie to najlepsze rozwiązanie, bo słońce od wschodu do zachodu wędruje po domu. U Ciebie nie jest to takie proste. Jeśli front zrobisz od strony drogi asfaltowej, wtedy większa część ogrodu będzie od strony południowej i zachodniej czyli dobrze. Ale patrząc na rozkład wnętrza, nie miałabyś okien wychodzących na zachód. Trochę szkoda. Ale to i tak chyba najlepsze rozwiązanie.

Bo w takim układzie taras będzie od południa, nie będzie go widać od drogi asfaltowej, więc większa intymność. A sąsiad już wybudowany też nie będzie Ci zaglądał, bo jak dobrze widzę od Twojej strony ma garaż. To takie przemyślenia na szybko.

 

Aka z Ina, te nożyce raczej tylko do trawy, ale możesz kupić wersję nieco droższą, w której jest dodatkowe ostrze do strzyżenia bukszpanów i mniejszych krzewów. Jeśli masz coś do strzyżenia, to warto.

 

Coffee82, te cudeńka na zdjęciu to Twoje własne? śliczności :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha ! Doszłam do 60 strony, zdjęć do pokazywania nazbierałam calą masę ;) Mąż sobie fotelik dostawił i oglądaliśmy...podobało mu się baaardzo ;) Naszkicowaliśmy plan i doszlismy do konsensusu :wink:

Niech no tylko się zrobi nieco cieplej! Różowe kalosze już sobie kupiłam :wink: Jak tylko śniegi zejdą ruszamy w teren ;)

Tolu - dzięki ! Naprawdę przejrzałam masę zdjeć z necie ale każde Twoje zdjęcie jest lepsze od tych które widziałam !

I na Twój wiosenny ogród czekam z niecierpliwością !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Toluś za utwierdzenie mnie w moich zamiarach.

 

Martwi mnie tylko to, że nie będę miała bezpośredniego widoku na furtkę z kuchni i wejścia. Myślę jednak, że będzie można zrobić piękny długi podjazd do domu cały w drzewkach i kwiatkach. Nie wiem tylko co z ogrodzeniem ozdobnym. Ono jest bardzo drogie i musi być od zachodu, bo tam wjazd i furtka. Czy nie będzie głupio wylądało jak od północy (drogi asfaltowej) zrobię zwykłą siatkę?

 

Na Ciebie Toluś zawsze można liczyć. Wielkie dzięki za poświęcony czas.

 

Jak masz zły humor i dołka to polecam kwiaty i widoki ogrodu latem w Twojej galerii - mnie przenoszą w inny świat. Są piękne.

 

Pozdrawiam gorąco,

 

Arlenka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania i Heniu, drzewko to wierzba Hakiro Nishiki.

Ponieważ jest szczepiona na pniu, wysokość jest uzależniona od wysokości szczepienia.

Z każdym rokiem powiększa się jej korona, czyli zielona kula robi się coraz gęstsza i większa.

Chcąc uzyskać pokrój takiej gęstej kuli, trzeba ją mocno przycinać. Ja tnę swoje trzy razy w sezonie.

Przy zakupie wygląda zwykle tak:

 

http://www.ever-green.pl/www/components/com_virtuemart/shop_image/product/Wierzba_japo__sk_48e7b6385343a.jpg

 

jeśli kupisz niższą, po kilku sezonach mocnego cięcia będzie wyglądała tak:

 

http://www.biol.uni.wroc.pl/obuwr/ogrod/dzialy_ogrodu/ozdobne/image/image%20251.jpg

 

przyrosty wiosenne są białe, potem robią się różowe, i wtedy po pierwszym marcowym cięciu tnę ją drugi raz.

 

Aluba, się nie chcichraj, tylko napisz, czy dzieciulki już zdrowe :wink:

 

Magi77, u nas pada i wieje, ale śnieg się topi i to jest dobra wiadomość.

Topniejący śnieg pokazuje jak się bawiła ulica w Sylwestra, czyli pozostałości po petardach straszą.

 

Jamles :roll: 8) :wink: :lol:

 

Arcobaleno, pozdrowienia Mężowi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po stopioniu się śniegu na trawniku można było ujrzeć głównie stosy psiej kupy i kretowiska.Ta czarna ślepa cholera najwyraźniej nie spala podczas zimy :evil: Ten śnieg już był chyba lepszy :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......Ta czarna ślepa cholera najwyraźniej nie spala podczas zimy :evil: Ten śnieg już był chyba lepszy :roll:

u mnie nornice chyba na nartach jeździły :o wczoraj pooglądałem jak miały

bramki slalomowe poustawiane :evil: :wink:

 

i co to znaczy :lol: ....... ze starego się tak nabijać :evil: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......Ta czarna ślepa cholera najwyraźniej nie spala podczas zimy :evil: Ten śnieg już był chyba lepszy :roll:

u mnie nornice chyba na nartach jeździły :o wczoraj pooglądałem jak miały

bramki slalomowe poustawiane :evil: :wink:

 

i co to znaczy :lol: ....... ze starego się tak nabijać :evil: :wink:

U mnie ślady nornic widzialam tylko na śniegu, na razie mi nie przeszkadzają, bo ogrodu nie ma, a śnieg nadal w większości przykrywa chaszcze. Zastanawiam się, jakie szkody mogą w ogrodzie zrobic nornice, czy takie kopczyki, jak kret? Mam teoretycznie ochronę przeciwkretową, pod warstwą ziemi w miejscu planowanego trawnika położona siatka. Czy to się sprawdzi? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...