Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Marjucha, ja wiem, Ty potrzebujesz konkretnej odpowiedzi i ja Ci jej udzielę.

Proszę zrobić żywopłot z ligustra! Nie to tamto, tylko sadź ligustr i będzie cudnie. Tylko dobrze by było trochę rozluźnić glinę żyźniejsza ziemią.

Będę sprawdzać, czy dobrze się wywiązujesz z powierzonego zadania :wink:

 

A przy okazji ja też poproszę o pomoc wszystkich tu zaglądających.

Pomocy w wytrwaniu w postanowieniu. To zwykle nie jest łatwe.

Postanowiłam każdy dzień zaczynać od biegania. Bez względu na nastrój i pogodę.

O matko, nie wiem czy podołam, bo ja lubię kanapę i Polsat Sport.

Ale trzeba się ruszać, bo inaczej zanik mięśni murowany.

Rozliczajcie mnie proszę, będzie mi wstyd pisać, że zawaliłam.

Na razie ciężko się biega, bo błoto okrutne, ale nic to, wyschnie.

 

Czy jak bym przekopał glinę z kompostem to będzie rozluźniona czy dalej spięta? :wink:

To je w rewanżu będę Ciebie odpytywał z regularności biegania :wink:

Ja też chcę w końcu wrócić do biegania, ale na razie tylko chcę :oops:

Teraz mi jeszcze napisz jaki ligustr :roll:

Najlepiej taki, aby był zielony cały rok :roll:

 

Jak przygotować ziemię pod przesadzane choinki?

Takie około 80cm?

 

pozdrawiam i wytrwałości życzę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzięki dziewczyny, jeśli mówicie że to nie masakra, to zostaną :D

 

Inka14, Aga1401, poszukam takiego zdjęcia, trudno będzie, bo robienie zdjęć moim aparatem "pod światło" daje mierne efekty. Zdjęcia ciemne i nic nie widać, ale coś tam znajdę.

Te firany to zwykły matowy woal. Przyszyta jest do niego taśma marszcząca.

Na karniszu są kółka, a plastikowe zaczepy montuję do taśmy marszczącej i kółek. Bardzo łatwo się zdejmuje do prania.

Taśma jest tak przyszyta, by materiał ponad nią zasłaniał te kółka i karnisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marjucha, kup ligustr zimozielony, tak się nazywa.

Ligustr jest najmniej wymagającą rośliną na żywopłoty i do tego dobrze znosi ziemię gliniastą. Tak więc jeśli zmieszasz ją z kompostem będzie ok. Szkoda, że tego kompostu nie dałeś jesienią. no trudno.

Przy sadzeniu uważaj, by korzenie ligustra nie były w kompoście, bo może im zaszkodzić.

Przy przesadzaniu choinek moim zdaniem najlepiej jest je przesadzać do ziemi podobnej, w której rosły. Jeśli tak się nie da, to wsyp w dołek ziemię do iglaków.

Dołek większy od bryły korzeniowej z lekkim wzniesieniem na środku, tak by korzenie świerka opadały po nim w dół. Ugnieść butem, obficie podlać, by ziemia oblepiła szczelnie korzenie. Łatwe :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marjucha, kup ligustr zimozielony, tak się nazywa.

Ligustr jest najmniej wymagającą rośliną na żywopłoty i do tego dobrze znosi ziemię gliniastą. Tak więc jeśli zmieszasz ją z kompostem będzie ok. Szkoda, że tego kompostu nie dałeś jesienią. no trudno.

Przy sadzeniu uważaj, by korzenie ligustra nie były w kompoście, bo może im zaszkodzić.

Przy przesadzaniu choinek moim zdaniem najlepiej jest je przesadzać do ziemi podobnej, w której rosły. Jeśli tak się nie da, to wsyp w dołek ziemię do iglaków.

Dołek większy od bryły korzeniowej z lekkim wzniesieniem na środku, tak by korzenie świerka opadały po nim w dół. Ugnieść butem, obficie podlać, by ziemia oblepiła szczelnie korzenie. Łatwe :wink:

 

Choinki będą przesadzane jakieś 20m, więc pewnie dobrze.

