Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dostałam trochę cebulek (bulw) lilii , tulipanów i żonkili muszę je gdzieś je wsadzić. INKA 14 pytanie nie do mnie ale nie wiem czy z tych cebulek (oprócz lilii)coś wyrośnie ja w zeszłym roku wiosną kupiłam tulipany irysy i coś tam jeszcze ,wsadziłam ,zaczęły kiełkować i na tym koniec`,zgniły wszystkie .Podobno cebulowe powinno się sadzić jesienią (pewnie nie wszystkie)bo muszą się mocno przechłodzić.Może je gdzieś przetrzymaj w suchym,chłodnym miejscu do jesieni ,pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A może ktoś już widział wiosnę?

No to ja sie muszę pochwalić, że u mnie wiosna: błotko zniknęło, każdego dnia dużo słonka, ptaszki głośno ćwierkają, trawka się zieleni, normalnie jest super

 

 

Z tą wiosną to pochwaliłam się za wcześnie :oops: :oops: :oops: , dzisiaj wstałam, patrze przez okno a tam biało :o :o :o , daje słowo że przez kilka poprzednich dni nic na to nie wskazywało- pogoda nas rozpieszczała 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolu pomocy!

Dostałam trochę cebulek (bulw) lilii , tulipanów i żonkili muszę je gdzieś wsadzić. Mój ogród aktualnie wygląda jak lotnisko czyli na całej powierzchni w tamtym roku została zasiana trawka, tylko po brzegach rosną tuje. Myślałam żeby stworzyć jakąś mała rabatę (odpadło by trochę trawy do koszenia bo działka jest duża 25ar). Podpowiedz co dokupić do tych kwiatów (jakie krzewy) żeby się fajnie komponowało i jak wykonać tą rabatę. Jaka powinna byc ziemia (aktualnie jest gliniasta) i czym wygrodzić brzegi rabaty żeby nie wchodziła trawa. Jestem zielona w tym temacie :oops:

 

Inka14, ja muszę tu ostro zaprotestować. Nie można zaczynać tworzenia ogrodu od cebulek tulipanów, do których będziemy dopasowywać i kupować jakieś krzaczory. To nie tak. Tulipany kwitną bardzo krótko, wczesną wiosną. Po przekwitnięciu trzeba czekać z likwidowaniem obumierających liści (nie wolno ich usuwać wcześniej), a nie wyglądają zbyt atrakcyjnie.

Dlatego najpierw projekt ogrodu, trwałe nasadzenia, a na końcu między nimi sadzimy cebulowe. Dobrze jest je posadzić tak, by liście były ukryte za bardziej atrakcyjną niską rośliną, a tylko kwiaty wystawały ponad to i zdobiły rabatę.

Jestem zwolennikiem sadzenia cebulowych w takich miejscach, które są widoczne z okien domu. By móc na nie patrzeć i cieszyć oczy w chłodne wiosenne dni.

Dobrze jest je sadzić w specjalnych koszyczkach. Po obumarciu rośliny wykopujemy koszyczek z cebulami i przechowujemy go w przewiewnym suchym miejscu do jesieni i ponownie sadzimy.

A w tych miejscach po wykopanych cebulowych możemy posadzić jakieś inne jednoroczne kwitnące całe lato, begonie, aksamitki, lobelie, karłowe floksy i mnóstwo innych.

Jeśli nie masz jeszcze żadnej przygotowanej rabaty, posadź swoje cebulowe w dużych donicach i postaw na tarasie. Też zakwitną i będzie ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolunia powiedź mi jak radzisz sobie podczas prac ogrodowych z mrówkami i innym robactwem.

 

Mnie doprowadza to do szału. :evil: najczęściej "pierdutnę" motyczkę, grabki i wracam w to miejsce najwcześniej za 2 dni. Może tylko u mnie tyle mrówek na działce? W zeszłym roku zasiedliły się nawet w piaskownicy mojego synka.

 

 

tak, to jest problem, zwłaszcza z mrówkami na trawniku, gdzie obłażą stopy i gryzą i na ścieżkach. U mnie w ubiegłym roku na ścieżkach było czarno, cały chodnik się ruszał. Na rabatach pod kamieniami to samo. Tam je zostawiałam w spokoju. Ale na ścieżkach musiałam walczyć mimo całej sympatii do tych stworzeń. Kupowałam w sklepach ogrodniczych dostępne preparaty przeciw mrówkom. Skutek nie był taki, jakiego oczekiwałam :roll:

 

Cześć Dziewczyny :D

u nas trudno mówić o tym, że zima wróciła, bo tak naprawdę to ona jeszcze się nie wyniosła.

