Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nitu mozesz kupić podkłady nowe, bez chemi którą stosuja do impregnacji na kolei. Poszukaj takich.

 

siukałam, siukałam... ale chyba źle szukam... bo nic nie znalazłam... co Ty wpisałaś w google? bo na hasło podkłady kolejowe nowe - lipa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nituś, ja jestem przeciwna, zwłaszcza, że masz małe dzieci, które bawiąc się w ogrodzie z właściwą wiekowi ciekawością świata, wszystkiego muszą dotknąć, spróbować, a podkłady kolejowe to świństwo nasączone okrutną chemią.

Ja jestem alergiczką, więc staram się unikać tego, co dobremu zdrowiu nie pomaga.

Ale rozumiem, że można takie podkłady ciekawie w ogrodzie wykorzystać i to kusi :wink:

 

no tak, no tak.... udzieliłaś mi najgorszej z możliwych odpowiedzi, wis? :lol: :lol:

 

tak się gibam... bo myślałam użyć tego na przodzie domu wokół rabat... plac zabaw dzieci jest z tyłu... wiem, że ludziska to i piaskownice tym opasają... i żyją... :roll:

 

noż kurcze...

 

Nituś zdecydowanie NIE!!!

 

gdzieś czytałam o bardzo dużej szkodliwości ponownego użytku podkładów kolejowych, nawet w ogrodzie a co tu mówić jak malutkie rączki by miały je dotykać :-?

 

ale podróbki takich podkładów to juz jest super sprawa :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... tylko, że te betonowe cholery dużo kosztują niestety.. a mnie się marzy mieć dużą podniesiona rabatę :roll:

 

To jeszcze mi powiedzcie.. czy jak mam ciut mokry grunt (glina+ wysoki poziom wód gruntowych + północna strona) i podniose rabate o 20-30 cm.. to przyszłym kwiatkom, krzewom i drzewkom to coś ulży... czy nie bardzo... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie i dołączam do wielbicieli ogrodu Toli - jestem oczarowana.

 

Ja lada chwila ruszam tworzyć nasz ogród - jak tylko zrobią ogrodzenie zaczynam od wysadzenia żywopłotu - właśnie przeczesuję net w poszukiwaniu ofert na zimozielony ligustr. Mam działkę narożną i żywopłot to najlepszy sposób na trochę prywatności i ... osłony od piachu (bo na ulicę nie liczę za bardzo w ciągu najbliższych (lub dalszych) lat :cry:

A kiedy sadzi się magnolie? Czy dobrze sprawują się w donicach na tarasie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór wszystkim Toluforumowicz(om)ankom :wink:

Chcę, chcę do waszej mafii!! Już się wkupuję - a przynajmniej spróbuję, bo cały wieczór prześlęczałam nad sposobem wklejania zdjęć i nie wiem w końcu, co mi z tego wyjdzie :-?

 

http://images45.fotosik.pl/278/ae4944a3267598b0m.jpg

 

Jak tylko naumiem się dobrze wklejać zdjęcia, to pokażę działeczkę w calej okazałości. Ogólnie sytuacja przedstawia sie tak: działka jeszcze nie jest tak do końca nasza, tylko teściów przyszłych moich - a jako że w czerwcu planujemy się pobrać, to działka ma być naszym prezentem ślubnym :)

Długo się zastanawiałam, ponieważ jest położona na wsiiii... Sąsiadów dookoła nie za dużo, pola i łąki... Rodzice przyszlego małżonka przekonują, by ją sprzedać i kupić coś w mieście, ale ja juz zdążyłam ją pokochać (tak z ręka na sercu to wlaściwie dopiero wtedy, kiedy zasadziliśmy na niej swoja własną lipkę :))

 

http://images49.fotosik.pl/277/2ab9d0159acd46c2m.jpg

 

Poza tym szkoda nam tego kawałka ziemi - 2500 m, a oddalenie od sąsiadów ma oprócz minusów także swoje plusy. Kilka kroków od działki rośnie lasek, na działce dwa piękne, olbrzymie dęby. Przy drodze lipy, pachnące niemiłosiernie latem, i dzikie jabłonie. Jesienią wieczorami słychać jelenie amory - nieopodal jest rykowisko. Bociany zlatujące na sejmiki, sarenki, zające - są częstymi gośćmi "naszej" (będę ja tak nazywać) i okolicznych działek.

