Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hejka :)

dobrze, dobrze, niech trzyma;)

Dziś to spokojnie, podstawowa z polskiego to nic wielkiego.

Ale jutro podstawa i rozszerzenie z matematyki. 6 godzin logicznego myślenia to będzie i stres i obciążenie.

Na samą myśl mam gęsią skórkę i paraliż mięśni. Zwłaszcza, że ja z matematyki to gorzej niż ułomna ;)

Trzymajcie więc jutro i za Huberta i....za mnie !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikopiko, oj tam, posadzić trochę badyli, podlać i jest ogród.

Pozdrówka :)

Molus, żeby coś doradzić w sprawie obsadzenia oczka, to dobrze zobaczyć zdjęcie.

Ale zawsze dobrze będą wyglądały trawy ozdobne, rośliny skalniakowe w zagłębieniach kamieni.

Na brzegu w części wilgotnej kaczeńce, irysy, liliowce. Żeby zimą nie było całkiem łyso dobrze jest posadzić coś płożącego z iglaków.

Ja lubię też w swojej kompozycji kosodrzewinę odmianę karłową, zwartą.

Cieszę się, że do mnie zaglądasz :)

Alunek, weekend był wyjazdowy, Puszcza Białowieska.

Widzieliśmy pogorzelisko Białowieskiego "Soplicowa", okropne wrażenie. Straty oszacowane na 28 milionów zł. Straszne.

STEFANY, dzięki :) Ostatnio pomyślałam, że najlepiej by było, żeby już nic wyżej i szerzej nie rosło, ale zostało tak jak jest.

Już zaczynam się martwić, co będzie za kilka lat. Z pewnością zbyt ciasno dla wielu roślin, niestety :(

Oldzia, możesz posadzić sobie szpaler wysoko rosnących liściastych krzewów ozdobnych, takich dorastajacych do dwóch metrów.

Pięknie kwitnące kaliny, żylistki, krzewuszki, derenie o ozdobnych liściach. Jest mnóstwo odmian. Tylko wybierać, sadzić i podziwiać jak zakwitną.

Markoto, szerokość rabat wzdłuż ogrodzenia około 140cm, w niektórych miejscach trochę szerzej.

 

Ależ dziś zimno. Rano pojechałam na wymianę klocków hamulców do autka, obok stacji jest giełda kwiatowa.

Pochodziłam i zmarzłam okrutnie. No i oczywiście kupiłam ciemnoróżowe i takie cieniowane pelargonie, surfinie drobnokwiatowe, ostróżki, bakopę.

Ale przed 15 maja do skrzynek nie wysadzę. Na bank będą przymrozki jak co roku. Co za klimat, ech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka :)

dobrze, dobrze, niech trzyma;)

Dziś to spokojnie, podstawowa z polskiego to nic wielkiego.

Ale jutro podstawa i rozszerzenie z matematyki. 6 godzin logicznego myślenia to będzie i stres i obciążenie.

Na samą myśl mam gęsią skórkę i paraliż mięśni. Zwłaszcza, że ja z matematyki to gorzej niż ułomna ;)

Trzymajcie więc jutro i za Huberta i....za mnie !!!

 

Moja Ola już się poci na dalszym ciągu z języka polskiego.

Kciuki trzymam za wszyskich forumowych maturzystów i z tego Klubu Wsparcia i z Kawiarnianego Klubu Wsparcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDZIU, o Twojej Oli dziś myślę, wiem, że ona dziś do 17 pisze. Trzymam mocno i pokłady dobrej energii do niej wysyłam.

Synek już pojechał na trening. Pisał na temat "Zdążyć przed Panem Bogiem". A Ola co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDZIU, o Twojej Oli dziś myślę, wiem, że ona dziś do 17 pisze. Trzymam mocno i pokłady dobrej energii do niej wysyłam.

Synek już pojechał na trening. Pisał na temat "Zdążyć przed Panem Bogiem". A Ola co?

 

Ola też pisała na ten temat.

Jak zobaczyłam w onecie tematy odetchnęłam, bo wiedziałam że Ola dużo czasu tej lekturze poświęciła.

Co prawda przed samą maturą nie powtarzała tego tematu, ale pewnie coś jej tam w pamięci zostało.

Rozmawiałam z nią po obowiązkowej, była dość spokojna, była z kolegą na herbatce.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jutro podstawa i rozszerzenie z matematyki. 6 godzin logicznego myślenia to będzie i stres i obciążenie.

Na samą myśl mam gęsią skórkę i paraliż mięśni. Zwłaszcza, że ja z matematyki to gorzej niż ułomna ;)

Trzymajcie więc jutro....za mnie !!!

Siostra -wyluzuj !!!! przeca to nie TY piszesz matmę .....nie stresuj chłopaka - matury były od zawsze - wszyscyśmy to przezyli i Ty tez przeżyjesz .....zrób sobie herbatkę ,najlepiej melisę ....otwórz jakąś fajna gazetke i ...luzik:hug:a potem bedziesz odbierała gratulacje za pieknie zdane egzaminy - wszak masz mądre dziecko :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przed 15 maja do skrzynek nie wysadzę. Na bank będą przymrozki jak co roku. Co za klimat, ech.

