Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Markoto, jeśli masz więcej miejsca niż ja i możesz sobie pozwolić na szerszą, to rób szerszą.

Zwłaszcza w tych miejscach, gdzie z tyłu posadzisz jakieś większe iglaki typu świerki, sosny czarne.

Przy takich nasadzeniach, to dwa i pół metra by się przydało...i więcej, by przed świerkami jeszcze móc posadzić rośliny niższego piętra.

Ale jeśli tłem będą iglaki kolumnowe, a przed nimi nie chcesz dawać zbyt wielu roślin, to te 140 wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tolu kaskada nie jest jeszcze gotowa, ale mniej więcej wygląda to jak na zdjęciach.

Kupiłam już trzmieliny, jałowce płożące i inne karłowe odmiany iglaczków. Tylko teraz nie wiem jak to wszystko zaaranżować aby wyglądało jako tako. Wkoło oczka będą drobne kamyczki, jak u Ciebie :)

 

A o Synusia to się tak nie martw, na pewno sobie poradzi :)

 

http://i723.photobucket.com/albums/ww233/agnieszka1977/IMG_2365-1-1.jpg

 

http://i723.photobucket.com/albums/ww233/agnieszka1977/IMG_2366-2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Molus, bardzo dobrze, podstawa jest, teraz obsadzenie.

Tak jak pisałam, widziałabym tu sporo traw ozdobnych, by ładnie falowały na wietrze nad tą wodą, by do tej wody sięgały,

zanurzały opadające miękko źdźbła.

Iglaki płożące posadź blisko kamieni okalających strumień.

Tak, by te kamienie wtopić w zieleń, uczynić je bardziej naturalnymi w tym miejscu.

Przy wodzie dobrze wyglądają paprocie, ale one potrzebuję cienia, więc może gdzieś obok utworzonego wzgórka jakieś drzewo liściaste

z ładną koroną? Ja bym takie drzewo widziała w rogu przy płocie. Wierzba płacząca?

Z tyłu za strumieniem wyższe nasadzenia, przed oczkiem coś niskiego, by nie zasłaniało kaskady.

Jeśli część roślin już kupiona, pobaw się w ich ustawianie.

Ustaw, pooglądaj jak wyglądają, jeśli coś zgrzyta, ustaw jeszcze raz, aż osiągniesz to, co Cię zadowoli.

Wtedy sadź i ciesz się efektem. A efekt będzie, bo podstawa jest bardzo dobra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tolu za tak szybką odpowiedź. Też myślałam o wierzbie w rogu.

Czy roślinki będą dobrze rosły na tym wzgórku? Ziemia u nas raczej piaszczysta i trochę się boję że będą miały mało wody.

Zacznę ustawiać kupione roślinki i się zobaczy czy gra, ale to jutro. Dzisiaj leje cały dzień. Ale deszcz też potrzebny, krzaczki ślicznie wyglądają jak trochę je zmoczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym roku po posadzeniu, zanim się porządnie nie ukorzenią trzeba będzie podlewać częściej.

Ale w następnych sezonach będą sobie radziły, zwłaszcza iglaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[boję się tylko, czy ci co wymyślili zmianę zasad maturalnych i ci, co zadania układali,

zachowali zdrowy rozsądek.

Bo to jest bardzo ważne, by młodzież po rozdaniu kartek nie oniemiała widząc co na nich jest.

A z tym to nigdy nie wiadomo ;)

 

Widzisz tolu, to my te same obawy dźwigamy...

 

Patrząc na to, co zgotowano w tym roku gimnazjalistom w części matematyczno-przyrodniczej, jestem bardzo sceptycznie nastawiona.....ciiiiiiiiiiiiiiii, to tak między nami. Młodzi niech o tym nie myślą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz tolu, to my te same obawy dźwigamy...

 

Patrząc na to, co zgotowano w tym roku gimnazjalistom w części matematyczno-przyrodniczej, jestem bardzo sceptycznie nastawiona.....ciiiiiiiiiiiiiiii, to tak między nami. Młodzi niech o tym nie myślą.

 

Uffff, my mamy już za sobą najgorszy dzień...dziękuję za kciuki.