A co do projektu - nie jest nam latwo, oj, nie jest... Warunki zabudowy wydawał nam mój kolega z pracy - chłopak się starał jak mógł - ale mamy różne forym ochrony przyrody, co ogranicza w sposób istotny swobodę budowy (Natura 2000, Mazurski Park Krajobrazowy, liczne OCHK, rezerwaty i takie tam :) ). Dlatego też domek:

- parterowy z uzytkowym poddaszem

- dwuspadowy dach

- może miec max wysokośc do 8 metrów

- nie może posiadac wykuszy ani balkonów (jest to niezgodne z zabudową regionalną)

- kalenicą musi być równolegle do drogi

- usytuowany w prawej części dzialki (południowej, psia mać... - czyli na ogród zostaje północ i wschód :/) - poza tym na linii zabudowy jest skarpa, więc musi być podpiwniczony

- wjazd jest od zachodu, więc siłą rzeczy cała strefa dzienna od prawej strony

Poza tym dolożyłam moje skromne wymagania:

- duża kuchnia (przynajmniej 15 m)

- powierzchnia użytkowa do 140 m (wymysliłam sobie, że skorzystamy z programu rządowego Rodzina na swoim, aaa co :))

No, więc tak z grubsza wygląda sprawa - im dłużej szukam, tym bardziej dochodzę do wniosku, że chyba jednak skończy się na projekccie indywidualnym.....

Rozpisałam się okrutnie - mea culpa, jeśli pozasypiacie nad tym postem. Obiecuję na przyszłość bardziej sie streszczać :)

Pozdrawiam serdecznie!

 

ps. Tolu, trzymam kciuki za bieganie :) Ja postanowiłam przynajmniej do ślubu codziennie przed snem pobawić sie w gimnastykę... i tak się dyscyplinuję, dyscyplinuję... Zobaczymy, co z tego wyjdzie na dłuższą metę, hehe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako że w czerwcu planujemy się pobrać, to działka ma być naszym prezentem ślubnym :)

 

w czerwcu powiadasz ? wtedy kwitnie najwięcej róż więc ,nie tylko ryżem ale i płatkami róż powinni Was obsypać :D Młoda Para bajecznie wychodzi na zdjęciach wśród takich wirujących płatków :D Wszystkiego najpiękniejszego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://grafika.redakcja.pl/Gift.obiekt2.aspx/400/0/Gift/a80c8f33-9324-4747-90ee-198e2f861309_20090306020149_Zabawne-wielkanocne-zyczenia.png

 

 

Tęczowych pisanek,

na stole pyszności,

mokrego dyngusa

i wspaniałych gości.

Niech to będzie czas uroczy,

życzy Magda miłej Wielkanocy.

 

 

 

http://kartki.net.pl/kartki/3/kartki-wielkanocne-99.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolu z okazji zbliżających się świąt:

 

http://i218.photobucket.com/albums/cc110/broadwaygirl23/Happy-Easter.jpg

 

 

Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych,

pełnych wiary, nadziei i miłości.

Radosnego, wiosennego nastroju,

serdecznych spotkań w gronie rodziny

i wśród przyjaciół

oraz wesołego "Alleluja"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy już czym prędzej bieży

By dołączyć do pasterzy

I ja śpieszę z życzeniami

Bo nie mogę być tam z Wami

Zdrowia, szczęścia, pomyślności

I niech dobroć wśród Was gości

I niech Boga wielka moc

Na was spłynie

W świętą noc

 

http://kartki.net.pl/kartki/3/kartki-wielkanocne-80.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...