No niestety, jesienią mimo że zacząłem planować to ani sił ani czasu nie starczyło :roll:

No teraz trzeba poszukać jakiejś fajnej szkółki i pojechać po ligustr zimozielony.

Do tego muszę jakąś siatkę ochronną kupić, bo Parys mi stratuje młode pędy :oops:

 

Dzięki wielki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga1401, bardzo się cieszę :D Oczywiście kciuki trzymam, za pomyślną przeprowadzkę i za to, by kraj powitał Was piękną pogodą, a potem taką pracą, o jakiej marzycie. Będzie dobrze, bo u siebie :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Tolu :D

 

Trzymam kciuki za wytrwanie w postanowieniu :wink: Wiem po sobie ,że czasami może być ciężko wytrwać .. dla mnie największą barierę stanowi brak czasu na wszystkie "etaty", ale staram się regularnie ćwiczyć fitness, step- 2 razy w tygodniu, spacery z psem -2 -3 razy w tygodniu., a latem do tego dochodzi jeszcze rower.

 

Tolu -dasz radę :wink:

 

P.S. Piękne lampy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marjucha, przejrzyj oferty w internecie, jest ich bardzo dużo. Może znajdziesz korzystniejszą cenę niż w lokalnych szkółkach.

 

 

Marjucha - zajrzyj do szkółki w Żuławkach ( droga Kiezmark - Mikoszewo ) To ich strona http://www.kleczewski.com.pl/ofirmie_informacje.html

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marjucha, przejrzyj oferty w internecie, jest ich bardzo dużo. Może znajdziesz korzystniejszą cenę niż w lokalnych szkółkach.

 

 

Marjucha - zajrzyj do szkółki w Żuławkach ( droga Kiezmark - Mikoszewo ) To ich strona http://www.kleczewski.com.pl/ofirmie_informacje.html

 

Pozdrawiam :D

Zajrzałem, ale nie maja w ofercie ligustra zimozielonego.

Jest tylko pospolity :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marjucha, przejrzyj oferty w internecie, jest ich bardzo dużo. Może znajdziesz korzystniejszą cenę niż w lokalnych szkółkach.

 

 

Marjucha - zajrzyj do szkółki w Żuławkach ( droga Kiezmark - Mikoszewo ) To ich strona http://www.kleczewski.com.pl/ofirmie_informacje.html

 

Pozdrawiam :D

Zajrzałem, ale nie maja w ofercie ligustra zimozielonego.

Jest tylko pospolity :roll:

 

A może tylko na stronie nie maja , dzwoniłeś do nich ? Dobre ceny mają :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J

 

EDZIU, ... Jak młoda przed maturą?

 

Właśnie dziewczyny, jak tam matura ???

 

...bo ja już sama nie wiem :-?

 

Ja też ....

Nie wiem jak w szkołach Waszych pociech, ale u mojej to praktycznie nie ma już normalnych lekcji.

Nauczyciele pracują tylko z tymi, którzy zdaja maturę z danego przedmiotu a reszta siedzi i teoretycznie ma się przygotowywać ze swoich przedmiotów maturalnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Tolu!!! PIĘKNE te lampy i oczywiście pasują do reszty.... :o

 

Uwielbiam oglądać Twoje zdjęcia i proszę zbierz je w jakąś jedną całość, żeby można było do nich w każdej chwili zajrzeć i nacieszyć oko... :D :wink:

 

Toluś mogłabym jeszcze wrócić do kwestii Twoich kanap w salonie??? :oops: pewnie już wiele razy pisałaś, ale chciałabym poznać Twoją opinię na temat użytkowania jasnej skóry.... :roll: :roll: czy faktycznie trudno jest utrzymać ją w czystości??? czy możesz napisać z jakiej firmy jest Twój zestaw i czy poleciłabyś go innym??? :roll: :roll:

 

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...