Śniegu z każdym dniem mniej, ale jest, nocą mrozi dość mocno, rano wszystko białe od szronu. Ale słońce świeci i to najważniejsze. Mówią że jeszcze dwa tygodnie mrozów i będzie lepiej :wink:

Ale jeśli kwiecień będzie zimny, pochmurny i deszczowy (jak przewidują)...to już tego nie zniosę i zwieję gdzieś na południe 8)

 

I znów mamy weekend, chałupę trzeba ogarnąć, pajęczyny z kątów powymiatać, a ja siedzę, w klawiaturkę klepię i wdycham delikatny zapach bladoróżowych hiacyntów. Jak by nie patrzeć.... lenistwo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja muszę tu ostro zaprotestować

A nie mówiłam, że jestem zielona :oops:

Jestem zwolennikiem sadzenia cebulowych w takich miejscach, które są widoczne z okien domu. By móc na nie patrzeć i cieszyć oczy w chłodne wiosenne dni.

Ale w jednym miałam racje, tez chciałam je posadzić tak aby były widoczne przez okno w salonie lub jadalni :) :D

Dobrze jest je sadzić w specjalnych koszyczkach

Dzięki TOLU, tak też zrobię posadzę je w donicach, lub w koszyczkach i włożę do ziemi, a za rok je jakoś ładnie wkomponuje. Niema co w pośpiechu robić rabaty.

ALA MAJ napisała:

Podobno cebulowe powinno się sadzić jesienią (pewnie nie wszystkie)bo muszą się mocno przechłodzić.Może je gdzieś przetrzymaj w suchym,chłodnym miejscu do jesieni

A co z tymi tulipanami? sadzić teraz? Zimowały w piwnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość coolibeer
W Dniu Kobiet pragniemy Wam złożyć życzenia, wszystkiego najlepszego, dużo szczęścia, by w każdym dniu roku uśmiech na twarzy każdej z Was gościł tak samo często, jak w tym dniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

trafilam do ciebie z innego watku i bardzo chcialam poogladac Twoj dom i ogrod, zwlaszcza, ze przeczytalam mnostwo zachwytow na ich temat. Tyle, ze nie moge - ani jeden link mi sie nie otwiera! I ani w Explorerze, ani w Mozzilii :( Czy mozesz podac mi jakis zbiorczy adres, ktory moze zadziala albo sama nie wiem co? :-? Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Sicilianin, ze zbiorczym linkiem do wszystkich zdjęć domu i ogrodu jest problem.

Zdjęcia są rozrzucone na wszystkich stronach wątku, a tych nazbierało się sporo.

Chcąc pooglądać wnętrza trzeba zacząć od końcowych stron.

Prawie na wszystkich jakieś zdjęcia znajdziesz. Niestety przeglądanie wymaga czasu i cierpliwości.

Muszę pomyśleć nad sposobem zgromadzenia ich w jednym linku :roll:

Pozdrawiam.

 

 

 

Jamles, Coolibeer dziękuję za życzenia :D

 

buźka :D

 

http://th.interia.pl/40,befa357191426382/buziak.gif :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry :)

 

tak przyszłam, bo tu zawsze miło, kwieciście i spokojnie :) zimy nan juz powoli dość.. serce się rwie do dłubania w ziemi :roll:

 

śnieg odkrył moję trawę... kiedyś była piękna a teraz :o obraz nędzy i rozpaczy...mam nadzieje, że areator i wertykulator z nawozem pospołu pomogą bo inaczej kiepsko to widze....

 

.. to się wyżaliłam :)

 

ide popatrzec na Twój ogród :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, mój trawnik w tej chwili to jedynie wyrób trawniko podobny :roll:

Połowa wciąż jeszcze pod śniegiem, ale to, co już widać to jedno niewiadomoco 8)

Żeby tak smutno nie było, wiosna z ubiegłego roku

 

http://i66.photobucket.com/albums/h278/Tolusia/kw1.jpg

 

http://i66.photobucket.com/albums/h278/Tolusia/kor1.jpg

 

http://i66.photobucket.com/albums/h278/Tolusia/kor3.jpg

 

http://i66.photobucket.com/albums/h278/Tolusia/kor12.jpg

 

a tegoroczna wiosna?...jeszcze trochę i wybuchnie kolorami, zapachami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...