Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Irma, zaraz, zaraz, on nie ma osłabiać, tylko motywować ;)

Ogród jest niewielki i ubolewam nad tym.

Nie mam gdzie rozwinąć skrzydeł, ze wszystkim muszę się hamować bo brak miejsca.

A tyle bym jeszcze chciała ;)

 

W tej chwili za oknem ciemno, taka chmura i wali grad...trawnik już biały, usiecze mi tulipany :(

 

Marjucha, ja technicznie za słaba jestem, by jakieś czary photoshopem uskuteczniać, pozdrówka:)

Braza. taki trawnik w Twoim lesie to wiesz, do niczego by nie pasował.

U Ciebie musi być naturals, a nie wypieszczone dywaniki. I tego się trzymaj :)

DarioAS], to mnie uspokoiłaś, że strat w różach nie masz. Przyjdę oglądać jak już zakwitną :)

Famelia, dobrze mówi Mayland, modrzew dobrze znosi nawet radykalne cięcia, można go kształtować dowolnie

i cięty jest bardziej gęsty, zwarty, ładniejszy. Takim zabiegiem można odmłodzić stare egzemplarze.

 

Pozdrawiam wszystkich patrząc ze zgrozą na to, co na niebie i na to, co z nieba spada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ogród jest niewielki i ubolewam nad tym.

Nie mam gdzie rozwinąć skrzydeł, ze wszystkim muszę się hamować bo brak miejsca.

A tyle bym jeszcze chciała ;)

 

W tej chwili za oknem ciemno, taka chmura i wali grad...trawnik już biały, usiecze mi tulipany :(

 

 

U nas też czarne chmury... i pada śnieg z deszczem:( a dopiero posiałam trawkę i wczoraj posadziłam dwa drzewka i krzaczki porzeczki i dwa agresty...

Przemarznie jak nic....

 

Tola jak nie masz gdzie się już wyżywać to wpadnij do mnie... Ja mam sporo i nie wiem co, gdzie i jak....:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc Siostra:welcome:

muszę Ci powiedzieć ,że trawnik o którym mi mówiłaś przez telefon ,że straszny po zimie ,ze sie udusił , ze trzeba przeorac ....i takie tam ..... to chyba u sąsiada był ...bo Twój to wzorcowy jakiś ..... :eek:

Moj trawnik zdążyłam dzisiaj przed chmurą śniegową skosic i potraktować nawozem a było to drugie koszenie w tym roku ,ale nie jest to jeszcze imponujący widok (miejscami mam plamy i pustostany ) ale nic to..... wszak ze zmarszczkami tez walczymy z marnym skutkiem :rolleyes:

 

A moje róże na pniu całkowicie zmarzły ...pomimo ze je bardzo starannie otuliłam jesienią .......poddaje sie i wiecej takich nie kupię -chociaz moja Rosarium była niezwykłej urody i plenna niesamowicie .....

Ide sobie kawę zrobić ...może kto wpadnie do KK ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ew-ka, mój trawnik przestraszył się tego, że go przeorzę i wziął się w garść.

A na kawę do KK zawsze.

Arnika, to byłoby za proste, ja muszę Cię sprowokować do tego, byś sama chciała wyżywać się w swoim ogrodzie:wiggle:

 

Relacja na żywo z tego co za oknem

 

 

grad..JPG

 

grad1..JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Markotka. - możemy z ugorem rękę sobie podać...

Tylko Ty coś już poprzywoziłaś na działkę i za coś się bierzesz... U mnie jest troszkę więcej do posadzenia.... i to mnie przeraża, patrząc na ceny krzaków....

 

Tola - wiem, że to by było proste i za proste... ale jakie ładne...

 

Największy problem mam z wymyśleniem co posadzić przed wejściem w trójkącie, całkowicie zacieniony, i rośliny nie mogą być wysokie bo jest okno...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaa krzaki....

Jeden migdałek na pniu i jeden posadzony pod pniem krzaczek migdałka, jedna Kiku shirade, dwie czarne porzeczki, dwa agresty na pniu.... i to wszystko... i parę cebul, ale nie wiem czy przyjmą się bo zaczęły gnić i pleśnią lekko zaszły....

 

I 1500 m2 do obsadzenia- no nie liczę domu, który stoi na działce....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I roze :)

 

 

Masz racje... właśnie kupiłam na targu i mam w samochodzie....

O tych różach już zapomniałam... nawet ich na działkę nie dowiozłam....

3 są bordowe pnące, a jedna jakiś krzak... tylko już nie pamiętam co kupiłam...

 

Chcę jeszcze magnolię ale taką ciemno różową, róże na pniu czerwone/bordowe, ale takie dorodne, i nie mam pojęcia jak się nazywają... i coś do posadzenia w koncie koło wejścia....

I co posadzić???????????

Edytowane przez Arnika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1500 metrów do obsadzenia to czysta rozkosz.

A że tyle trzeba wydać na krzaczory, no cóż, pamiętam jak bolało.

Ale też przyjemność z takich poczynionych zakupów ogromna, której ja już pozbawiona jestem.

Noooo, może jednak nie do końca, bo takie jednoroczne to kupować będę co roku.

Całe szczęście, że chociaż to ;)

 

Aniu, u mnie też przewaliła się ta okrutna chmura i słonko rozpuszcza grad który spadł.

Ale na północnej stronie nieba groza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Największy problem mam z wymyśleniem co posadzić przed wejściem w trójkącie, całkowicie zacieniony, i rośliny nie mogą być wysokie bo jest okno...?

 

 

... a może hortensje, funkie , pięciorniki ..ale niech Tola się wypowie:rolleyes:

 

P.S. na Pomorzu póki co słoneczko świeci, gradu nie widać, ale ciemne chmurzyska ciągną od wschodu :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie:o wczoraj też grad szalał..niestety było jeszcze go więcej niż u ciebie Toluś a w nocy na to przyszedł śnieg...

 

po dzisiejszym obejściu szkód nie zauważyłam...

dokładniej przyjrzę się jutro, jak będzie pogada, bo dzisiaj strasznie wiało i padało....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aka, ja niczym specjalnym nie oddzielam, tylko obrzeże trawnika dociskam ziemią pod lekkim kątem.

Powstaje takie obniżenie, rowek i potem rabata lekko uniesiona w stosunku do tego rowka.

Brzeg trawnika przycinam nożycami akumulatorowymi dwa razy w miesiącu. To wszystko.

 

skopiowałam sobie Twą odp. z jedną z fotek do dzienniczka ...mam nadzieje, ze się nie pogniewasz..jeśli tak wykasuję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akuś, na Ciebie nigdy w życiu:)

 

U nas dziś padało wszystko co możliwe i grad i śnieg i deszcz na przemian z przebłyskami słońca.

Szkód nie ma na szczęście, wszystko się stopiło. Dalie przykryłam pojemnikami, bo w nocy znów może być przymrozek.

Pogodynka mówiła, że w kwietniu już więcej takiej zimy nie będzie. Oby miała rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...