Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Sure, na większej części rabat, mam korę i pod nią włókninę. Natomiast wokół oczka wodnego wszędzie mam kamyki bo one bardziej w tym miejscu pasują.

To tak w nawiązaniu do ogrodu japońskiego. Tam jest ta kamienna ścieżka więc kamyczki dopełniają całości i wyróżniają to miejsce spośród całego ogrodu.

Pod kamykami nie mam włókniny. Mam tam sporo sezonowych roślin cebulowych, więc włóknina nie sprawdziłaby się.

Markoto, wierzbę trzeba ciąć, by ładnie się zagęściła i miała gęstą, kulistą koronę.

Ja swoje przycięłam już w marcu, jeszcze przed wypuszczeniem listków.

Tak jak piszesz, przytnę je jeszcze pod koniec czerwca i pod koniec sierpnia.

Swoją też powinnaś przyciąć. Nie wiem jak ona wygląda, jak jest gęsta i jak długie ma w tej chwili gałązki.

Ale jeśli przytniesz ją nawet tak na 20 cm. to z pewnością jej nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie to wygląda, Tolu. Chyba gdzieś sobie też dam kamyczki, ale nie mam oczka, muszę pomyśleć, gdzie będą pasowały. I włóknina też się przyda, może przytłumi te chwaściory.

Tez mam wierzbę Hakuro (tak się nazywała, choć na razie ma zielone listki, a nie różowe). W takim razie przytnę ja w czerwcu, mimo, ze jest malutka i chudziutka. Może się dzięki temu rozrośnie?... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę warto kłaść agrowłókninę pod korę. Ma swoje plusy i minusy. Tak jak pisała tola, tam gdzie sadzi sie cebulowe i jednoroczne włóknina przeszkadza ale w innych miejscach się sprawdza. U mnie czasem nawet przez nią potrafi coś wyrosnąć. Ale to pojedyncze chwasty, do ogarnięcia.

Ja kupiłam większą rolkę ale cena była korzystniejsza. Teraz mam w domu i kiedy potrzeba to docinam i dokładam w dane miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agro można dostać w każdym ogrodniczym, ale trzeba uważać bo są dwa rodzaje.

Jedna jest śliska, jak dawne worki na ziemniaki (chyba..) i już ją wyrzuciłam, bo wszystko z niej zjeżdżało a druga matowa, bardziej taka szmatkowata. Dużo lepsza i przynajmniej się rozkłada.

 

Tolu, fajnie tak wysoczyć na weekend.

Faktycznie.. jak dzieci :D

Też tak chcę :rolleyes:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agro można dostać w każdym ogrodniczym, ale trzeba uważać bo są dwa rodzaje.

Jedna jest śliska, jak dawne worki na ziemniaki (chyba..) i już ją wyrzuciłam, bo wszystko z niej zjeżdżało a druga matowa, bardziej taka szmatkowata. Dużo lepsza i przynajmniej się rozkłada.

 

Tolu, fajnie tak wysoczyć na weekend.

Faktycznie.. jak dzieci :D

Też tak chcę :rolleyes:;)

Mnie by się przydała właśnie taka włóknina, która z czasem się rozkłada, a szczególnie w tych miejscach, gdzie będą rośliny okrywowe, gdy się rozrosną, chyba i chwasty nie będą problemem? :rolleyes:

 

A w temacie wyjazdów, to tez marzę o takich spontanicznych decyzjach! ;)

Ostatnio znajomi polecieli sobie na weekend do Hiszpanii, jakimś bardzo tanim lotem, wtedy u nas było jeszcze brzydko i ponuro, a tam, oczywiście, piękne słoneczko! Myślę, że odpocznę trochę od tego budowania i skorzystam z inspiracji! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tola jak u Ciebie pięknie, kolorowo - wiosennie:) wszystko juz tak pięknie rozrośnięte - marzy mi się odpoczywać w takich zakątkach....... :) patrząc na te krajobrazy już zaczynam żałować wyjazdu na obczyznę - zresztą, jak co roku o tej porze..... , ale pocieszam się faktem, że jeszcze tylko ten jedyny sezon i będę pracować nad swoim ogrodem :):) hmmmmmmmmm, żeby choć w części udało mi się stworzyć krajobrazy, jak u Ciebie..... ;):) PIĘKNIE!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...