Mojej nawet siadły pytania na rozszerzeniu i jest w miarę spokojna...znaczy się poszła spać taka padnięta była.

Jutro trzymam mocno kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak przyglądam się swoim rabatom i widzę, ........

a jakieś chwasty też :rolleyes:

 

.... to może powinnam dać na mszę w intencji ciepłej wiosny:D

odprawiający się ucieszy, a jak będą przymrozki to znaczy ..... za mało dałaś ;)

 

Siostra -wyluzuj !!!! przeca to nie TY piszesz matmę .....

kibice zawsze bardziej przeżywają niż zawodnicy :lol2:

 

dobra to teraz ściskam ..... kciuki oczywiście :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też zaciśnięte trzymam za swoje dziecię i za Wasze Skarby.

Niech im światłość umysłu pomoże rozkminić wszystkie matematyczne zawiłości.

A tych, co fundują młodzieży pisanie matury z matematyki do godziny 17 czyli do wieczora,

niech gęś kopnie i niech im w głowie poustawia to, co mocno poprzestawiane mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Piszę u Ciebie chyba pierwszy raz, ale często tu wpadam pooglądać. Fajnie masz. U siebie pewnie coś pościągałem od Ciebie.

Mam prośbę. Czy mogłabyś wyrazić swoje zdanie na temat obsadzenia koła z kostki u mnie. Tutaj jest wątek w którym walczę z moim ogrodem. Link

Pozdrawiam

Edytowane przez profus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie zazdroszę maturzystom i rodzicom tej obowiązkowej matmy, toż to koszmar jakiś. O godzinie nie wspominając. Trzymam kciuki i .... jedną "Zdrowaśkę" szepnęłam, mam nadzieję, że pomoże. Teraz się biedaki stresują okrutnie, a w przyszłym roku będą się śmiać, że takie stresy przez kolejne 5 lat to co pół roku będą przeżywać. No ale tak to już jest :) pozdr

p.s. Mam pelargonie na balkonie, jak będzie mróz to się pochlastam :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tola -żyjesz????:) nie wiem czy mam jeszcze kciukasy trzymać z matematycznych orłów ;) mam nadzieje ,że Królowa Nauk okaże sie łaskawa i matura bedzie zaliczona na wysokie oceny :)

 

a teraz .....do rzeczy .....TOLU - moje 2 skyrockety (jałowce sine ) po zimie nie wyglądaja apetycznie ....zamieraja im koncówki -chciałam to wycinac ale to chyba nie jest dobry pomysł bo te brązowe koncówki ąa na całej wysokości rosliny (na dole wiecej) -wiesz może czym to opryskać ? zetknęłas sie z tym na swoich roślinach ? pomożesz mi ? plisssssssssss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, co mówiły dzieci po napisaniu podstawowej? Mój stwierdził, że podstawa to pikuś.

Ale nie wiem jak będzie z tą rozszerzoną. Trzymam, zaciskam i myślę.

A jutro znowu maraton, bo rano podstawa, a po południu rozszerzony angielski, ech.

 

Ew-ka, z moimi skyrocketami też to samo. Właściwie cały ubiegłoroczny przyrost jest uschnięty.

Żeby przyciąć każdą uschniętą gałązkę sekatorem, trzeba by to robić z 5 lat.

Postanowiłam więc, że wypożyczę nóż elektryczny do cięcia żywopłotów i nim będę te jałowce "odchudzać".

Nie wiem, co z nich po tym zabiegu zostanie. Ale nie ma chyba innej rady.

 

STEFANY, dzięki za wsparcie maturzysty :)

 

Profus, zajrzałam do tego wątku i napiszę szczerze, że to ja się wiele nauczę z tego, co tam znalazłam.

Doradzają Ci dziewczyny, profesjonalnie zajmujące się tworzeniem ogrodów, czegóż trzeba więcej.

Sam też jesteś nieźle przygotowany do tej ogrodowej przygody, więc ja normalnie nie mam śmiałości.

Zajrzę jeszcze raz i przeczytam wszystko od deski do deski.

Pozdrawiam serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...