 

raczej nie bedzie przymrozków ,ale podaję Ci link na meteo.pl http://new.meteo.pl/ -jak sie otworzy to kliknij sobie na siatke 48h ( lewe okienko) lub 84 h (środkowe okno) poszukal Białegostoku i masz bardzo dokładna pogode z opadami i temp. na najblizsze 2 lub 4 dni

Niestety sprawdza sie -przetestowałam w ten weekend opady -sprawdziły sie co do godziny ;(

Edytowane przez Ew-ka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej nie bedzie przymrozków ,ale podaję Ci link na meteo.pl http://new.meteo.pl/ -jak sie otworzy to kliknij sobie na siatke 48h ( lewe okienko) poszukal Białegostoku i masz bardzo dokładna pogode z opadami i temp. na najblizsze 48 dodzin

Niestety sprawdza sie -przetestowałam w ten weekend opady -sprawdziły sie co do godziny ;(

 

.. a ja już wsadziłam pelargonie i petunie.... to może powinnam dać na mszę w intencji ciepłej wiosny:D

 

P.S. kciukasy trzymam za naszych maturzystów i ich mamy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Tola:):)

na pewno wezmę Twoje porady pod uwagę.... a wiesz zakupiłam sobie ten katalog, co polecałaś gdzieś tam na jednej z twych stronic - "katalog roślin drzewa, krzewy,byliny" super sprawa - powoli z nim się zapoznaję...... no, ale nie ma to jak porada fachowca:);) także Tolu jeszcze nie raz Cię pomęczę w tej kwestii;) :)

pozdrawiam i dziękuję:)

 

Ps. oczywiście również trzymam kciuki za maturzystów...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałam z nią po obowiązkowej, była dość spokojna, była z kolegą na herbatce.:D

 

młodzi zdrowiej do tego podchodzą, to w nas jest pełno obaw i lęków, choć ja nie powiem, dziś zachowałam pełen spokój.

Ale jutro?...nie wiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola też pisała na ten temat.

 

Melduję się.

 

Moje chłopie wybrało "Świętoszka", czyli i inny typ;)

 

Za Olę cały czas ściskam dzisiaj na rozszerzeniu kciuki... a jutro Edzia u nas na matmie wyrówna:)

 

Spokój dzisiaj też zachowałam...nawet w pracy byłam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ew-ka, z tymi przymrozkami w naszym regionie, to nie było jeszcze żadnego maja bez przymrozków.

Co roku na zimną Zośkę są jak drut.

A bywało, że i po niej jeszcze były. Bojam się więc ;)

Kupiłam białe smagliczki, stoją na tarasie...ależ one pachną.

Większość z nich wysadzę na rabaty, ale w skrzynki też je powtykam...dla zapachu.

 

PRZYPOMINAM TEŻ:

 

Po przekwitnięciu tulipanów, należy ułamać górną część łodygi ze słupkiem.

Liści przekwitłych tulipanów nie usuwać do momentu, aż zżółkną.

Po przekwitnięciu należy wysypać wokół tulipanów nawóz, by zasilić cebulki.

Spowoduje to wzmocnienie rośliny i obfite kwitnienie w przyszłym roku.

 

Tak przyglądam się swoim rabatom i widzę, że one fajnie się zmieniają w wyglądzie z upływem tygodni.

Między iglakami z samiuśkiego brzegu pierwsze zakwitają prymule.

Obok nich w niedługich czasie zaczynaja szaleć żonkile i tulipany.

Tuż za nimi mam posadzone róże okrywowe, teraz bez rewelacji, bo mocno przycięte.

Ale gdy tulipany przekwitną a ich liście trzeba na rabacie zostawić, wtedy gałązki róży je przykryją, a potem ozdobią kwiatami.

Róże okrywowe mają krótką przerwę między powtórnym kwitnieniem.

W czasie tej przerwy wybijają do góry lilie i czarują kolorami i zapachem.

"Plecy" tej rabaty, to smukłe skyrockety, między którymi posadziłam berberysy.

Jesienią, gdy ich liście przebarwiają się na odcienie pomarańczu, czerwieni, borda...to one sprawiają,

że rabata nawet w październiku nie odpoczywa od koloru. I to w ogrodzie lubię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amtla, to my jutro ramię w ramię, pod rękę, czy jak tam chcesz, byle razem co nie?;)

Myślę, że dzieciaki są przygotowane, boję się tylko, czy ci co wymyślili zmianę zasad maturalnych i ci, co zadania układali,

zachowali zdrowy rozsądek.

Bo to jest bardzo ważne, by młodzież po rozdaniu kartek nie oniemiała widząc co na nich jest.

A z tym to nigdy nie wiadomo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...