Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

...... pod warstwą ziemi w miejscu planowanego trawnika położona siatka. Czy to się sprawdzi? :roll:

pewnie będą się ślizgać po siatce i zrobią sobie metro ze stacją w miejscu gdzie nie ma siatki :wink:

 

to ja prorok :lol:

myslisz, ze będzie się im chciało budowac takie długie tunele? Pamiętasz, ile w stolicy to trwało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stolica kusiła atrakcjami i budowniczy urywali się z budowy :wink:

moje nornice są bardzo pracowite, windują w górę wiele metrów trawnika i ziemi na rabatach, muszę z nimi poważnie porozmawiać :roll:

 

W nocy spadł śnieg, nad ranem ścisnął mróz, dobrze, że słonko świeci.

W domu wiosna, tulipany w holu, hiacynty w jadalni, prymulki w salonie, dzwonki karpackie w kuchni....żeby nie ten śnieg na rabatach w ogrodzie, życie byłoby całkiem znośne :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tola ty się nie wygłupiaj, komu ja w takim razie opisałam nie tylko powrót dzieci do zdrowia, ale też szczegółowe plany mojej gierkowskiej kostki, łącznie z tym gdzie barek i klucz do barku :o

 

 

...a mnie skąd wiedzieć? :roll:

do mnie nie pisałaś :cry:

 

Halo, przyznać się, kto wykradł mi priwa (maila) od Aluby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TOLA wklej fotki twoich kwiatów to i nam zrobi się weselej :D

Jeśli chodzi o nornice to jest na to dobry sposób: łowny wiejski kotek, nie trzeba takiego posiadać wystarczy dać jedzonko na zewnątrz takiemu wędrującemu, a on będzie wiedział jak się odwdzięczyć. U mnie jest taki "dzielnicowy" raz dziennie przechodzi po podwórkach i na bieżąco radzi sobie ze szkodnikami i tak cały rok :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inka14, do mnie to przychodzą same kocie arystokratki, powygrzewać się na słonku na tarasie to i owszem, ale żeby norniczkę upolować, to gdzież tam.

A z wklejaniem zdjęć do Photobucketa muszę się wstrzymać, bo mam limit wyczerpany i straszą, że zablokują :roll:

 

Rynka, Tobie też słonka za oknem i w serduchu :D

 

Markoto, boję się, że to ja nabałaganiłam, jeśli Aluba wysłała maila który mi z tytułu czy adresu nie był rozpoznawalny, to mogłam skasować nie czytając, tak jak wywalam masę innych reklamowych :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolunia powiedź mi jak radzisz sobie podczas prac ogrodowych z mrówkami i innym robactwem.

 

Mnie doprowadza to do szału. :evil: najczęściej "pierdutnę" motyczkę, grabki i wracam w to miejsce najwcześniej za 2 dni. Może tylko u mnie tyle mrówek na działce? W zeszłym roku zasiedliły się nawet w piaskownicy mojego synka.

 

Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...... jeśli Aluba wysłała maila ....

to było chyba na PW :roll:

błąd był w tym, że Aluba napisała gdzie jest klucz do barku 8)

pomroczność :roll: :-? :wink:

:oops:

 

Żartowałam oczywiście. Z barkiem i w ogóle. Moja siostra jak była mała to przyczepiła do drzwi mieszkania kartkę "Jestem u Babci. Klucz pod butem" :D i rodzice się do dzisiaj śmieją, że wykazała się dużą ostrożnością, że nie wspomniała, gdzie barek, a gdzie klucz do barku :) :) stąd tak sobie pofantazjowałam.

Pozdrawiam znowu z zasp.

 

Przy okazji wyszło, że z Jamlesa to mniej prorok, a więcej taki brutal jest 8) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Tolu,

 

Doszły mnie słuchy, że masz problemy z sypialnią. Mam dla Ciebie propozycję zestawienia kolorystycznego:

- rzymski porenek,

- pastelowa orchidea,

z DULUXA, których zestawienie w rzeczywistości wygląda mniej więcej tak:

 

http://images8.fotosik.pl/33/4223bd56304479e9med.jpg

Źródło: forum muratora "Jaki kolor farby do jakiego pokoju

 

Ja mam takie zestawienie w sypialni z purpurowymi dodatkami i jasnymi (sosna) ikeowymi meblami. Wygląda to dość fajnie. Świetnie się człowiek czuje w takich klimatach.

Fajnie wygląda także z ciemnobrązowymi dodatkami.

 

http://deccoria.pl/files/25624/18260/big6d0c6a6e75497cfd4a98180ace4c4947.jpg

Źródło:deccoria.pl

 

Kupiłam też szablony na allegro do malowania wzorów na ścianie i namalowałam wzory na ścianie i płótnie na ścianę np.

 

http://naklejkolandia.pl/allegro/dmuchawce/1.jpg

Źródło: http://www.allegro.pl/item926847059_dmuchawce_szablon_malarski_szablony_malarskie_2_m.html

 

Ostrzegam jednak, że namalowanie takiego wzoru na ścianie z zastosowaniem szablonu wcale nie jest proste ;)

 

Postaram się zrobić zdjęcie swojej sypialni jak tylko mój mąż wróci z wojaży i aparat mi odda.

 

Pozdrawiam,

 

Arlenka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolu pomocy!

Dostałam trochę cebulek (bulw) lilii , tulipanów i żonkili muszę je gdzieś wsadzić. Mój ogród aktualnie wygląda jak lotnisko czyli na całej powierzchni w tamtym roku została zasiana trawka, tylko po brzegach rosną tuje. Myślałam żeby stworzyć jakąś mała rabatę (odpadło by trochę trawy do koszenia bo działka jest duża 25ar). Podpowiedz co dokupić do tych kwiatów (jakie krzewy) żeby się fajnie komponowało i jak wykonać tą rabatę. Jaka powinna byc ziemia (aktualnie jest gliniasta) i czym wygrodzić brzegi rabaty żeby nie wchodziła trawa. Jestem zielona w tym temacie :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...